מסלול ישיר לתואר דוקטור במדעי המוח

תואר שני
2 שנות לימוד
מחקרי
1501

מסלול ישיר לתואר דוקטור במדעי המוח: ללמוד את החומר, האפור


המוח האנושי נראה לך כמו אניגמה מטורפת? רוצה לנסות ולפצח את הוראות ההפעלה של האיבר הכי חשוב בגוף? אם כן, הגיע הזמן להפסיק לדפוק את הראש בקיר. המסלול הישיר לדוקטורט של מדעי המוח נותן לך את ההזדמנות האולטימטיבית לצלול לעומק המחקר של אחד מהתחומים המתפתחים ביותר בשני עשורים האחרונים. כמעט שאין אספקט בחיי היום-יום שלנו שמדעי המוח אינם נכנסים לתוכו: רפואה, תעשיית הסטראפ, תעשיית הפרסום והמדיה ועוד. התוכנית שלנו מציעה ידע רב תחומי אמיתי – ממדעים מדוייקים, מדעי הטבע, מדעי המחשב, מדעי החברה ועד מדעי הרוח. אצלנו חוקרים את המוח משלל כיוונים:  מחקר מולקולרי, התנהגותי, חישובי וקליני. בסיום התואר השלישי, המוח כבר לא יהיה זר. הוא יהיה החבר הכי טוב שלך. 

 

למה אצלנו?


כי התוכנית שלנו היא ייחודית ומתפרשת על מספר פקולטות בקמפוס. היא כוללת מגוון של נושאים ממדעי המוח, החל ברמה המולקולרית, דרך הרמה המערכתית ועד לנוירוביולוגיה חישובית, התנהגות וקוגניציה. הלימודים אצלנו עוסקים בנושאים שרלוונטיים ביותר לחיים במאה ה-21: החל מאבחון מוקדם וטיפול במחלות של מערכת העצבים כמו אלצהיימר ופרקינסון, דרך שילוב של מדדים קוגניטיביים והתנהגותים בתעשיית הסטרט-אפ ועד שילוב של מודלים של פעילות מוחית והתנהגות באינטליגציה מלאכותית וממשק אדם-מכונה. תוך כדי הלימודים, ניתן גם לעבוד באופן מעשי במעבדות המחקר המובילות בתחום. 

 

מה אפשר לעשות עם זה?


קודם כל דוקטורט. בשבילך זה אנחנו כאן. עוד אופציה: השתלבות בחברות תרופות וביוטק. 

 

איך אפשר ללמוד את זה?


הקבלה לתוכנית תלויה בראיון קבלה עם הוועדה היחידתית הבין-תחומית. ההרשמה הינה לתואר שני ולדוקטורט ישיר במקביל וועדת הקבלה תמליץ על הקבלה לתואר שני או לדוקטורט ישיר. המסלול שלנו מאפשר: בחירה מבין מעבדות המחקר בשמונה פקולטות שונות ושבעה עשר בתי החולים המסונפים לאוניברסיטת תל אביב, שתיים-שלוש רוטציות במהלך השנה הראשונה, אפשרויות לרוטציות באוניברסיטאות ובמכוני מחקר מובילים באירופה ובארה"ב ובתעשיות מדעי המוח, סמינרים ייחודיים ומפגשים בית ספריים בהשתתפות מרצים בינלאומיים, מלגה מוגדלת למשך כל תקופת הלימודים (חמש שנים). 

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים