תכנית המצוינות להכשרת רופאים חוקרים לתכנית הארבע שנתית

תכנית המצוינות להכשרת רופאים חוקרים לתכנית הארבע שנתית

מעצבים את הידע הרפואי העתידי
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • קבלה ישירה ל MD\PHD
פתוח לרישום:
תכנית המצוינות להכשרת רופאים חוקרים
תכנית המצויינות להכשרת רופאים חוקרים
תכנית המצויינות להכשרת רופאים חוקרים

 

 

אודות התכנית 

תכניות המצוינות MD/PhD ו-DMD/PhD מיועדות לסטודנטים מצטיינים בלימודי הרפואה ומאפשרות להם, בנוסף ללימודי הרפואה, לקבל דוקטורט במחקר אשר ייתן בידיהם את הכלים לשלב רפואה ומחקר ולהוביל בתחומם.

 

הרופא-החוקר מעביר את השאלות המתעוררות מתצפיות בחולים אל המעבדה ומיישם בהמשך את מחקריו לקביעת פרקטיקות חדשות לטיפול רפואי בחולים. בכך הוא לא רק מיישם ידע קיים אלא בעיקר תורם לעיצוב הידע הרפואי העתידי.
בכך עשוי רופא-חוקר לשפר את מצבם הבריאותי של החולים במקרים שבהם לרפואה של היום אין פתרונות.

להיות רופא חוקר

תכניות המצוינות MD/PhD ו-DMD/PhD מיועדות לסטודנטים מצטיינים בלימודי הרפואה ומאפשרות להם, בנוסף ללימודי הרפואה, לקבל דוקטוראט במחקר אשר ייתן בידיהם את הכלים לשלב רפואה ומחקר ולהוביל בתחומם. רופא מיישם את הפרקטיקות הרפואיות הנלמדות על המטופלים שלו. אך רופא-חוקר שואל כל הזמן שאלות מדעיות ואינו לוקח את הדברים כמובנים מאליהם.

 

רופא-חוקר מעביר את השאלות המתעוררות מתצפיות בחולים אל המעבדה ומיישם בהמשך את מחקריו לקביעת פרקטיקות חדשות לטיפול רפואי בחולים. בכך הוא לא רק מיישם ידע קיים אלא בעיקר תורם לעיצוב הידע הרפואי העתידי.
בכך רופא-חוקר עשוי לשפר את מצבם הבריאותי של החולים במקרים שבהם לרפואה של היום אין פתרונות.

 

למי מיועדת התכנית

התכנית מיועדת לתלמידים מצטיינים ברפואה וברפואת שיניים בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל-אביב. תלמידים אלה יהיו רשאים בתקופת זמן של שלוש שנים, מעבר לזמן הדרוש לסיום הלימודים לתואר MD או DMD להשלים את לימודיהם לתואר PhD ובכך לעבור את הכשרתם המחקרית.

 

מסגרת הלימודים המחקריים

מסגרת הלימודים תהיה מקבילה ללימודים לתואר MD או DMD, בתוספת לימודים ומחקר המתחייבים מהתכנית האוניברסיטאית ללימודי PhD במסלול הישיר.

 

השילוב בין תכניות הלימודים לתואר-PhD ותואר MD או DMD ייקבע באופן אישי לכל תלמיד לפי התקדמותו בלימודים ובמחקר, ולפי אופי עבודת המחקר וצרכי העבודה במעבדה בה תתבצע.

 

 לפירוט על אופן הלימודים וחובות הלימוד »

 

בוגרי התכנית בבתי החולים

בבתי החולים בארץ הולכת וגוברת הדרישה לרופאים בעלי יכולת מוכחת במחקר. על כן בוגרי התכנית מבוקשים מאוד וסיכוייהם להתקבל לעבודה במחלקה המועדפת עליהם גבוהים משל בוגרי רפואה ללא PhD. בנוסף, ההיכרות האינטימית של סגל התכנית עם הסטודנטים מאפשרת להם לקדם את בוגרי המסלול ולסייע להם במציאת מקום התמחות מבוקש. גם לאחר קבלה לעבודה בבית החולים, בוגרי התכנית הם בעלי אפשרויות קידום גדולות יותר לתפקידים בכירים.

 

העבודה בבתי החולים של בוגרי מסלול הMD/PhD- מציעה אתגרים מרתקים ומגוונים, שכן הרופא החוקר עשוי לאחוז במשרות המאפשרות לשלב מחקר במקביל לטיפול הרציף בחולים.

 

 

לייעוץ ולמידע נוסף

ייעוץ אקדמי: פרופ' שי יזרעאלי
בניין סאקלר, הפקולטה לרפואה
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive