הנדסת תעשייה וניהול תואר ראשון

הנדסת תעשייה וניהול תואר ראשון

תכנון ושיפור ביצועים של מערכות תעשייה ושירות במקצוע מהמבוקשים בשוק העבודה
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מבנה התכנית
  • בחינות סיווג מתמטיקה/פיזיקה
  • שנה מתקדמת
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 4
מתכונת לימודים: חד חוגי
סגור לרישום:
תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול (0573)

 

התואר המוענק:

B.Sc בהנדסת תעשייה וניהול

 

להבין את המכונות - ואת בני האדם שמפעילים אותן

"אומות שמכשירות מהנדסים יגברו על אלה שמכשירות עורכי דין; אף אומה מעולם לא תבעה את דרכה לגדולה". ריצ'רד לאם, פוליטיקאי ומשפטן אמריקאי

 

הידעתם? ב-1913 הכניס הנרי פורד פסי ייצור נעים למפעל מכוניות הפורד שלו – והוריד את הזמן הנדרש להרכבה של מכונית אחת מ-700 שעות לשעה וחצי בלבד. כמה שנים לפני כן, ב-1909, פרסם פרדריק טיילור את תורת הניהול החדשה שלו – והפך לראשונה את העבודה במפעלים לעניין שניתן למדוד אותו, להקציב לו זמני תקן ולתמרץ את העובדים בתוספות שכר, כדי להגדיל את התפוקה. כיום, כמעט כל תחום בחיינו עבר תיעוש – ונמשך המרוץ אחרי שיטות ניהול חדישות, שייטיבו עם בני האדם – מפועלים במפעלי מזון ועד למהנדסי תכנה בחברות הייטק – וגם יספקו מוצרים טובים יותר, בעלות נמוכה יותר.

 

מהתעשייה המסורתית ועד לניהול שרשראות הספקה, מחברות סטארטאפ קטנות ועד לחברות ענק בינלאומיות, ומארגונים יצרניים לארגוני שירות, יכולת התחרות הבינלאומית של התעשייה הישראלית תלויה ביכולתה להסתגל במהירות לשיטות ייצור וניהול מודרניות באופן שיטתי ומובנה. בתכנית ללימודי הנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת תל אביב תקבלו את ההכשרה הדרושה להשתלב בתעשיות אלה. כבר במהלך הלימודים תוכלו ליהנות משיתופי פעולה עם התעשייה ולהשתתף במחקר במגוון תחומים.

 

אם אתם רוצים להשתלב בתפקידים בכירים בענפים הצומחים ביותר של התעשייה; ואם אתם מתעניינים במחשבים ובמכונות, אך גם במוח האנושי – הצטרפו לתואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת תל אביב. כמהנדסי תעשייה וניהול, תחזיקו במקצוע מבוקש ביותר – אך גם מגוון ורב-תחומי. כאן תלמדו על מערכות טכנולוגיות כמו בתחומים אחרים בהנדסה, אך תעסקו גם באנשים המפעילים את המערכות. לצורך כך, תלמדו לעומק מתמטיקה, מדעי הטבע, מדעי ההנדסה וכן מחשבים ומערכות מידע, לצד מדעי החברה והניהול. בזכות שילוב תחומים אלה, תוכלו לפתח פתרונות הנדסיים מתוחכמים וחדשניים לבעיות תכנון ותפעול של מערכות תעשייה ושירות מורכבות.

בעקבות הפתרונות שעוד לא פיתחנו - לימודי הנדסת תעשייה וניהול

תל אביב תטפח את היצירתיות שלכם

הנדסת תעשייה וניהול ניצבת בחזית הטכנולוגיה – והיא זקוקה לאנשים יצירתיים ומוכשרים, כמוכם. אוניברסיטת תל אביב היא המקום לפתח את המקוריות והחדשנות הטמונות בכם: ב-2015 היא דורגה בין 100 האוניברסיטאות החדשניות בעולם, לפי חברת רויטרס; והיא נמצאת בעשירייה הראשונה של האוניברסיטאות המובילות בעולם והראשונה בישראל בשיעור הסטודנטים שלה שנהפכו ליזמים, לפי חברת המחקר PitchBook Data לשנת 2015/16. תל אביב עצמה זכתה בתואר העיר החדשנית בעולם, בכנס ערים חכמות שהתקיים בברצלונה.

 

הפקולטה להנדסה דורגה ב-2015 בין המקומות 51-75 בדירוג שנחאי – מדד לדירוג איכות של מוסדות אקדמיים, שמפרסמת מדי שנה אוניברסיטת ג'יאו טונג בשנחאי. במחלקה להנדסת תעשייה נערכים מחקרים פורצי דרך במגוון תחומים שמתפרסמים בכתבי עת מובילים בעולם, נעשים שיתופי פעולה עם אוניברסיטאות ברחבי העולם ועם חברות מובילות בתעשייה, ונבנות מעבדות הוראה ומחקר חדשניות לשימוש הסטודנטים לתואר ראשון והתארים המתקדמים.

 

תכנית הלימודים בתואר ראשון להנדסת תעשייה וניהול משלבת ידע תיאורטי ומעשי, תוך הדגשת ההיבט ההנדסי והכמותי. כאן תקבלו תשתית ידע רחבה במדעים מדויקים ובהנדסה, וגם תלמדו את תחומי הליבה של הנדסת התעשייה והניהול. החל מהשנה השלישית תוכלו לבחור קורסים משלושה מקבצים - תפעול מערכות, ניהול, ומחשבים ומערכות מידע. בנוסף ללימודים התיאורטיים, תרכשו גם ידע מעשי מקיף על ידי עבודה במעבדות ופרויקט בתוך ארגון מהתעשייה. תלמידים מצטיינים יוכלו להמשיך למסלול ישיר לתואר שני שמאפשר סיום תואר ראשון ושני תוך חמש שנים.

 

בוגרי התוכנית להנדסת תעשייה וניהול של אוניברסיטת תל אביב נהנים מביקוש רב מצד חברות מובילות בישראל ובעולם – בתחומי הפיתוח הטכנולוגי, ייצור, פיננסים, שירות לקוחות, תפעול, יצוא ויבוא, אבטחת מערכות מחשוב, ניתוח נתונים ועוד. הם משתלבים בתפקידי מפתח וניהול בכירים, המקנים להם השפעה רבה על הארגון שבו הם פועלים – לצד תגמול גבוה ותנאי העסקה מעולים.

 

מלגות

לבדיקת זכאות למענק הצטיינות »  

לייעוץ ולפרטים נוספים

יועץ אקדמי לענייני לימודים: ד"ר ערן טוך
ימי קבלה:
תיאום מראש
מזכירות סטודנטים - ורד דבורי
03-6408489
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>