מקרא - ספריית המקצועות

מקרא - ספריית המקצועות

תחום זה עוסק בחקר המקרא על הקשריו ההיסטוריים, הרעיוניים, התרבותיים, הספרותיים והלשוניים
משוייך ל:
מקרא
מקרא
לימודים באוניברסיטה

המטרות המרכזיות של חקר המקרא הן לימוד העבר ההיסטורי והתרבותי של עם ישראל ועמי המזרח הקדום מצד אחד, ובחינת עולם האמונות, הדעות והערכים של המקרא מנקודת מבט עכשווית והפיכתם לרלוונטיים לאדם המודרני בן זמננו, מצד שני.

 

אופי הלימודים - מסלול לימודי מקרא

לימודי המקרא הם בני 3 שנים ומטרתם לעמוד על מקומו של המקרא כאבן יסוד בתרבות היהודית והאוניברסלית, להציג בפני התלמידים את רבדיו השונים והמגוונים ולהקנות להם יכולת הבנה וניתוח של ספרות המקרא לסוגיה, תוך בחינת ההקשר ההיסטורי-תרבותי שבו התהוותה. בהתאם לכך עוסקת תכנית הלימודים במכלול ההיבטים של חקר המקרא –  התהוות ספרי המקרא ותהליך התגבשותם עד לנוסח הסופי, מחשבת המקרא על מגוון הדעות והאמונות שבה, פרשנות וביקורת המקרא המסורתית והמודרנית, האמצעים הספרותיים במקרא ודרכי עיצובם ולשון המקרא על רבדיה השונים. כמו כן נסקרים ההיסטוריה, התרבות והעולם הרעיוני של עם ישראל והעמים השכנים בתקופת המזרח הקדום וההשפעות ההדדיות ביניהם, כרקע לצמיחת הספרות המקראית ועיצובה.

 

קורסים נוספים עוסקים בארכיאולוגיה מקראית ותרומת ממצאיה לאישוש העובדות המוזכרות במקרא או להפרכתן, פרשנות אקטואלית לסוגיות שונות במקרא, ייצוגי המקרא בתחומים כמו פילוסופיה, אמנות, ספרות וכו'.

 

אפשרויות תעסוקה

  • הוראה

 

האם כדאי ללמוד מקרא?

תחום זה, ככל המקצועות ותחומי הלימודים, דורש בחינה עצמית מעמיקה והכרת מכלול התכונות והנטיות האישיות. לפרטים נוספים בנושא בחירת תחום לימודים מומלץ לפנות למרכז לייעוץ בבחירת מקצוע ומסלול לימודים.

בואו לבקר בספריית המקצועות

ימי קבלה:
יום א' בין השעות: 16:00-12:00. ימים ב' ו- ד' בין השעות: 9.30 – 18.00. יום ה' בין השעות: 9.30 – 13.30
בנין מרכז הסטודנטים ע"ש א. מיטשל, חדר 235
X

לפרטים נוספים >>

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>