קולנוע וטלוויזיה - ספריית המקצועות

קולנוע וטלוויזיה - ספריית המקצועות

אמנות הקולנוע והטלויזיה על כל היבטיה, העיוניים והמעשיים
משוייך ל:
קולנוע וטלוויזיה - ספריית המקצועות
קולנוע וטלוויזיה - ספריית המקצועות
לימודים באוניברסיטה

תחום זה עוסק באמנות הקולנוע והטלוויזיה. ההיבט העיוני עוסק בחקר התיאוריה של הקולנוע והטלויזיה ובתולדותיהם, תוך בחינת ההקשרים והמשמעויות האמנותיים, החברתיים והתרבותיים שלהם. ההיבט המעשי מקיף את העיסוקים השונים הקשורים ליצירה של סרטי קולנוע ותכניות טלוויזיה - תסריטאות, הפקה, בימוי, צילום ועריכה.

 

אופי הלימודים - מה לומדים במהלך תואר בקולנוע וטלוויזיה?

לימודי קולנוע וטלוויזיה הם בני 3 שנים ונועדו להקנות לתלמידים ידע, הכשרה והתנסות בכל תחומי אמנות הקולנוע והטלויזיה, העיוניים והמעשיים. המטרה היא להציג בפניהם את מכלול תהליכי היצירה בתחום זה ולהכשירם למגוון עיסוקים, לפי בחירתם. לימודי הקולנוע והטלוויזיה העיוניים עוסקים בהיבטים וסוגיות תיאורטיים הנוגעים לעשיה הקולנועית והטלוויזיונית בארץ ובעולם. תכנית הלימודים כוללת קורסים העוסקים בתולדות הקולנוע והטלויזיה, תיאוריה ובקורת של התחום. במסגרת קורסים אלה נידונים יצירות ויוצרים מרכזיים, סוגים, סגנונות ומוטיבים קולנועיים בארצות ובתקופות שונות ונערכת צפייה מודרכת בסרטים. דגש מיוחד מושם על קולנוע וטלוויזיה ישראליים ומזרח תיכוניים. כמו כן מנותחים מקומה של המדיה הויזואלית בחברה ובתרבות, זיקותיה הפוליטיות והאידאולוגיות והיחסים בינה לבין אמנויות אחרות, כמו ספרות ותיאטרון.


תכנית הלימודים של מסלולי ההתמחות המעשיים משלבת לימודים עיוניים עם הכשרה מעשית בהתאם לתחום בו בחרו התלמידים. במסגרת ההתמחות בהפקה נלמדים שיטות ומושגים בסיסיים של עשיית סרטים ותכניות טלויזיה על מרכיביה השונים. הקורסים עוסקים בכתיבה וניתוח של תסריטים, טכניקות בימוי ועבודה עם שחקנים, יסודות ההפקה, העריכה, עיצוב תאורה ופס קול. התלמידים מתנסים בהכנת סרטים קצרים, כתבות ותכניות טלויזיה. במסגרת ההתמחות בתסריטאות נלמדות מיומנויות של כתיבת תסריטים ויישומם לסרטי קולנוע ותכניות טלויזיה. הלימודים מקיפים את תהליך כתיבת התסריט על כל שלביו, החל משלב הרעיון, דרך עיצוב הדמויות, הסצינות והדיאלוגים, הגירסה הראשונית, השכתוב ועד הגירסה הסופית. כמו כן נידונות דרכי עיבודן לקולנוע של יצירות מהספרות ומהתיאטרון.


השלב האחרון של הלימודים מתמקד בהכנת פרויקט הגמר – כתיבת תסריט, הכנת סרט קצר או תכנית טלויזיה, שבאמצעותו מביאים התלמידים לידי ביטוי את הידע שרכשו.


אפשרויות תעסוקה (בהתאם להתמחות)

• תסריטאות
• בימוי, צילום, עריכה והפקה של סרטים, תכניות טלויזיה ופרסומות
• ביקורת קולנוע וטלויזיה
• הוראה
• הדרכה והנחייה של חוגים וסדנאות
• ניהול סינמטקים

 

האם כדאי ללמוד קולנוע וטלוויזיה?

תחום זה, ככל המקצועות ותחומי הלימודים, דורש בחינה עצמית מעמיקה והכרת מכלול התכונות והנטיות האישיות. לפרטים נוספים בנושא בחירת תחום לימודים מומלץ לפנות למרכז לייעוץ בבחירת מקצוע ומסלול לימודים.

בואו לבקר בספריית המקצועות

ימי קבלה:
יום א' בין השעות: 16:00-12:00. ימים ב' ו- ד' בין השעות: 9.30 – 18.00. יום ה' בין השעות: 9.30 – 13.30
בניין מרכז הסטודנטים ע"ש א. מיטשל, חדר 235
X

לפרטים נוספים >>

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>