קבלה לתואר ראשון על-פי השכלה אקדמית חלקית או מלאה

השכלה אקדמית חלקית

מועמדים המבקשים להתקבל על סמך השכלה אקדמית חלקית* יידרשו לשנת לימודים בהיקף של 30 שעות סמסטריאליות** לפחות (לחלק מהחוגים – 40 ש"ס לפחות) לא כולל פטורים. בנוסף לכל האמור לעיל, נדרש גם ציון פסיכומטרי, רמת אנגלית ועברית על פי דרישת תכנית הלימודים המבוקשת.

 

מועמד שלמד בשני חוגים, באחד מהם בהיקף של 30 ש"ס** לפחות (40 ש"ס** ברפואה), וממוצע ציוניו בכל הקורסים באותו חוג גבוה ממוצע ציוניו הכולל בשני החוגים, רשאי להגיש בקשה בכתב לוועדת הקבלה להתחשב בממוצע ציוניו בחוג האחד בלבד וועדת הקבלה רשאית לבחון את מועמדותו.

 

לא ניתן לבצע צרוף שעות לימוד להשלמת שנה אקדמית מלאה, ממוסדות שונים.

 

*לקראת תואר בוגר (תואר ראשון) ממוסד אקדמי מוכר על ידי המל"ג  בארץ או בחו"ל. 

**או 30 נקודות זכות לפחות, בהתאם להגדרת מוסד האם

 

מועמדים בעלי תואר אקדמי

  • מועמד בעל תואר בוגר (תואר ראשון) ממוסד המוכר על ידי המל"ג  בארץ או בחו"ל (או תואר מתקדם יותר),  רשאי להירשם לתכנית לימודים אחת במתכונת דו-חוגית ויחויב במלוא מכסת שעות הלימוד הנדרשת באותה תכנית. עם זאת, בעל תואר בוגר, אשר מעוניין ללמוד בתכנית לימודים נוספת במתכונת דו-חוגית או חד-חוגית בתחום דיסציפלינרי הקרוב לתחום הלימודים הקודם שלו, יוכל לקבל פטור מלימודים חופפים (בכפוף לאישור ועדת הוראה של יחידת הלימוד), אך יידרש ללמוד לפחות שלושה רבעים ממכסת שעות הלימוד הנדרשת באותה התכנית. עם סיום הלימודים תוענק תעודה המקנה את הזכות להמשיך בלימודי התואר השני באותו החוג, בכפוף לתנאי הקבלה. בעלי תואר ראשון יכולים ללמוד במסגרת "חוג לאחר תואר" תכנית דו-חוגית אחת בלבד
  • מועמדותם של בעלי השכלה אקדמית ממוסדות מחו"ל (כולל משלוחות בארץ של אוניברסיטאות מחו"ל) תובא לדיון בפני ועדת הקבלה היחידתית. הם יורשו להירשם בתנאי ש- 80% מלימודיהם נלמדו במוסד עצמו או במוסד אקדמי מוכר אחר.
  • בעלי תואר בוגר (תואר ראשון ) ממוסד אקדמי מוכר על ידי המל"ג בארץ או בחו"ל פטורים מתנאי הצגת בגרות. עם זאת, פקולטות או חוגים רשאים להתבסס על נתוני תעודת הבגרות גם לבעלי תואר בוגר, בהתאם לצרכיהם המיוחדים (כגון: הוכחת רמת המתמטיקה למועמדים להנדסה  למדעים מדויקים או לפקולטה לניהול).
  • חובת הצהרה על לימודים קודמים - אי-מסירת מידע מלא ומדויק על לימודים קודמים בטופסי הרישום תיחשב להסתרת מידע, על כל המשתמע מכך, על פי תקנות האוניברסיטה וחוקיה. מועמדים בעלי בשכלה אקדמית חלקית או מלאה חייבים למלא טופס מס' 8 .

 

אפיקי מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה

למידע על אפיקי המעבר מהאוניברסיטה הפתוחה »

X

לפרטים נוספים >>

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>