תואר שני בלימודי ייעוץ חינוכי

תואר שני
2.50 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
0712

תואר שני בייעוץ חינוכי: למען דור העתיד


איך מלמדים ילדים וילדות לשמור על שיח מכבד גם באינטרנט? איך מערכת החינוך יכולה לקדם היכרות והבנה בין תרבותית? ומה צריך להיות התפקיד של בית הספר – להעביר חומר לימודי בלבד או לקדם ולעוזר לתלמידים ותלמידות באספקטים שונים של חייהם? אם בוער בך לחקור את השאלות האלו, להעצים ולמצוא כלים לסוגיות שמטרידות ילדים, ילדות וצוותים חינוכיים – תואר שני בייעוץ חינוכי מתאים לך בדיוק. אצלנו אפשר לקבל הזדמנות להשפיע בצורה חיובית על גילאי הילדוּת והנערוּת, בתוך המשפחה, מסגרות החינוך והקהילה. אנחנו שמים דגש חזק על כישורים ומיומנויות שיאפשרו לך להתערב ברמה הפרטנית, קבוצתית ומערכתית במסגרות השונות. אצלנו אפשר לרכוש ידע תיאורטי, מחקרי ויישומי שיעזור לך להתרכז בשיפור הרווחה, לפתח ולעזור בצמיחה ולמידה של מיומנויות חברתיות רגשיות ובגדול, להפוך לדמות מפתח בשלל המסגרות החינוכיות.

 

למה אצלנו?


כבר עבדת עם ילדים או בני נוער ומתאים לך להעמיק בתחום? רוצה לצאת לשטח ולחקור את בתי הספר והגנים? מעניין אותך לעבור הכשרה בייעוץ לחינוך העל-תיכוני, החינוך הרגיל והחינוך המיוחד? תואר שני בייעוץ חינוכי מעניק לך את ההזדמנות לכך.
אצלנו אפשר להתנסות בייעוץ במסגרות חינוכיות הכפופות למשרד החינוך (גנים, בתי ספר יסודיים ותיכוניים), וגם במגוון עשיר של ארגונים בעלי נגיעה לתהליכי התפתחות, שלא במסגרת החינוך הפורמאלי (פנימיות, מרכזי גיל רך, עמותות, שלטון מקומי, וכו'). התנסות מגוונת זו יכולה לפתוח לך אופציות רבות יותר של תעסוקה.


 
מה אפשר לעשות עם זה?


לעבוד בייעוץ חינוכי במערכות החינוך הפורמאליות והבלתי פורמאליות. יועצים חינוכיים מסייעים לילדים החל מגיל לידה ועד הבגרות, מורים, הורים והמערכת החינוכית לממש את המטרות הלימודיות, החברתיות שלהם בסביבה רגשית תומכת ולשפר את רווחתם.

 

איך אפשר ללמוד את זה?


אנחנו מציעים שלוש התמחויות לימוד: ייעוץ חינוכי, ייעוץ חינוכי עם התמחות בגיל הרך וייעוץ חינוכי עם התמחות בילדים עם צרכים מיוחדים, בשני מסלולי לימודים – עם עבודת גמר וללא עבודת גמר. 

 

מסלולי הלימוד:


תואר שני בייעוץ חינוכי (מסלול 0000)
תואר שני בייעוץ חינוכי עם התמחות בגיל הרך (מסלול 0912)
תואר שני בייעוץ חינוכי עם התמחות בילדים עם צרכים מיוחדים (מסלול 0914) 

 

התואר המוענק:


M.A בייעוץ חינוכי

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראשת החוג: פרופ' לילך שלו-מבורך
03-6408472
ימי קבלה: בתיאום מראש
בניין שרת, חדר 440
ראשת המגמה: ד"ר אלה דניאל
03-6407105
ימי קבלה: יום ה'
שעות: 12:00–13:00, בתיאום מראש
בניין שרת, חדר 322
עוזרת מנהלית: הדס בן נון
03-6408472
ימי קבלה: א', ג', ד', ה', 9:30-12:00
בניין שרת, חדר 440
מזכירת סטודנטים: אודליה בכר
03-6408459
ימי קבלה: א', ב', ד', ה' 9:30-12:00, ג' 9:30 -14:00
בניין שרת, חדר 401 א'