לימודי סטטיסטיקה וחקר ביצועים חד חוגי עם חטיבה במדעי המוח

לימודי סטטיסטיקה וחקר ביצועים עם חטיבה במדעי המוח

לימודי סטטיסטיקה וחקר ביצועים חד חוגי עם חטיבה במדעי המוח

הסטטיסטיקה מגלה את מסתרי המוח
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מבנה התכנית
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד חוגי
סגור לרישום:
לימודי סטטיסטיקה וחקר ביצועים חד חוגי עם חטיבה במדעי המוח (0365 מסלול 1500)
תכנית לימודים חד חוגית בסטטיסטיקה וחקר ביצועים עם חטיבה במדעי המוח
תכנית לימודים חד חוגית בסטטיסטיקה וחקר ביצועים עם חטיבה במדעי המוח

"במוח האנושי יש 100 מיליארד נוירונים, שכל אחד מהם מחובר ל-10,000 אחרים. על הכתפיים שלכם נמצא האובייקט המורכב ביותר ביקום המוכר"

מיצ'יו קאקו, פיזיקאי

 

המוח האנושי, האיבר החשוב ביותר בגופנו, הוא עדיין גם המסתורי ביותר. שנים רבות של מחקר הניבו לא מעט גילויים, אבל המוח רחוק מלגלות לנו את כל סודותיו. כך, אף שבתחילה חקרו את המוח בעיקר נוירוביולוגים – החוקרים את הביולוגיה התאית והמולקולרית של תאי עצב כמו נוירונים – הרי שבעשורים האחרונים הם משלבים כוחות עם חוקרים משלל תחומים אחרים, כמו נוירולוגיה, פסיכיאטריה, פסיכולוגיה, כימיה, רפואה, הנדסה, מדעי המחשב ועוד.

כדי להתמודד עם הכמות האדירה של הנוירונים במוחנו, והקשרים הרבים שביניהם, נכנס לתמונה גם תחום הסטטיסטיקה וחקר הביצועים – המאפשר לחוקרי מוח לארגן את המידע הרב שנצבר, לנתח אותו ולבנות מודלים לפעילויות השונות במוחנו. כלים סטטיסטיים מספקים שיטות מחקר חדשות, הן בתיאוריה והן בניסויים בשטח; וחוקרים במדעי המוח הנהנים גם מידע יסודי ומעמיק בסטטיסטיקה וחקר ביצועים מפתחים שיטות סטטיסטיות חדשות, המותאמות לתחום מחקר זה.

כדי להשתלב במגמה זו ולהכשיר חוקרים חדשים בעלי כישורים ויכולות מגוונים, משיק בית הספר למתמטיקה באוניברסיטת תל אביב תוכנית לימודים חד-חוגית בסטטיסטיקה וחקר ביצועים, עם חטיבה במדעי המוח. הסטודנטים בתוכנית יזכו להכשרה כסטטיסטיקאים לכל דבר, וכן ירכשו ידע רב במדעי המוח, כך שיוכלו להשתלב בלימודי המשך בתחום.

עם תום הכשרתם, יוכלו החוקרים החדשים לשלב בעבודתם חשיבה סטטיסטית ושיטות מתקדמות בסטטיסטיקה וחקר ביצועים. פרט למדעי המוח, יוכלו בוגרי התוכנית להשתלב בתחומי ה-Big Data בעולם ההייטק, הודות להשכלתם הנרחבת בתחום הסטטיסטיקה וחקר הביצועים; וייהנו מהיתרון של תחום הידע הנוסף, המקנה להם הבנה בדרך שבה פועל המוח האנושי.

 

 

 

 

דוגמאות לקורסים הנלמדים בתוכנית:

  • מבנה המוח
  • מעבדה בפיזיולוגיה ונוירוביולוגיה
  • תיאוריה סטטיסטית
  • חישוב סטטיסטי
  • מבוא ללמידה סטטיסטית
  • סוגיות במדעי המוח 

לתוכנית יתקבלו מועמדים בעלי נתוני קבלה גבוהים במיוחד, בהתאם לציון הקבלה הנהוג במדעי המוח; שהם בעלי יכולות חישוביות גבוהות, ומגלים עניין רב בסטטיסטיקה ומדעי המוח. מסיימי התוכנית בהצלחה יקבלו תואר "בוגר אוניברסיטה בסטטיסטיקה וחקר ביצועים", ויוכלו ללמוד  לתארים מתקדמים בסטטיסטיקה, חקר ביצועים או מדעי המוח, ללא צורך בהשלמות.

 

 

בדקו את זכאותכם למענק הצטיינות>>

 

תעודת הוראה במתמטיקה במקביל ללימודי תואר ראשון >>

 

לייעוץ ולפרטים נוספים

יועצת אקדמית בחוג לסטטיסטיקה- פרופ' מלכה גורפיין
יועץ אקדמי במדעי המוח - ד"ר עידו תבור
פזית דויטש-טורביץ, רכזת מועמדים וקורסי הכנה
03-6409180
מזכירת תלמידי תואר ראשון: רחל אלפסי
בניין קפלון חדר 318
03-6405245
מה לשלב עם סטטיסטיקה וחקר ביצועים עם חטיבה במדעי המוח ?
צירופים דו-חוגיים אפשריים
x
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive