לימודי מחקר תרבות הילד והנוער לתואר השני

תרבות הילד והנוער תואר שני

לימודי מחקר תרבות הילד והנוער לתואר השני

  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • מסלולי הלימוד
שנות לימוד: 2
מתכונת לימודים: עיוני/מחקרי
פתוח לרישום:
תואר שני במחקר תרבות הילד והנוער- סמסטר ב' (0602)

 

התואר המוענק:

M.A במחקר תרבות הילד והנוער

מחקר תרבות הילד והנוער תואר שני
מחקר תרבות הילד והנוער תואר שני

השירים, המשחקים – איפה הם עכשיו?

"כך טיבם של המבוגרים, ואין לדון אותם לכף חובה. על כן חייבים הילדים להתייחס אליהם בסלחנות ובאורך-רוח, כי אנו, המבינים את סוד החיים, איננו מייחסים למספרים חשיבות יתרה." מתוך הנסיך הקטן, אנטואן דה סנט-אכזופרי.

 

כולנו היינו ילדים וחלקנו חיים בצד ילדים, ולמרות זאת פיענוח סוד הילדות מעסיק אותנו, המבוגרים, במשך כמה מאות ואף מפרנס יצירות אמנות רבות, בספרות, בציור, בתיאטרון, בצילום ובקולנוע. תרבויות שונות התייחסו לייחודיות של הילדות והציגו אותה, כל אחת בדרכה. 

 

 

 בעשורים האחרונים עובר עולמם של הילדים מהפכה: תחומי העניין הגדלים בקצב מסחרר ומהפכת המידע, הרשתות החברתיות והיעדר הפרטיות הנגזר מהן, הטלפונים הסלולריים שמאתרים אותנו בכל מקום, זמינותם של טקסטים "לא חינוכיים" או "מזיקים" לילדים - כל אלה ועוד שינו את תרבות הילד מהקצה אל הקצה, החל מהאופן שבו הם לומדים ומשחקים וכלה באופן שבו הם חושבים ומרגישים.

 

איך השתנתה תרבות הילד במהלך השנים? מה גרם לשינויים האלה? איזה תפקידים משחקים המשפחה, החינוך הפורמלי  והבלתי פורמלי בעיצוב עולמם של הילדים? ממה מורכב עולמם החברתי, וכיצד השתנתה תרבות הפנאי שלהם? אם שאלות אלה ואחרות מעסיקות אותך, אנו מזמינים אותך ללמוד בתכנית למחקר תרבות הילד והנוער לתואר השני, שבה נדון בשאלות האלה במגוון עשיר של הקשרים. הלימודים בתכנית הם בין-תחומיים ועוסקים בהיבטים המגוונים של תרבות הילד והנוער, מתוך שאיפה להבין את היבטיה ההיסטוריים, החברתיים והמעשיים.

 

להבין את הילד

למעט תלמידים המבקשים ללמוד את התחום ולחקור אותו בלימודיהם לתואר השני והשלישי, התכנית מיועדת למי שעוסקים בפועל במקצועות השונים של תרבות הילד והנוער, כגון: הוראה, עיתונות ותקשורת, ספרות ועיתונות לילדים ולנוער, ספריות ומדיה, שיווק ופרסום לילדים ולנוער, ויוצרים בתחום של תרבות הילד והנוער.

מסלולי הלימוד לתואר שני כוללים מסלול מחקרי עם עבודת תזה ומסלול עיוני ללא עבודת תזה

 

לייעוץ ולפרטים נוספים

היועצת האקדמית של התכנית: פרופ' יעל דר
ימי קבלה:
בתיאום מראש: יום ג' 13:00-11:00
בניין גילמן, חדר 491
03-6408410 טלפון מזכירות- 03-6409995
ראשת התכנית: פרופ' זהר שביט
ימי קבלה:
בתיאום מראש: יום ד' 10:30-9:30
בניין גילמן, חדר 474
03-6409188
מזכירות תלמידים: איה ביטמן
ימי קבלה:
יום ג' 10:00 – 15:00, יום ד' 14:00-10:00
בניין גילמן, חדר 478א
פקס: 03-6407247, טלפון: 03-6409995
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive