מבחן SAT

אוניברסיטת תל- אביב מקבלת את ציון מבחן ה -SCHOLASTIC APTITUDE TEST) SAT)  כתחליף לבחינה הפסיכומטרית  לכל יחידות הלימוד.

 

בשל מגבלות המשפיעות על אופן המרת ציוני ה-SAT לסולם הציונים של הבחינה הפסיכומטרית מומלץ לכל המועמדים, ובמיוחד למועמדים ישראלים השוהים בחו"ל, להיבחן בבחינה הפסיכומטרית של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה.

 

מועמדים אשר נבחנו במבחן זה ומעוניינים כי ציוניהם במבחן יילקחו בחשבון בשיקולי הקבלה, יצרפו לחומר הרישום מסמך רשמי על הציונים ומכתב בקשה להתחשב בהם. מי שמתעתד להיבחן לאחר מועד ההרשמה, יציין במכתב הבקשה באיזה תאריך הוא מתכוון להיבחן.

  • על המועמד להיבחן ולהמציא את ציוני המבחן בכפוף ללוח הזמנים למסירת אישורים
  • האישור על הציונים במבחן ה- SAT יועבר למשרד הרישום מוקדם ככל האפשר ולא יאוחר מחודש לאחר המועד האחרון האפשרי לבחינה הפסיכומטרית ליחידת הלימוד
  • עבור נבחנים שנבחנו עד 2015 כולל- הציון יחושב מציוניו של הנבחן בחלקים ה- CRITICAL READING  וה- MATH. לא יילקח בחשבון הציון בפרק ה- WRITING
  • עבור נבחנים שנבחנו ב-SAT  החל ממועד מרץ 2016- תבוצע המרה של הציון שלהם לציון OLD SAT  לפי הציונים המומרים בחלקים ה- CRITICAL READING  וה- MATH. לא יילקח בחשבון הציון בפרק ה- WRITING.
  • ציוני ה-SAT  יומרו לציון בסולם ציוני הפסיכומטרי, ומציון זה יחושב ציון ההתאמה של המועמד.

 

הבהרות ניתן לקבל ביחידה למיון ומחקר באגף רישום ומינהל תלמידים בטלפון: 03-6407921
 


רמת האנגלית של הנבחנים ב- SAT

 

רמת האנגלית של הנבחנים ב- SAT שאינם פטורים ממבחן מיון באנגלית תיקבע לפי הציון בחלק המילולי של מבחן ה- SAT, ובתנאי שהוא לפחות 350, או לפי הציון בפרק האנגלית שבבחינה הפסיכומטרית או לפי הציון במבחן אמי"ר/אמיר"ם - הטוב מביניהם

 

מבחן ACT

אוניברסיטת תל-אביב תאפשר דיון בקבלת מועמדים לשנת הלימודים תשפ"ב גם על פי ציוני בחינת ה ACT כתחליף לבחינה הפסיכומטרית (הציון על חלק הכתיבה בבחינה זו לא יובא בחשבון בשיקולי הקבלה). 
קבלה על פי ציון ה ACT של המועמד טעונה אישור פרטני, כל מקרה ייבחן לגופו. 
הרשמה באפיק זה תתאפשר אך ורק ביחידות שבעת פניית המועמד טרם נסגרה בהן ההרשמה לשנת תשפ"ב, ובכל מקרה לא תתאפשר בפקולטה לרפואה ובביה"ס לרפואת שיניים.בשל מגבלות המשפיעות על אופן המרת ציוני ה-ACT לסולם הציונים של הבחינה הפסיכומטרית מומלץ לכל המועמדים, ובמיוחד למועמדים ישראלים השוהים בחו"ל, להיבחן בבחינה הפסיכומטרית של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה.

לא תקבע רמת אנגלית לפי ציוני ה ACT, ועל כן מועמדים שאינם פטורים ממבחן המיון באנגלית רמתם תקבע לפי ציון במבחן אמי"ר/אמיר"ם או לפי ציון בפרק האנגלית שבבחינה הפסיכומטרית - הטוב מבינהם.

​לא תקבע גם רמת חשיבה כמותית  מתת ציוני ה -ACT

 

 

X

לפרטים נוספים >>

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>