הקבץ ניהול ומחשבה כלכלית - התכנית הרב תחומית במדעי הרוח

הקבץ ניהול ומחשבה כלכלית - התכנית הרב תחומית במדעי הרוח

המנהלים של הדור הבא
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מבנה הלימודים
  • קורסים נבחרים
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: הקבץ
סגור לרישום:
תואר ראשון בתכנית הרב-תחומית במדעי הרוח - הקבץ ניהול ומחשבה כלכלית (0662)
תואר ראשון בתכנית הרב-תחומית במדעי הרוח הקבץ ניהול ומחשבה כלכלית (0662)

 

 

הקבץ ניהול ומחשבה כלכלית - התכנית הרב תחומית במדעי הרוח
הקבץ ניהול ומחשבה כלכלית - התכנית הרב תחומית במדעי הרוח

ניהול או מדעי הרוח? לא צריך לבחור

"יותר מכל, ניהול הוא המקום שבו אמנות, מדע ומיומנות נפגשים". הנרי מינצברג, פרופסור לניהול מאוניברסיטת מק'גיל, קנדה

 

תמיד ידעתם שנועדתם לגדולה; אתם מתכוונים לטפס במעלה הסולם של ההצלחה, ולא לעצור עד שתגיעו לפסגה; וכששואלים איפה תהיו בעוד עשר שנים, אתם רואים את עצמכם כמנכ"לים של חברה גדולה ומצליחה שמגלגלת מיליארדי דולרים, של סטארטאפ זעיר וחדשני עם פוטנציאל או של משרד ממשלתי שמשפיע על מיליוני אזרחים. אבל זה לא הדבר היחיד שמגדיר אתכם; אתם נמשכים גם לאמנויות, לפילוסופיה, לתרבות ולמדעי הרוח. אתם רוצים להיות המנהלים הכי טובים שאפשר – אבל גם להישאר בני אדם. אם התיאור הזה הולם אתכם, הצטרפו להקבץ ניהול ומחשבה כלכלית, בתכנית הרב-תחומית במדעי הרוח של אוניברסיטת תל אביב.

 

הקבץ זה נלמד במסגרת התכנית הרב-תחומית למדעי הרוח באוניברסיטת תל אביב - המקום היחיד בישראל שבו תחומים שונים של מדעי הרוח נפגשים ומייצרים מרחב של ידע חדש ואינטגרטיבי. הבחירה בלימודים רב תחומיים היא המגמה החדשנית הבולטת בעשורים האחרונים בעולם האקדמי: היא מעניקה לתלמידיה ותלמידותיה היכרות עם תחומי ידע נבדלים, וממחישה את הרלוונטיות ההדדית של כל אחד מהם ביחס לשאר תחומי הידע הקיימים. בסקר שנערך בקרב 200 מנכ"לים ומנהלי משאבי אנוש של חברות עסקיות נמצא שרוב המעסיקים מעריכים יצירתיות וחשיבה ביקורתית ועל כן מעדיפים עובדים בעלי יכולת ללמוד מהר נושאים חדשים על פני ידע ספציפי בתחום העיסוק; לימודים בתכנית זו יכינו אתכם היטב לשינויים שעתידים לחול בשוק העבודה בתחומים השונים.

 

מתי ומדוע הומצא הניהול?

לימודים בהקבץ הניהול יסייעו לכם להבין את מושגי היסוד והתהליכים בעולם הניהולי והארגוני; ובמקביל, להתעמק בתחומים אחרים המעניינים אתכם – במסגרת הלימודים הרב-תחומיים במדעי הרוח, המקנים השכלה רחבה ומבט מקיף על העולם. כך תוכלו לחקור, בין היתר, נושאים של ניהול בעולם גלובלי ורב-תרבותי, אחריות חברתית, אחריות סביבתית וגם טכנולוגיות מידע. הצירוף של הקבץ הניהול עם ההקבצים האחרים בתכנית הרב-תחומית יעניק לכם ערך מוסף, גם בלימודים וגם בהשתלבות בשוק העבודה.

 

התכנית נלמדת במסלול דו-חוגי, לצד כל חוג דיסציפלינרי נוסף באוניברסיטה. בין הקורסים שתלמדו בהקבץ זה: תולדות המחשבה הכלכלית, ניהול - מקורות רעיוניים ומודלים, מחלוקות בכלכלה ובניהול, אספקטים כלכליים בגידול ילדים, כלכלת השיתוף: סייבר וחברה בעידן הגלובאלי;  סוגיות עכשוויות בכלכלה, עלייתו של התאגיד המודרני, אתיקה בעסקים והעידן החדש של ארגונים: השפעת הגלובליזציה על ארגונים ועל האנשים.

 

כבוגרי התכנית הרב-תחומית, תוכלו להשתלב בכל מקום במערכות הכלכלה, החברה והחינוך שבו מחפשים בעלי השכלה רחבה, שכל ישר וחשיבה ביקורתית: חברות הייטק ותעשייה, משרדי פרסום, מתנ"סים ומרכזי תרבות וחינוך, משרדי ממשלה, מחלקות תרבות, חינוך ורווחה בשלטון המקומי, עמותות ומלכ"רים ועוד.

לייעוץ ולפרטים נוספים

מזכירות התכנית
03-6409072
X

לפרטים נוספים >>

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>