סוציולוגיה ואנתרופולוגיה - ספריית המקצועות

סוציולוגיה ואנתרופולוגיה - ספריית המקצועות

תחום זה עוסק בחקר המבנה וההתנהגות של החברה האנושית על רמותיה השונות, החל במשפחות, דרך שבטים, קהילות וארגונים ועד אומות שלמות
סוציולוגיה ואנתרופולוגיה - ספריית המקצועות
סוציולוגיה ואנתרופולוגיה - ספריית המקצועות
לימודים באוניברסיטה

הסוציולוגיה עוסקת בחקר של תהליכים בסוגים שונים של קבוצות ומוסדות חברתיים, בבחינת דרכי התהוותם של מוסדות אלה והשפעתם על המציאות החברתית. האנתרופולוגיה עוסקת בחקר של תרבויות אנושיות, מחברות פרימיטיביות ועד חברות מודרניות. מטרתה לבחון את הדפוסים השונים של חברות אלה, את אורחות חייהן, תפיסות העולם שלהן והדרך שבה הם מעוצבים ומתפתחים.

 

אופי הלימודים - מה לומדים בתואר בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה

לימודי הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה הם בני 3 שנים ומטרתם להציג בפני התלמידים מושגי יסוד, תיאוריות וכלי מחקר וניתוח של המבנה החברתי ודפוסי יחסי הגומלין בין בני אדם, תוך התייחסות מיוחדת לחברה הישראלית. בתחילה נלמדים מבואות כלליים העוסקים ביסודות הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה - התנהגות חברתית, מבנה ותפקוד של מסגרות חברתיות, הכוחות המעצבים אותן וכיווני התפתחותן. בשלב מתקדם יותר נלמדים קורסים העוסקים בתופעות חברתיות כפי שהן באות לידי ביטוי בתחומים שונים כגון כלכלה, פוליטיקה, חינוך, מגדר, משפחה, בריאות, דת ועוד.

 

אפשרויות תעסוקה

  • ביצוע מחקרים שימושיים ועריכת סקרים עבור מכוני מחקר, משרדי פרסום, חברות העוסקות ביעוץ פוליטי, משרדי ממשלה וארגונים ציבוריים
  • ניהול משאבי אנוש
  • ניהול הדרכה
  • עבודה במסגרות חינוך בלתי פורמליות
  • יעוץ ארגוני
  • מינהל ציבורי
  • הוראה

 

האם כדאי ללמוד סוציולוגיה ואנתרופולוגיה?

תחום זה, ככל המקצועות ותחומי הלימודים, דורש בחינה עצמית מעמיקה והכרת מכלול התכונות והנטיות האישיות. לפרטים נוספים בנושא בחירת תחום לימודים מומלץ לפנות למרכז לייעוץ בבחירת מקצוע ומסלול לימודים.

בואו לבקר בספריית המקצועות

ימי קבלה:
יום א' בין השעות: 16:00-12:00. ימים ב' ו- ד' בין השעות: 9.30 – 18.00. יום ה' בין השעות: 9.30 – 13.30
בניין מרכז הסטודנטים ע"ש א. מיטשל, חדר 235
X

לפרטים נוספים >>

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>