עתודה אקדמית

 

המידע לשנת הלימודים תשפ"א יעודכן בימים הקרובים

 

מטרת העתודה האקדמית

מועמדים למסלולי העתודה, נבחרים על ידי צה"ל מתוך בוגרי בתי הספר התיכוניים, לפי צורכי צה"ל ועל סמך בדיקות מיוחדות. תלמידים שהתקבלו לעתודה מגויסים לצה"ל, ושירותם נדחה למשך לימודיהם. הצלחה בלימודים ובפרקים הצבאיים כאחת הינה חשובה ביותר.

 

כנסי עתודה לתלמידי יא':

17.7.18, 19.7.18, 24.7.18, 31.7.18

למידע נוסף >>

 

תהליך הרישום והקבלה לעתודה

מועמדים המבקשים להירשם לאוניברסיטה במסגרת העתודה יעשו זאת באמצעות מזכירות הוועדה לעתודה האקדמית דרך אתר "מתגייסים ברשת", בתאריכים המפורסמים על ידי הוועדה. נוהל הרישום מתפרסם באתר. לאחר קבלת אישור ממזכירות הוועדה לעתודה האקדמית, ניתן להירשם לאוניברסיטה באמצעות אתר האינטרנט.

 

הנכם מתבקשים לשלוח את הטפסים הבאים רק במקרים שבהם נדרש לצרף מסמכים נלווים:

  • סיכום הרישום האינטרנטי 
  • מסמכים נלווים לחוגים רלוונטים

 

רשויות העתודה האקדמית תעודכנה בהמשך על ידי יחידת רישום וקבלה של אוניברסיטת תל-אביב ותהיינה רשאיות לשנות את חוגי הבחירה של הנרשמים.

 

להלן רשימת החוגים אליהם העתודה האקדמית מאפשרת הרשמה, וסימולי החוג אליו מתבצע הרישום:

הנדסה ביו-רפואית - 0555

הנדסת חשמל ואלקטרוניקה - 0512

פסגות- הנדסת חשמל ופיזיקה - 0512 משולב עם פיזיקה

הנדסה מכנית - 0542

הנדסת תעשייה וניהול - 0573

הנדסת חשמל אלקטרוניקה ומדעי המחשב- 0512 משולב עם מדעי המחשב

מדעי המחשב - 0368

פיזיקה - 0321

מתמטיקה - 0366

סטטיסטיקה - 0365

כימיה - 0351

ארכיטקטורה/אדריכלות - 0881

כלכלה - 1011

פיזיותרפיה - 0164

ביולוגיה - 0455

מזרח תיכון ואפריקה - 0622

משפטים- 1411

פסיכולוגיה עם חוג נוסף - 1071 ובנוסף, יש לציין את סימול החוג הנוסף

שפות ( אנגלית, ערבית) - 0626, 0631

היסטוריה כללית - 0621

סיעוד - 0162 

 

קבלה לתכנית דו-חוגית

במידה ואושרה קבלה מטעם העתודה לתכנית דו חוגית מתוך הרשימה שלעיל, ניתן לצרף אליה תכנית לימודים דו חוגית נוספת מתוך מגוון תכניות הלימוד הדו חוגיות הקיימות, ובתנאי שעונים על דרישות הקבלה של החוג הנוסף ובכפוף לאישור העתודה.

 

הודעות קבלה ודחייה

הודעה על קבלתו של המועמד לעתודה ולאוניברסיטה, או על דחייתו, תועבר למועמד באמצעות הוועדה לעתודה האקדמית בלבד, החל מסוף חודש ספטמבר. אין לפנות בענייני קבלה/דחייה לאוניברסיטה, אלא למרכז שירות  במיטב בטלפון 03-7388888.

 

 

הטיפול במועמד שהוועדה דחתה יופסק על ידי האוניברסיטה, אלא אם ימציא מיד אישור מצה"ל על דחיית מועד הגיוס עד סוף שנת הלימודים. כפי שמפורסם בדף דמי הרישום, דמי הרישום אינם מוחזרים בשום מקרה, גם אם המועמד לא מתחיל ללמוד מכל סיבה שהיא. המועמדים לעתודה ייחשבו על ידי האוניברסיטה חייבי גיוס ועל כן בלתי-זכאים להתקבל ללימודים עד קבלת אישור סופי מטעם העתודה. אישור מועמדות במסגרת העתודה אינו מבטיח קבלה אוטומטית ללימודים באוניברסיטה, וקבלת המועמד עקרונית על ידי האוניברסיטה אינה מחייבת את שלטונות העתודה. על העתודאים לעמוד בדרישות הקבלה הרגילות ליחידות הלימוד השונות.

 

בחינה פסיכומטרית וקבלה ללא פסיכומטרי

פסיכומטרי אחרון אפשרי למועמדים לתשע"ט עפ"י נוהלי הצבא הוא מועד מרץ-אפריל 2018. מועמד שייבחן לאחר מועד זה ללא אישור, ציונו לא יהיה תקף על פי הנחיות הצבא, אלא אם אושר לו פרטנית אחרת (למעט הפקולטה לרפואה ).

 

קבלה ללא פסיכומטרי : אפשרית בתכניות הלימוד בהן מתקיימת קבלה כזו - בכפוף לאישור העתודה האקדמית. מועמדים המתקבלים ללא בחינה פסיכומטרית חייבים להיבחן בבחינת סיווג לרמת אנגלית (אמי"ר/ אמיר"ם) ולהגיע לרמת מתקדמים א' לפחות (200 נקודות בבחינת אמי"ר, 100 נקודות בבחינת אמיר"ם) אלא אם החוג הרלוונטי דורש רמה גבוהה יותר.

 

כמו כן, מועמדים כנ"ל שנרשמים גם לחוגים אחרים, או שוקלים אפשרות להירשם לחוגים אחרים, חייבים להיבחן בבחינה הפסיכומטרית, בהתאם לדרישות החוגים הרלוונטיים. עם זאת, מועמדים שייבחנו בבחינה הפסיכומטרית, ועומדים בדרישות החוגים המפורטים בטבלה שלעיל, יתקבלו ללא התחשבות בתוצאת הבחינה.

 

פניות למרכז שירות  במיטב

טלפון 03-7388888 | דוא"ל meitav@idf.gov.il

X

לפרטים נוספים >>

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive