תואר שני בלימודי הגירה - Migration Studies

תואר שני
1 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
1036

תואר שני בלימודי הגירה: ואהבתם את הגר


אי אפשר לדבר על מצב העולם בלי לעסוק בנושא ההגירה והפליטוּת. תוכנית הלימודים לתואר השני בלימודי הגירה באוניברסיטת תל אביב היא תוכנית ייחודית שצוללת לעומקה של אחת הסוגיות הבוערות ביותר בפוליטיקה והחברה הישראלית והעולמית. חשבת אי פעם  מה היה קורה לאירופה בלי גלי הגירה? מה גורם לאנשים לעזוב את המוכר ולעבור למקום חדש? מדוע פליטוּת היא נושא כל כך נפיץ? מה השפעתם של שינויי האקלים על גלי ההגירה? ומה היה לתנ״ך לומר על כל זה? אצלנו תוכלו לצלול לתוך סיפורי המסע הגדולים והדרמטיים של המאה ה-21.


למה אצלנו?


תוכנית הלימוד לתואר השני בלימודי הגירה באוניברסיטת תל אביב היא תוכנית בינלאומית שמתנהלת כולה בשפה האנגלית עם סטודנטים וסטודנטיות מישראל וגם מחו"ל. התוכנית שלנו כוללת מבחר רחב של קורסים עיוניים וסדנאות ייעודיות בנושאים כמו, הגירה וזכויות אדם, הגירה כפויה ופליטות, מדיניות הגירה ואזרחות, עמדות הציבור כלפי הגירה והשתלבות המהגרים, ועוד. במסגרת לימודי התואר השני אנחנו מציעים לך התנסות מעשית בשורה של מסגרות שעובדות עם עולים חדשים, מהגרי עבודה ומבקשי מקלט.

 

מה אפשר לעשות  עם זה?


תואר שני בלימודי הגירה באוניברסיטת תל אביב מאפשר לך להשתלב במגוון רחב ביותר של תפקידים בתחום ההגירה, כמו נציבות האו"ם לפליטים, המרכז להגירה בינלאומית וקליטה, וכן ארגונים ורשויות רבות אחרות. בנוסף, התואר השני מאפשר לך לעסוק במחקר מקצועי בתחום תוך שימוש במגוון רחב של כלים מתודולוגיים מתקדמים. 


איך אפשר ללמוד את זה?


כדי להתקבל לתואר שני בלימודי הגירה באוניברסיטת תל אביב מספיק שיהיה לך תואר ראשון בכל תחום שהוא עם ממוצע ציונים של 80 ומעלה ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. בנוסף, נדרש ידע קודם בשפה האנגלית. אנחנו מציעים לך לבחור באחד מבין שני מסלולי הלימוד הבאים: מסלול עם עבודת תזה ומסלול ללא עבודת תזה. 


התואר המוענק:


M.A. in Migration Studies
 

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש אקדמי של התוכנית: פרופ' אנסטסיה גורודזייסקי
רכזת התוכנית: קלודיא אבו סאלח
03-6406732
ימי קבלה: ב', ד', ה' בתיאום מראש
בנין נפתלי, חדר 617