לימודי תרבות צרפת תואר ראשון

לימודי תרבות צרפת תואר ראשון

הקניית יסודות בחקר תרבות, הגות, ספרות ושפה צרפתית
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • תכנית הלימודים
  • תעסוקה
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: דו חוגי
פתוח לרישום:
תואר ראשון בתרבות צרפת (0668)

 

התואר המוענק:

B.A בתרבות צרפת

לימודי צרפת תואר ראשון
לימודי צרפת תואר ראשון

תמיד תהיה לכם פריז

"מולדתו של כל אדם היא ארצו, והשנייה היא צרפת". תומס ג'פרסון

 

פסטור החלב, צילומי רנטגן, פסל החירות, השתלת הלב הראשונה וסרט הקולנוע הראשון; הנסיך הקטן, מסביב לעולם בשמונים יום, עלובי החיים, החולה המדומה, שנסונים וסרטי הגל החדש; המדינה זה אני, עידן הנאורות ומרד עממי בבני האצולה; שחקני כדורגל מהטובים בכל הזמנים; קרואסון מעודן, באגט ומרק בצל; המוזיאון המפורסם ביותר בעולם, כנסיות מרהיבות, בתי הקפה שבהם ישבו הסופרים והמשוררים הגדולים של המאה ה-20; כל אלה נולדו בצרפת או בקולוניות שלה, וממשיכים לרתק את  העולם.

 

צרפת היא מעצמה עולמית מדינית וכלכלית, אך תרומתה הגדולה ביותר היא תרבותה. בלעדיה לא ניתן להבין את תרבות המערב על כל גווניה. השפעתה של צרפת ניכרת בחלקי העולם השונים והבנת תרבותה היא מפתח לאזורים רבים, באפריקה בראש ובראשונה.

 

אם צלילי השפה הצרפתית הם מוזיקה לאזניכם, אם אתם חוזרים וצופים בסרטים של טריפו, גודאר ופניול,  אם אתם חולמים לבקר בגני לוקסמבורג ובארמונות ורסאי, או לטייל בגדה השמאלית, ואם אתם יודעים כי צרפת היא אמנם מדינה גדולה עם כלכלה חזקה, אך עיקר השפעתה על העולם היא תרבותית – הצטרפו ללימודי תרבות צרפת באוניברסיטת תל אביב. 

 

שליטה בשפה האנגלית היא מיומנות בסיסית כיום – והכרה מעמיקה של צרפת – על תרבותה, ספרותה ושפתה – תעניק לכם יתרון יחסי חשוב בהשתלבות בעבודה באירופה, בארגונים בינלאומיים כמוסדות האו"ם בז'נבה או  באיחוד האירופי. לבקיאים בתרבות צרפת אפשרויות מרתקות להשתלבות בזירת העבודה והתעסוקה בתחומי הדיפלומטיה, המידע, התקשורת, התיירות, הסחר, הוראה ומחקר ועוד.

 

בואו ללמוד על צרפת - בצרפת

 כאן תלמדו על מעמדה המרכזי של התרבות הצרפתית בין תרבויות אירופה (צרפת, בלגיה ושוויץ), קנדה, המזרח התיכון ואפריקה ותלמדו כיצד עקרונותיה של תרבות זאת עדיין משפיעים על משטרים דמוקרטיים ותרבויות בעולם כולו. בנוסף, תכירו את סמליה הבולטים של התרבות הצרפתית, שנפוצה ברחבי העולם ונחשבה לאבן יסוד, שכל אדם משכיל אמור להכיר: הספרות והשפה הצרפתית, הפילוסופיה, הקולנוע והאמנות, לצד דיון בהתפתחותה החברתית והפוליטית.

 

במהלך הלימודים תתוודעו גם לסוגיות המרכזיות המעסיקות את המחקר המדעי כיום: פוליטיקה וחברה בצרפת העכשווית, סוגיות בהיסטוריה של צרפת, התפתחות השפה הצרפתית והתפשטותה בעולם, קולנוע ותיאטרון, ספרות ואמנות, תרבות פופולארית ועוד. בנוסף לכלים מתודולוגיים, תלמדו בשיעורים אלה שיטות מחקר בסיסיות במדעי התרבות ובביקורת על יצירות, תעודות, עיתונות וקולנוע. שגרירות בלגיה ושגרירות צרפת מציעות בכל שנה לתלמידי התכנית ללימוד תרבות צרפת מלגות לשיפור השפה הצרפתית  במסגרות אוניברסיטאיות בחו"ל.

 

לאחר סיום הלימודים בתכנית, תוכלו להמשיך לתואר שני בתרבות צרפת, לתעודת הוראה המכשירה אותכם כמורה מקצועי לצרפתית. בנוסף, תוכלו לעסוק בדיפלומטיה, הן במשרד החוץ בישראל והן בשגרירויות בחו"ל; תוכלו לשמש מתורגמנים, בכתב ובעל פה; לעבוד בסחר חוץ בבנקים מול צרפת ומול מדינות אחרות הדוברותצרפתית; להשתלב במחלקות החוץ בעיתונות ובתקשורת; וכן לעסוק בהדרכת טיולים, כתיבת מדריכי טיול ועוד.

 

לבדיקת זכאות למענק הצטיינות

לייעוץ ולפרטים נוספים

ראש התכנית ויעוץ אקדמי: פרופ' נדין קופרטי צור
יועצת אקדמית: ד"ר סילבי עוזיאל
שעות קבלה:
בתיאום מראש
מזכירות התכנית: יעל לוי
ימי קבלה:
א', ג', ה' בין השעות 09:00-15:00
בניין ווב, חדר 305
03-6409786
מה לשלב עם תרבות צרפת?
צירופים דו-חוגיים אפשריים
x
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>