הבעה ויצירה באמנויות

הבעה ויצירה באמנויות

  • אודות
  • איך מתקבלים?
שנות לימוד: 2
מתכונת לימודים: עיוני
סגור לרישום:
תואר שני בהבעה ויצירה באמנויות (0810 מסלול 0813)
הבעה ויצירה באמנויות
הבעה ויצירה באמנויות

חווית היצירה

"האמנות היא שקר המוביל אותנו אל האמת". פבלו פיקאסו

 

מהי יצירה? מהי יצירתיות? מהו הליך היצירה? מיהו היוצר? ומה בין כל אלו?

 

מסלול ייחודי זה בתכנית הבינתחומית מציע העמקה וחקירה לתוך ההקשרים המרובדים והמורכבים שבין העצמי היוצר של האמן לבין יצירתו, שבין החומרים של האמן ובין ההליך הנפשי שמוביל ליצירה בתחומי האמנויות והמדיה השונים, בין אם באמנויות הפלסטיות, ציור, פיסול, אדריכלות, קולנוע, וידאו, אמנויות הבמה, תאטרון, פרפורמנס, מוזיקה ומחול. הצטרפו למסלול ייחודי זה שבו תעמיקו את הקשר בין חוויות העצמי לבין היצירה, בין אם כיוצרים, תאורטיקנים, אנשי חינוך, או בעלי תואר טיפולי המעוניינים להרחיב את ידיעותיהם בתחום היצירה!

 

המסלול מיועד לסטודנטים אשר מעוניינים לחקור את הקשר שבין יצירה, חווית האמנות, והאמנויות השונות, לבין חווית היוצר והעצמי, כמו גם את תהליכי היצירה האינדיבידואליים והקבוצתיים. במסגרת הלימודים נדון בסוגיות אסתטיות, פילוסופיות, חברתיות ופוליטיות הנוגעות באמנויות כצומת להתבוננות תוך אישית ובין-אישית וכמרחבי פרשנות להלכי הנפש האנושית. מתוך מתודולוגיות מגוונות של חקר האמנויות ופרשנותן, נעסוק בדמות "האני היוצר" ובהשתקפות היוצר ביצירה. בנוסף, נבחן את האופן שבו היוצרים ויצירתם נוגעים בקהל ובקהילה. כמו כן, נתנסה בעבודה אישית במסגרת שיעורים ייחודיים, לרבות סמינרים יישומיים.

 

הלימודים מרוכזים ביום אחד בשבוע (יום רביעי), במשך שנתיים.

 

מכסת השעות לתואר: 36 ש"סניתן לסיים את המסלול במבחן גמר בלבד. ​

 

 

לייעוץ ולפרטים נוספים

ראש התכנית: פרופ׳ אסף פינקוס
מזכירת התכנית: אביטל וסרשטרום
03-6407230
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive