לימודי פסיכולוגיה תואר ראשון

לימודי פסיכולוגיה תואר ראשון

ללמוד בבית הספר למדעי הפסיכולוגיה בעל הכרה בינלאומית
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מסלולי הלימוד
  • מבנה התכנית
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: דו חוגי
סגור לרישום:
תואר ראשון בפסיכולוגיה (1071)
לימודי פסיכולוגיה בצירוף פילוסופיה במסלול חקר התודעה והקוגניציה (1071 מסלול 171))
פסיכו-בלשנות מסלול דו חוגי במסגרת החוגים פסיכולוגיה ובלשנות (1071 מסלול 7127)

 

התואר המוענק:

B.A בפסיכולוגיה

 

 

פסיכולוגיה תואר ראשון
פסיכולוגיה תואר ראשון

בואו נדבר על זה

"לפסיכולוגיה יש עבר ארוך, אבל היסטוריה קצרה". הרמן אבינגהאוס, פסיכולוג גרמני, 1909-1850.

 

אנשים מעניינים אתכם? אתם אוהבים לדבר איתם להקשיב להם? אתם מנסים להבין למה הם מתנהגים בדרך מסוימת ותוהים האם ואיך אפשר לגרום להם להתנהג בדרך שונה? אתם רוצים להבין את עצמכם טוב יותר. אתם רגישים למצוקה נפשית של אנשים ורוצים להבין איך אפשר להקל עליה? אתם מעלים השערות, ואפילו בודקים אותן לפעמים?  בקיצור, אתם רוצים ללמוד פסיכולוגיה.

 

פסיכולוגיה היא לא רק עניין של דיבורים - היא מדע. מדע צעיר, דינאמי, מלא תגליות מרתקות. למשל, ידעתם שדיבורים משנים את המוח כמו תרופות פסיכיאטריות ואף יותר?
פסיכולוגיה היא גם ביתן האינטלקטואלי של תיאוריות גדולות ששינו תפישות עולם ועיצבו כל אחד מאתנו, והיא מסע מרתק שלא נגמר אל הלא נודע, שכן ההתנהגות בכלל, והאנושית בפרט, היא הדבר המורכב והמעניין ביותר ביקום.

 

כשמדובר בלימודי פסיכולוגיה, אין מקום טוב יותר לעשות זאת מבית הספר למדעי הפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב. כאן, בלימודי פסיכולוגיה, תמצאו אנשים מוכשרים כמוכם אשר הפכו את התשוקה שלהם להבין את ההתנהגות האנושית לקריירה, ורוצים לחלוק אתכם את ההתלהבות וההתרגשות שבחקר השאלות של פסיכולוגיה.

בעקבות המחשבות - לימודי פסיכולוגיה

בואו נדבר קצת על בית הספר

בית הספר למדעי הפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב מדורג ראשון בארץ בדירוגים עולמיים. סגל בית הספר מורכב מחוקרים מובילים בתחומם בעלי שם בינלאומי, וחוקרים צעירים שהעשירו את ארסנל המחקר של בית הספר ברעיונות ושיטות חדשניים.

 

אנחנו חוקרים תפיסה, זכרון, תודעה, שליטה עצמית, למידה, רגשות, אישיות, התנהגות חברתית, ומנגנונים מוחיים של התנהגות. למשל, למה ומתי אנשים "זוכרים" דברים שכלל לא קרו, מהם הדברים שאנחנו יכולים לעשות ללא מודעות, מהי דרך ההתמודדות היעילה ביותר עם רגשות  שליליים, איך מוחקים למכורים את זכרון הסם, איך מתרחשת הסלמה של קונפליקט בין קבוצות וכיצד ניתן למנוע אותה, כיצד היכולות האנושיות מתעצבות ומשתנות במהלך החיים, מה מאפיין את התפיסה החברתית של הלוקים בחרדה חברתית, מדוע אנשים מסוימים חסינים לתופעה של פוסט טראומה והאם אפשר "לחסן" מפניה, מהי החוויה הפנימית של אדם אובססיבי ,האם אפשר למנוע סכיזופרניה ודכאון ועוד.

 

אנחנו מזמינים את הסטודנטים להיות חלק מהדרך המרתקת שלנו כפסיכולוגים וחוקרים - להיות איתנו בשיעורים, בסמינרים ובמעבדות ולהכיר עולם מרתק שאפשר להתחיל להבין לעומק כבר בתחילת הדרך, במסגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה.

 

תכנית הלימודים שלנו לתואר ראשון בפסיכולוגיה תעניק לכם היכרות עם תחומי היסוד מהם מורכבת הפסיכולוגיה, הנותנים פרספקטיבה רחבה על ההתנהגות האנושית ומנגנוניה. בנוסף לכך, תקבלו כלים לחשיבה מדעית ביקורתית שיכשירו אתכם לחשוב כמו חוקרים. בסמינרים ובסדנאות המחקר תשתתפו במחקר עצמאי בקבוצות קטנות ותוך הנחייה אישית על ידי חוקרי בית הספר. כמו כן, בית הספר מציע התנסות קלינית עם הדרכה צמודה במגוון של מסגרות טיפוליות בתוך ומחוץ לאוניברסיטה והשתתפות בקבוצות המציעות למידה חווייתית.

אנחנו גם מציעים לכם מגוון שילובים בין פסיכולוגיה ותחומים אחרים, ביניהם ביולוגיה, מדעי המחשב, כלכלה,  ניהול, משפטים, פילוסופיה, חינוך, סטטיסטיקה. אנחנו מזמינים אתכם לגלות את השילובים האלה ו"לפתוח" את עולם הפסיכולוגיה לעולמות משיקים.

אנחנו מקווים לראותכם בתארים המתקדמים שלנו. אבל גם אם לא תמשיכו איתנו,  תואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת תל אביב יקנה לכם כלים ואופני חשיבה שיהפכו אתכם לאטרקטיביים במגוון תחומי עיסוק. למשל, תוכלו להשתמש בכלים שרכשתם  בחברות הייטק, חברות פרסום ובתפקידים בתחום גיוס וניהול כח אדם חברות השמה, ולשמש כמדריכים ומטפלים במוסדות שיקומיים. כמו כן, לימודי הסטטיסטיקה וקורסי המתודולוגיה בפסיכולוגיה מהווים הכנה ראשונית לעיסוק כ data analyst - מקצוע נדרש בחברות רבות כיום - אך רצויה הכשרה נוספת במסגרת לימודי תואר שני.
 

לא פחות חשוב, בעזרת הידע שתרכשו תוכלו גם לעזור לעצמכם להבין כיצד לטפח את כישורי המנהיגות שלכם, איך לנהל משא ומתן מוצלח, כיצד להבין טוב יותר את הזולת ואיך לקבל החלטות באופן מושכל, תוך ניפוי הפרעות חיצוניות.

אנחנו מחכים לכם, לתלמידות ולתלמידים עם סקרנות, כישרון וניצוץ בעיניים, בבית הספר המוביל למדעי הפסיכולוגיה, באוניברסיטה הגדולה בארץ, בעיר ללא הפסקה...

 

מלגות

לבדיקת זכאות למענק הצטיינות »

 

 

 

 

 

 

 

לייעוץ ולפרטים נוספים

ייעוץ אקדמי: פרופ' שגב ברק
מזכירות התואר הראשון: שונית שביט/ שרון און
ימי קבלה:
ימים א' - ה' בשעות 14:00-09:00
בניין שרת חדר 101
03-6408839
ייעוץ בענייני קבלה: תמי יערי
ימי קבלה:
בתיאום מראש. ניתן לקבל גם ייעוץ טלפוני
בניין נפתלי, חדר 301
לייעוץ טלפוני 03-6409730
מה לשלב עם פסיכולוגיה?
צירופים דו-חוגיים אפשריים
x
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>