לימודי אמנות רב-תחומיים לתואר ראשון

לימודי אמנות רב-תחומיים לתואר ראשון

תאטרון, קולנוע, מוזיקה, תולדות האמנות ועוד בתכנית אחת
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מסלולי הלימוד
  • קורסים לדוגמה
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד/דו חוגי
פתוח לרישום:
תואר ראשון באמנויות רב-תחומי (0861)

 

התואר המוענק:

B.A בתכנית הרב תחומית באמנויות

תואר ראשון באמנות: לימודי תואר ראשון בתכנית הרב תחומית.
תואר ראשון רב תחומי באמנויות

"האמנות מאפשרת לנו למצוא את עצמנו וללכת לאיבוד באותו הזמן". תומאס מרטון, סופר אמריקני

 

רוצים ללמוד שפה חדשה?  כזו המשותפת לכל התרבויות האנושיות, ומגשרת בין העבר לעתיד? אם כך, בואו ללמוד לתואר ראשון רב תחומי בתכנית הרב-תחומית באמנויות. אם אדריכלות גדולה מדברת אליכם; אם פסלים דוממים גורמים לכם להתרגש; אם בקולנוע אתם מוצאים המחשה חיה של המחשבות שלכם, לצד מחשבות ורעיונות חדשים; ואם מוזיקה מעניקה את הטעם לחייכם – כאן תוכלו להעמיק ולחקור אותן ואת הקשרים ביניהן.

 

עבורכם, המבקשים לחקור שלל תחומים ושדות של אמנות, מהאמנות הפלסטית ועד סדרות הטלוויזיה המופתיות של ימינו, פותחה תכנית זאת. כאן תתבוננו ביצירות אמנות בראייה רב-תחומית המחברת בין אמנויות שונות, תרבות וחברה. כאן תוכלו להעמיק בלימודים על הפילוסופיה והסוציולוגיה של האמנויות; על תרבות כללית, תרבות חזותית ופרפורמנס; ועל שיטות פרשניות וזרמים ביקורתיים – אלה המעניקים את המסגרת ההומניסטית והאינטלקטואלית לתפישת המכלול של אמנות ותרבות.

סטודנטים מדברים

לחפש את האמת שמאחורי האמנות

מרצי התכנית הם חוקרים ואמנים מובילים ממגוון גדול של תחומים, ובהם  - אמנות, תיאטרון, קולנוע, מוזיקה, פילוסופיה, היסטוריה, ספרות ולימודי תרבות.

 

הלימודים כוללים הכרות עם כל תחומי האמנות – ציור, פיסול, צילום, וידאו, אדריכלות, מוזיקה, פרפורמנס, אמנויות הבמה, מחול ותיאטרון, קולנוע, טלוויזיה ומדיה דיגיטלית. ההכשרה בתכנית מקנה ידע היסטורי ותאורטי על מגמות ויוצרים מרכזיים בארץ ובעולם; כלי בקורת ומחקר; ודפוסי חשיבה שיהוו בסיס ידע לדיון השוואתי בין האמנויות השונות, וביניהן לבין התרבות בכללותה. בעזרת אלו יתנסו הסטודנטים בניתוח מנגנוני האמנות והתרבות והכוחות האידאולוגיים המניעים אותם. 

 

לימודי אמנויות בתכנית הרב תחומית מתנהלים במסלול חד-חוגי או דו-חוגי, בשילוב חוג נוסף. תכנית הלימודים מורכבת משיעורי ליבה, הקבצים חוגיים והקבצים רב-תחומיים. הקבצים חוגיים כוללים את אמנות התיאטרון, תולדות האמנות, מוזיקולוגיה, קולנוע וטלוויזיה ואדריכלות. ההקבצים הרב-תחומיים כוללים אמנות מקומית וגלובלית, נשים ומגדר באמנות, לימודי פרפורמנס ואמנות-מדיה ותרבות דיגיטלית.

בנוסף, מדי שנה התכנית מציעה שיעורי ליבה בנושאי תרבות וניהול אמנותי המכינים לקראת השתלבות פעילה בשדה האמנות והתרבות וכוללים היבטים יישומיים (כגון ביקורת אמנות, יסודות אוצרותיים וניהול מוסדות תרבות.

לאחר שתסיימו את לימודי התשתית תוכלו להמשיך ולהתעמק בנושאים המעניינים אתכם בלימודי תואר שני ושלישי בתכנית הבינתחומית באמנויות או בלימודים מתקדמים בחוגים אחרים הקשורים באמנות ובתרבות בארץ ובעולם; ואף תוכלו להשתלב בעיסוקים מגוונים בתחום מוסדות התרבות והאמנות, בעבודה במוזיאונים ובגלריות, בטלוויזיה, בכתיבת ביקורת תיאטרון, בהוראה והדרכה באקדמיה ובבתי ספר.

 

מלגות

לבדיקת זכאות למענק הצטיינות »

 

קבלה לתכנית הרב תחומית באמנויות ללא פסיכומטרי

לייעוץ ולפרטים נוספים

ראש התכנית: ד"ר דפנה בן-שאול
ימי קבלה:
בתיאום מראש עם מזכירות התכנית
עוזרת מנהלית: מיכל גילרון
ימי קבלה:
ימים א',ב',ג',ה' 15:00-10:00;יום ד' 15:00-12:00
בניין מכסיקו, חדר 108
03-6409004
מה לשלב עם אמנויות רב-תחומיים?
צירופים דו-חוגיים אפשריים
x
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>