לימודי כימיה תואר שני

לימודי כימיה תואר שני

מחקר במגוון תחומים בחזית המדע בביה"ס לכימיה מהטובים בעולם
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • מתכונת הלימודים
  • מלגות
  • תעסוקה
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 2
מתכונת לימודים: מחקרי
פתוח לרישום:
תואר שני כימיה - סמסטר ב' (0351)

 

התואר המוענק:

M.Sc  בכימיה

כימיה תואר שני
כימיה תואר שני

מגוון תחומי מחקר בחזית המדע:


» כימיה ביו-אורגנית » כימיה פרמצבטית » כימיה סופרא-מולקולארית » סינתזות אורגניות ואי-אורגניות » מדע החומרים » הדמיה באמצעות תהודה מגנטית (MRI) ) » תהודה מגנטית גרעינית במצב מוצק (SS-NMR) » אלקטרוכימיה » חומרי טבע » פיתוח תרופות חדשות» ספקטרוסקופית צברים » כימיה של צברים » כימיה אנליטית ומיכשורית מתקדמת » חישובים קואנטום-מכאניים » כימיה של פראקטאלים » דינמיקה מולקולרית » כימיה של ננו חומרים » כימיה של חומרים רכים אמורפיים » כימיה של ננו-אלקטרוניקה» ספקטרוסקופיה של מולקולה » בודדת » כימיה של לייזרים » ראקציות מהירות » כימיה אורגנומטלית  » כימיה של פולימרים

 

אודות כימיה

כימיה – מהכנת תרופות חדשות ועד הכימיה שבתוך הטלוויזיה והסמארטפון שלכם

 

הידעתם כי חיים ויצמן עשה את הונו מהמצאת תהליך יעיל לסינטזה של אצטון? הידעת כי כריות אוויר ברכב עובדות באמצעות תגובה כימית מהירה? כי חברת Intel יוסדה ע"י כימאי ופיזיקאי? או כי ממסכי OLED, מהמסכים המתקדמים ביותר המשמשים כיום במכשירים אקלטרוניים, מבוססים על שכבות של מולקולות ארגניות והומצאו על ידי כימאי?

 

הכימאים/יות   נמצאים/ות תמיד  בחזית הטכנולוגיה והעשייה האנושית. מהמאמץ למציאת מקורות אנרגיה חלופיים כדי לצמצם את אפקט החממה, דרך פיתוח של שיטות ייצור חדשות וחומרים חדשים, ועד ליצירה של חיישנים הניתנים להטמעה בגוף והמצאת הדור הבא של התרופות – הכימיה מובילה את הדרך.

 

עם זאת, כימיה היא בעיקר מדע. אם תמיד רצית להבין ממה מורכבים האנשים, החיות והחפצים שמקיפים אותנו; איך עובדות תרופות וכיצד הן מפותחות ומיוצרות; מה הקשר בין  נפט גולמי לפלסטיק; או מה הקשר בין מכניקת הקוונטים לכל זה אזי שיש בך ניצוץ של כימאי/ית. אם "שובר שורות" הציתה את הדמיון שלך,   לימודי כימיה לתואר ראשון קוראים לך. אנו הכימאים/עות חוקרים/ות את מבנה החומר, מזהים/ות את אבני היסוד המרכיבות אותו ובודקים/ות איך מולקולות נבנות מאבני בניין פשוטות יותר. לאחר שאנו רוכשים/ות את הידע הזה, ניתן לעיתים קרובות  להשתמש בו כדי לפתח טכנולוגיה חדשה.

יחד נשנה את העולם

תעשיית הכימיה היא התעשייה הגדולה ביותר בעולם. בישראל לבדה, התעשייה הכימית ותעשיית התרופות מייצרות מוצרים בשווי של כ-5 מיליארד דולר בכל שנה. במשק הישראלי פועלות כ-200 חברות לכימיה וחברות סטארט-אפ בתחומי הננוטכנולוגיה, הפארמה, הביוטכנולוגיה, הדפוס הדיגיטלי והתלת-ממדי, החקלאות, תעשיית התרופות, איכות הסביבה, אנרגיה ירוקה, תעשיית המזון, תעשיית הצבעים והפלסטיקה, הדיאגנוסטיקה הרפואית, סוללות ותאי דלק והתעשיות הביטחוניות ועוד. אם תתחילו כאן, בלימודי כימיה באוניברסיטת תל אביב, תוכלו להגיע לכל אחת מהתעשיות האלה, להתברג לעמדות מפתח של מחקר, פיתוח ויישום.

 

אמרנו את זה קודם

בית הספר לכימיה באוניברסיטת תל אביב הוא מוסד בעל מוניטין בינלאומי, המדורג באופן עקבי כאחד ממוסדות המחקר הטובים לכימיה בעולם, בזכות רמת המחקרים הניסיוניים, היישומיים, החישוביים והתיאורטיים המתבצעים בו. בבית הספר לכימיה תמצאו את מיטב מרצי האוניברסיטה, מעבדות הוראה  מצוידות במכשור המתקדם ביותר ואוירה צעירה ותוססת עם יחס אישי לכל אחת ואחד מהסטודנטים.

 

במסגרת לימודי הכימיה תוכלו ללמוד ולחקור נושאים רבים ומרתקים העומדים בחזית המדע. בין השאר, הלימודים יציגו בפניכן תחומים כגון כימיה פיזיקלית, כימיה אורגנית, כימיה תיאורטית, ננוטכנולוגיה, מדע החומרים, אלקטרוניקה מולקולארית, אלקטרוכימיה, כימיה אנליטית, פיתוח חיישנים כימיים וביולוגיים, כימיה ביולוגית, כימיה תרופתית, של אינטראקציות אור-חומר, לייזרים ושימושיהם בחקר כימי. הלימודים בבית הספר לכימיה של אוניברסיטת תל אביב הם בחזית המחקר וההוראה ומסיימי התואר הראשון שלנו נמנים על הכימאים המבוקשים ביותר בשוק העבודה

 

עמוד הפייסבוק של החוג

 

 

לייעוץ ולפרטים נוספים

יועץ אקדמי: כימיה אורגנית פרופ' משה קול
יועץ אקדמי: כימיה פיזיקלית - פרופ' גיל מרקוביץ
מזכירת סטודנטים: שרית ברטוב
03-6408761
יו"ר ועדת תואר שני: פרופ' משה קול
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>