תואר ראשון בלימודי תרבות צרפת

תואר ראשון
3 שנות לימוד
דו-חוגי
0668 מסלול 0000

התוכנית סגורה לרישום בתשפ"ד

 

תואר ראשון לימודי תרבות צרפת: תמיד תהיה לך פריז


תרבות צרפת היא הלב הפועם של האומנות, הספרות וההגות המערבית מימי הרנסנס, דרך הנאורות והמהפכה הצרפתית ועד עצם היום הזה. אבל צרפת היא הרבה יותר מזה. קודם כל צרפת היא המעצמה התעשייתית החמישית בעולם – שגם יזמה את האיחוד האירופי יחד עם גרמניה. וחוץ מזה השפה הצרפתית היא השפה הרשמית בכ-30 מדינות, כמו בלגיה, שווייץ, קנדה ומדינות אפריקאיות רבות, עם כ-200 מיליון דוברים ברחבי העולם (ויותר ויותר דוברים גם בישראל). זאת ההזדמנות שלך ללמוד את השפה היפיפייה והחשובה הזאת. זאת ההזדמנות שלך לקחת נשימה עמוקה ולצלול עמוק לערש הפסטור והרנטגן, פסל החירות והנסיך הקטן, האקזיסטנציאליזם והפוסט מודרניזם, הבארט והבאגט – ולעצב את עתידך באירופה, באסיה, בצפון אמריקה או באפריקה.

 

למה אצלנו?


התוכנית לתרבות צרפת באוניברסיטת תל אביב משתפת פעולה עם האוניברסיטאות המובילות בצרפת, כמו הסורבון (פריז 4), פריז 3 (סורבון-נובל) ופריז 7 (דני דידרו). זה אומר כנסים, חילופי סגל, סטודנטים וסטודנטיות, והנחיות משותפת של עבודות מאסטר ודוקטור. מה עוד? התוכנית לתרבות צרפת באוניברסיטת תל אביב משתפת פעולה עם שלוחת התעסוקה ישראל–צרפת, מה שאומר שתקבלו הזדמנויות למשרות דוברות-צרפתית בארץ ובחו"ל, עם ארגון "גבהים" לעולות ועולים צעירים שיושב באוניברסיטת תל אביב ועם משרד החינוך – בו תמיד יש משרות הוראה לצרפתית. והכי חשוב: התוכנית לתרבות צרפת באוניברסיטת תל אביב עובדת עם המכון הצרפתי בתל אביב, בפרויקטים, בימי עיון ובמלגות לימודים.

 

מה אפשר לעשות עם זה?


אפשר להמשיך לתעודת הוראה (אופציה שקיימת רק באוניברסיטת תל אביב) וללמד צרפתית, אבל אפשר גם לעבודה בתקשורת, בבנקים (סחר חוץ), בתיירות, בתרגומים, בדיפלומטיה, במשרדי הממשלה, בהוצאה לאור, בפרסום ועוד. שליטה בשפה הצרפתית והיכרות מעמיקה עם תרבותה נותנות לך יתרון מטורף בכל עבודה עם לא פחות מ-29 המדינות בעולם שמדברות צרפתית – מבלגיה ושוויץ ועד רואנדה וצ'אד – או בארגונים בינלאומיים כמו האיחוד האירופי או מוסדות האו"ם בז'נבה.

 

איך אפשר ללמוד את זה?


לא צריך לדעת צרפתית כדי להירשם! נקבל אותך לתוכנית גם בלי ידע קודם בצרפתית, ונלמד אותך את כל מה שצריך לדעת כדי להפוך לעמנואל הלפרין (שגם מלמד אצלנו). בשנה הראשונה יש קורסי מבוא שהם חובה בצרפתית ובספרות, בתרבות ובהגות צרפת. ואחר כך, בשנה השנייה והשלישית, יש שיעורים מתקדמים וסמינרים לבחירה – מהפאואר קאפל הפילוסופי ז'אן-פול סארטר וסימון דה-בובואר ועד אפריקה הפרנקופונית.

 

התואר המוענק:

B.A בתרבות צרפת

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מספריית המקצועות

לימודי צרפתית הם בני 3 שנים ומטרתם לערוך היכרות עם התרבות הצרפתית ולהקנות להם ידע ביסודות הספרות והבלשנות הצרפתית ומיומנויות קריאה ודיבור בשפה זו.

 

הלימודים מתמקדים בהיבטיה העיקריים של תרבות צרפת: היסטוריה, ספרות, דת, פילוסופיה חברה ואמנות. במקביל נלמדים קורסים העוסקים בספרות הצרפתית, תולדותיה, זרמיה השונים, יצירות המופת והסופרים הבולטים שלה, כמו גם שיעורים במבנה השפה הצרפתית, הדקדוק והבלשנות שלה. כמו כן, כוללים הלימודים קורסים מעשיים במסגרתם נרכשים יסודות השפה הכתובה והמדוברת במטרה להגיע ליכולת התבטאות טובה.

 

אפשרויות תעסוקה
  • תרגום בכתב ובעל פה
  • עריכה לשונית
  • עבודה במשרדי ממשלה (משרד החוץ, משרד המסחר והתעשיה, משרד התיירות) ובשגרירויות של ארצות דוברות צרפתית
  • עבודה בחברות המקיימות קשרי מסחר או תיירות עם צרפת
  • הדרכת טיולים בחו"ל
  • הוראה

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש התוכנית ויעוץ אקדמי: פרופ' נדין קופרטי צור
ימי קבלה: בתיאום מראש
יועצת אקדמית: ד"ר סילבי עוזיאל
ימי קבלה: בתיאום מראש
מזכירת התוכנית: יעל לוי
03-6409786
ימי קבלה: בתיאום מראש
בניין ווב, חדר 305