לימודי עבודה סוציאלית תואר ראשון

לימודי עבודה סוציאלית תואר ראשון

הכשרה למקצוע העבודה הסוציאלית
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מבנה התכנית
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד חוגי
פתוח לרישום:
תואר ראשון בעבודה סוציאלית (1110)

 

התואר המוענק:

B.S.W בעבודה סוציאלית

עבודה סוציאלית תואר ראשון
עבודה סוציאלית תואר ראשון

התכנית לגיבורות ולגיבורי על

"אל תתייאש; לעתים קרובות, רק המפתח האחרון בצרור הוא זה שפותח את המנעול"מקור לא ידוע

 

ידעתם שהמהפכה התעשייתית היא זו שהביאה להולדת העבודה הסוציאלית? הקידמה והטכנולוגיה שיצרו תיעוש נרחב באירופה ובארה"ב הביאו עמן הגירה מסיבית לערים, תוך ניתוק של משפחות רבות מקהילתן התומכת. מעמד העניים הלך והתרחב, כאשר כל בני המשפחה, כולל אמהות וילדים, נאלצו לעבוד שעות ארוכות והשתכרו פרוטות­­­­­­­­. בתחילה, נחלצו לעזרת העניים מתנדבים שביקרו אותם וסיפקו להם עזרה בסיסית. בהמשך נוסדו המוסדות הראשונים שהכשירו עובדים סוציאליים, כשהמטרה היתה לא רק לספק לעניים סיוע וחינוך, אלא גם לשלוח את הסטודנטים אל האזורים שבהם התגוררו בני המעמד הנמוך – כדי שיעבדו יחד בשיתוף פעולה למען שיפור המצב.

 

אם השאיפה שלכם היא להיטיב עם סביבתכם – אדם אחד בכל פעם או קהילות שלמות בבת אחת; אם תמיד הייתם אוזן קשבת למי שנמצא בצרה; אם אתם אוהבים לפתור בעיות באמצעים יצירתיים; אם תמיד ניגשים אליכם כדי לשאול בעצתכם; אם חוסר צדק תמיד מטריד אתכם וגורם לכם לנסות לשנות את המצב; ואם תמיד עמדתם לצד מי שזקוקים להגנה – הצטרפו ללימודי עבודה סוציאלית.

 

 

להגיב מהר למצבי משבר

בימינו, עבודה סוציאלית היא מקצוע שמטרתו לעזור לאנשים המתמודדים עם אתגרי החיים, להעמיד לרשותם משאבים שונים ומגוונים ולשפר את מצבם. בד בבד, מבקשים העובדים הסוציאליים להעצים את המטופלים שלהם, ולסייע להם להחזיר לעצמם את השליטה בחייהם ולתפקד באופן עצמאי.

 

עבודה סוציאלית דרושה במיוחד במצבים של משבר, שינוי חברתי מהיר, מגבלות חברתיות וקיפוח חברתי, ומיועדת להפחית את הפער הקיים בין האדם לבין החברה שבה הוא חי. עובדים סוציאליים מפעילים התערבויות עם כל שכבות הגיל באוכלוסייה (ילדים, בני נוער, מבוגרים וקשישים), בתחומים מגוונים כמו ילדים בסיכון, נפגעי נפש, התמכרויות, אנשים עם מוגבלויות פיזיות, נפשיות והתפתחותיות, מצבי עוני ומצוקה, אלימות במשפחה ובחברה, מצבי טראומה שכול ואבדן, בעיות בריאות ועוד. שיטות ההתערבות רבות: התערבות פרטנית, זוגית, משפחתית וקבוצתית, קהילתית וכלל-חברתית.

 

רישיון לעזור

בתכנית ללימודי עבודה סוציאלית של אוניברסיטת תל אביב תוכשרו למקצוע באמצעות שילוב של לימודים אקדמיים והתנסות מעשית. תכנית הלימודים לתואר ראשון בעבודה סוציאלית כוללת קורסים תיאורטיים במגוון התחומים הרלוונטיים לעבודה הסוציאלית, קורסים יישומיים בקבוצות קטנות לתרגול מיומנויות ברמות התערבות שונות (פרט, משפחה, קהילה וחברה) והכשרה מקצועית בארגוני רווחה שונים, בהדרכת עובדים סוציאליים בעלי ותק וניסיון. תואר ראשון בעבודה סוציאלית הוא תנאי מרכזי לקבלת רשיון לעסוק בעבודה סוציאלית בישראל, ויאפשר לכם גם המשך לימודים בתחומים וחוגים מגוונים.

 

לאחר שתסיימו את חובותיכם בתכנית ללימודי עבודה סוציאלית, יעמדו לרשותכם שפע של אפשרויות לממש את הידע שלכם ולעזור לאחרים. עובדים סוציאליים מועסקים בין השאר במחלקות לשירותים חברתיים, בארגונים חברתיים חוץ ממשלתיים, בבתי סוהר, בבתי חולים, בשירותי מבחן, בצה"ל וכן במגוון רחב של חברות ותעשיות במשק.

 

מלגות

לייעוץ ולפרטים נוספים

יו"ר ועדת הקבלה: דר' יפית סולימני-אעידן
03-6406365
מזכירות סטודנטים: חגית שטיין
ימי קבלה:
א'- ה'
שעות קבלה:
13:00-08:00 בתיאום מראש
בניין עבודה סוציאלית, חדר 109
03-6409410
X

לפרטים נוספים >>

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive