מסלול מדעי המידע Data Science במסגרת החוגים פסיכולוגיה דו חוגי וסטטיסטיקה

תואר ראשון
3 שנות לימוד
דו-חוגי
0365 מסלול 7165

תואר ראשון במדעי המידע במסגרת החוגים פסיכולוגיה דו חוגי וסטטיסטיקה: הנתונים שמלמדים אותנו על עצמנו


בפסיכולוגיה, כמו בתחומים אחרים, יש חשיבות עצומה לדאטה. מדעי המידע (Data Science) והסקה מנתונים רחבי היקף (Big Data) הפכו למושגים פופולריים בשוק העבודה ובאקדמיה. כיום, גופים רבים מנתחים נתונים שנאספים בשלל אמצעים טכנולוגים כדי להבין טוב יותר את התנהגות האדם (למשל, עם אילו בני זוג יהיה לנו טוב, מה מנבא את הסיכוי לפתח הפרעה נפשית, מה הן הפעולות שמנבאות שינוי מועיל בהרגלי תזונה, ומה הם הגורמים שמעודדים הורים לחסן את ילדיהם).. תואר ראשון במדעי המידע יאפשר לך לרכוש ידע בפסיכולוגיה עם ידע במדעי המידע, במסלול לימודים שמשלב בין התמחות בהתנהגות האדם לבין הצטרפות למהפכת המידע. 


למה אצלנו?


כי אנחנו מציעים תוכנית חדשה וייחודית שמעניקה ידע וניסיון עמוקים בחלק מהשיטות הבסיסיות לניתוח סטטיסטי של נתונים, ידע מתודולוגי בסיסי בשיטות המובילות בתעשייה לניתוח נתונים באמצעות למידת מכונה (Machine Learning), וידע טכנולוגי בסיסי בתוכנות המשרתות חוקרי נתונים במגזר הפרטי והציבורי (Data Analysts ו-Data scientists). לצד לימודי פסיכולוגיה, התואר שלנו יעניק לך את היסודות הטכנולוגיים והמתמטיים שנדרשים כדי להבין לעומק את ההתנהגות האנושית. 


מה אפשר לעשות עם זה?


להשתלב בתפקידים שמערבים ניתוח מתקדם של נתונים על התנהגות אנושית, כמו Data Analyst בחברות היי-טק העוסקות בכך, ובמקומות עבודה אחרים שזקוקים למומחים בניתוח נתונים אנושיים. כמו כן, ניתן להמשיך ללימודים מתקדמים בחוג לפסיכולוגיה, בתוכניות ללימודים קוגניטיביים ולמדעי המוח, וברוב חוגי מדעי החברה.


איך אפשר ללמוד את זה?


צריך לעמוד בתנאי הקבלה ובלוח הזמנים להגשת ציונים של כל אחד מהחוגים בנפרד: החוג לסטטיסטיקה וחקר ביצועים דו חוגי וביה"ס למדעי הפסיכולוגיה דו-חוגי. 

 

התואר המוענק:

B.Sc  בפסיכולוגיה ובסטטיסטיקה וחקר ביצועים

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם