כלכלה ועוד אחד

בדף זה מוצעים לך מספר שילובים דו-חוגיים מומלצים.

 

למידע אודות לימודי כלכלה >>

חשבונאות וכלכלה

התכנית המשולבת לתואר ראשון בחשבונאות וכלכלה מעניקה לתלמידים ידע תיאורטי נרחב בכלכלה ודיווח כספי וכן כלים מעשיים לניהול פיננסי וקבלת החלטות בפירמה. במהלך הלימודים התלמידים יערכו הכרות משמעותית עם נושאים הקשורים לשוק ההון בישראל ובעולם ועם נושאים הקשורים לניתוח מאקרו כלכלי.

מזרח אסיה וכלכלה

חוקרים רבים סבורים כי מרכז הכובד של הכלכלה העולמית עתיד לעבור בשנים הקרובות מארצות הברית ואירופה למזרח אסיה. שילוב לימודי מזרח אסיה עם לימודי כלכלה מציע רכישת הבנה בתיאוריות כלכליות של שווקים מתעוררים יחד עם הכרת מושגי יסוד של המרכיבים המכוננים של תרבויות אסיה, מנקודות המבט של החברה, השפות, הפילוסופיה וכד'. ניתן לשלב את לימודי הכלכלה עם תחומים נוספים ממדעי הרוח כמו היסטוריה, מזרח תיכון ועוד.

פילוסופיה וכלכלה

שילוב לימודי פילוסופיה עם כלכלה יתרום לפיתוח היצירתיות וכלי החשיבה האנליטיים של הסטודנטים, ויסב את תשומת ליבם להשלכות הערכיות בכלכלה ולבחינה ביקורתית של המתודולוגיות העומדות בבסיס תחום זה. בשל היצירתיות ויכולות הניתוח הגבוהות שלהם, בוגרי פילוסופיה וכלכלה יוצאים לשוק העבודה עם ערך מוסף משמעותי. ניתן לשלב את לימודי הכלכלה עם תחומים נוספים ממדעי הרוח כמו היסטוריה, מזרח תיכון ועוד.

מדע המדינה וכלכלה

החלטות כלכליות אינן מנותקות ממדיניות ציבורית ופוליטיקה ואף נובעות מהן. רווחה חברתית, צדק חלוקתי, צמיחה כלכלית, התנהגות וכלכלה פוליטית ועוד, הם מושגים חשובים המשותפים לשני התחומים. בוגרי שני החוגים ייצאו לשוק העבודה עם ידע חברתי-פוליטי וכלכלי רחב ועם הבנת התיאוריות הכלכליות בהקשרן הרחב.

תקשורת וכלכלה

ההתפתחות שחלה בתחום התקשורת עם עלייתה של הטלוויזיה הרב ערוצית, השתכללותה של הטכנולוגיה והולדתה של המדיה החדש יחד עם צמיחתה של הכלכלה הגלובלית, הולידו בשנים האחרונות דרישה הולכת וגוברת לאנשי תקשורת בעלי ידע כלכלי נרחב. סטודנטים במסלול דו-חוגי בתקשורת ובכלכלה רוכשים ידע תאורטי וכלי ניתוח חשובים בתחומים אלו, המאפשרים להם להשתלב לאחר הלימודים בעמדות בכירות בשוק העסקי ובאמצעי תקשורת ההמונים.

סטטיסטיקה וכלכלה

תיאוריות רבות בכלכלה עוסקות בנושא של קבלת החלטות בתנאי סיכון ואי-ודאות. הלימודים בחוג לסטטיסטיקה ולחקר ביצועים יכשירו אותך בגישות ובמודלים מתמטיים, שישביחו את היכולת שלך לנתח ולפתור בעיות חשיבה כלכליות ואחרות באמצעות כלים חישוביים. תורת ההסתברות הנלמדת בחוג לסטטיסטיקה מספקת מודלים לתיאור שוני טבעי שנצפה בנתונים ובמצבי אי-ודאות. שיטות אלו ייושמו בלימודי הכלכלה ולאחר התואר יהיו בנות שימוש בעולם העסקי ובלימודי התואר השני. השילוב של כלכלה וסטטיסטיקה מומלץ למבקשים להמשיך בעתיד לתואר שני בכלכלה. הלימודים הם במסגרת תכנית מיוחדת שנבנתה במסלול הלימודים המובנה של כלכלה וסטטיטסטיקה .

מתמטיקה וכלכלה

יישומים מתמטיים מהווים את הבסיס לכלכלה. השכלה מתמטית מפתחת כישורי חשיבה ויחד עם התמצאות בתיאוריות כלכליות מהווה תשתית מצוינת להשתלבות בשוק העבודה. כמו כן, השילוב של כלכלה ומתמטיקה מומלץ למבקשים להמשיך בעתיד לתואר שני בכלכלה. הלימודים הם במסגרת תכנית מיוחדת שנבנתה במסלול הלימודים המובנה של כלכלה ומתמטיקה.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>