לימודי גאוגרפיה וסביבת האדם תואר ראשון

לימודי גאוגרפיה וסביבת האדם תואר ראשון

סביבה פיזית, גאו-אינפורמטיקה ותכנון עירוני ואזורי במסגרת ביה"ס למדעי כדור הארץ
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מסלולי הלימוד
  • תעסוקה
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: דו חוגי
פתוח לרישום:
גיאוגרפיה וסביבת האדם - סמסטר ב' (0349)

 

התואר המוענק:

B.A בגיאוגרפיה

גיאוגרפיה וסביבת האדם תואר ראשון
גיאוגרפיה וסביבת האדם תואר ראשון

מתכנסים לערים ונוטשים את המרחבים 

 

"הכל קשור להכל, אבל דברים קרובים קשורים יותר מדברים רחוקים". וואלדו טובלר, מתוך החוק הראשון של הגאוגרפיה.

 

הידעת? החל מ-2007 יותר ממחצית אוכלוסיית העולם גרה בערים (3.3 מיליארד) והצפי הוא שעד 2050 שיעור זה יגיע ל 70% - 6 מתוך 9 מיליארד. חלק גדול מאותה אוכלוסיה יתגורר בערי ענק שיימנו מעל 20 מיליון תושבים, ואזורי הערים יגיעו לגודל של כ-80 מיליון תושבים – יותר מפי עשר מאוכלוסיית ישראל יחד.

לפיכך, תכנון וניהול ערים גדלות אלו הופך לאתגר ראשוני במעלה במאה ה- 21 יחד עם מציאת מזון, אנרגיה ומגורים לתושבי כדוה"א אשר תהפוך גם היא לאתגר עולמי. לכן, עלינו לפעול במהירות כדי לתכנן את ערינו לאתגרי האקלים הצפויים שיגרמו להצפתן בשל עליית פני הים ושינוי אקלים אחרים צפויים. אתגרים אלו מדגישים את הצורך בלימוד וקידום המחקר בנושאי תכנון עירוני ואזורי, אקלים , קרקע ומים וגיאו אינפורמטיקה מתוך מטרה לשמור על הסביבה ולאמץ עקרונות קיימות. 

אם אתם רוצים להכיר ולהבין את האתגרים העצומים שבפניהם עומדת החברה האנושית, לימודי גאוגרפיה הם בשבילכם. הלימודים בחוג לגאוגרפיה וסביבת האדם מתמקדים בקשר שבין האדם לסביבתו ובהתמודדות עם האתגרים החברתיים, העירוניים והכלכליים הניצבים בפני החברה. לצורך זה, כוללים הלימודים בגאוגרפיה וסביבת האדם התמקדות בתחומי תכנון עיר וסביבה, שימוש בכלים מתקדמים כמו חישה מרחוק בעזרת לווינים ושימוש במערכות מידע גאוגרפיות לאיסוף נתונים במאגרי מידע גדולים (Big Data) לצד לימוד והבנה של מערכות עירוניות וכן מערכות כדור הארץ הכוללות מחקרי אקלים, קרקע ומים והקשרים ביניהם וכן קשרי הגומלין של מערכות אלו עם סביבת האדם.

 

 

 

בעקבות הערים שעוד לא בנינו - לימודי גאוגרפיה וסביבת האדם

 

לימודי התואר הראשון נועדו להקנות לתלמידים היכרות מעמיקה והבנה של סביבת האדם על היבטיה הפיזיים והאנושיים, התהליכים הבונים אותה וביטוייהם במרחב, תוך שימוש בכלים מדעיים מתקדמים. את לימודי התואר הראשון ניתן ללמוד במסלולים: חד חוגי או דו-חוגי. משך הלימודים הוא שלוש שנים עם אפשרות להמשיך ללימודי תואר שני באחד המסלולים הקיימים בתואר השני.

לימודי התואר ראשון כוללים סיורים בשטח להיכרות עם התופעות הנלמדות במסגרת הקורסים השונים.

 תחומי הידע הנלמדים במסגרת התואר הראשון:

  • סביבה פיזית
  • גאו-אינפורמטיקה
  • תכנון עירוני ואזורי

 

 

תכנית מצטיינים

החוג מציע מסלול לימודים לתלמידים מצטיינים החל מהשנה השנייה ללימודים, במסלול חד חוגי או דו חוגי. לתוכנית מתקבלים סטודנטים בעלי ממוצע ציונים 90 ומעלה ולאחר סיום השנה הראשונה ולאחר ראיון קבלה. תלמידים במסלול זה ישתלבו במחקר באחת ממעבדות החוג בהנחיית חבר סגל בכיר, וזאת בהתאם לתחום התעניינותם. המסלול מתאים במיוחד לסטודנטים המעוניינים להמשיך לתואר שני במסלול מחקרי.

 

למתכננים קדימה

לימודי התואר הראשון בחוג מהווים בסיס ללימודי תואר שני בחוג אך מותנים בעמידה בתנאי הקבלה ללימודי תואר שני.

לבוגרי תואר ראשון קיימת אפשרות ללימודי המשך יחודיים במסגרת לימודי התואר השני במסלול מחקרי (עם תזה) או במסלול עיוני (ללא תזה) באחת מתוכניות הלימוד לתואר שני: גאו- אינפורמטיקה, סביבה, חברה ותכנון ובמסלול כללי הכולל את תחום הסביבה הפיזית.

 

מלגות

בדיקת זכאות למענק הצטיינות על פי ציון התאמה»

 

 

קבלה ללימודי גיאוגרפיה וסביבת האדם ללא פסיכומטרי

לייעוץ ולפרטים נוספים

ייעוץ אקדמי: ד"ר אלכסנדרה צ'ודנובסקי
מזכירות הוראה וכוח אדם: ענת זיסקינד
בניין יד אבנר, חדר 214
03-6409162
מזכירות סטודנטים: קרן בן ציון
ימי קבלה:
א',ג', ד', 13:00-9:30; ב' 15:00-10:0010:30
בניין יד אבנר, חדר 214
03-6409896
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive