לימודי גיאוגרפיה וסביבת האדם תואר ראשון

לימודי גיאוגרפיה וסביבת האדם תואר ראשון

תחומי הידע הנלמדים: סביבה פיזית, גאו-אינפורמטיקה ותכנון עירוני ואזורי במסגרת ביה"ס למדעי כדור הארץ
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מסלולי הלימוד
  • תעסוקה
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד/דו חוגי
פתוח לרישום:
תואר ראשון בגאוגרפיה וסביבת אדם (0349)

 

התואר המוענק:

B.A בגיאוגרפיה

גיאוגרפיה וסביבת האדם תואר ראשון
גיאוגרפיה וסביבת האדם תואר ראשון

מתכנסים לערים ונוטשים את המרחבים 

 

"הכל קשור להכל, אבל דברים קרובים קשורים יותר מדברים רחוקים". וואלדו טובלר, מתוך החוק הראשון של הגיאוגרפיה.

 

הידעת? החל מ-2007 יותר ממחצית אוכלוסיית העולם גרה בערים והצפי הוא שעד 2050 שיעור זה יגיע ל 70%. חלק גדול מאותה אוכלוסיה יתגורר בערי ענק שיימנו מעל 20 מיליון תושבים, ואזורי הערים יגיעו לגודל של כ-80 מיליון תושבים – כמעט פי עשרה מאוכלוסיית ישראל יחד.

לפיכך, תכנון וניהול ערים גדלות אלו הופך לאתגר ראשוני במעלה במאה ה- 21, וזאת יחד עם הצורך לספק מזון, אנרגיה ומגורים לתושבי כדוה"א. לכן, עלינו לפעול, וללא שהות, כדי לתכנן את ערינו כמו גם הצורך להיערך לשינויי האקלים הצפויים העלולים לגרום בין השאר להצפות ופגיעה בחי ובצומח. אתגרים אלו מדגישים את הצורך בלימוד וקידום המחקר בנושאי תכנון עירוני ואזורי, אקלים, קרקע ומים וגיאו-אינפורמטיקה במטרה לשמור על הסביבה ולאמץ עקרונות קיימות. 

אם אתם רוצים להכיר ולהבין את האתגרים העצומים שבפניהם עומדת החברה האנושית ולרכוש ידע ומיומנות בכלים מתקדמים כדי שתוכלו לפעול למען שמירה על סביבתנו הקרובה ועל כדור הארץ בכלל, ובתוך כך גם לתכנן וליצור סביבות מקיימות ובריאות, בואו והצטרפו לחוג לגיאוגרפיה וסביבת האדם. הלימודים בחוג לגיאוגרפיה וסביבת האדם מתמקדים בקשר שבין האדם לסביבתו ובהתמודדות עם האתגרים החברתיים, העירוניים והכלכליים הניצבים בפני החברה. לצורך זה, כוללים הלימודים בגיאוגרפיה וסביבת האדם התמקדות בתחומי תכנון עיר וסביבה, שימוש בכלים מתקדמים כמו חישה מרחוק בעזרת לווינים ושימוש במערכות מידע גיאוגרפיות לאיסוף נתונים במאגרי מידע גדולים - Big Data לצד לימוד והבנה של התנהגות בני-אדם במרחב, מערכות עירוניות וכן מערכות כדור הארץ הכוללות מחקרי אקלים, קרקע ומים והקשרים ביניהם, וכן קשרי הגומלין של מערכות אלו עם סביבת האדם.

 

 

 

 

הצטרפו לתואר ראשון בגיאוגרפיה באוניברסיטת תל אביב

 

לימודי התואר הראשון נועדו להקנות לתלמידים היכרות מעמיקה והבנה של סביבת האדם על היבטיה הפיזיים והאנושיים, התהליכים הבונים אותה וביטוייהם במרחב, תוך שימוש בכלים מדעיים מתקדמים. את לימודי התואר הראשון ניתן ללמוד במסלולים: חד חוגי או דו-חוגי, משך הלימודים הוא שלוש שנים.

לימודי התואר ראשון כוללים סיורים בשטח להיכרות עם התופעות הנלמדות במסגרת הקורסים השונים.

 תחומי הידע הנלמדים במסגרת התואר הראשון:

  • סביבה פיזית
  • גיאו-אינפורמטיקה
  • תכנון עירוני ואזורי

 

 

תכנית מצטיינים

החוג מציע מסלול לימודים לתלמידים מצטיינים החל מהשנה השנייה ללימודים, במסלול חד חוגי או דו חוגי. לתוכנית מתקבלים סטודנטים בעלי ממוצע ציונים 90 ומעלה בסיום חובות שנה א' בשני החוגים (בגיאוגרפיה ובחוג הנוסף) ולאחר ראיון קבלה. תלמידים במסלול זה ישתלבו במחקר באחת ממעבדות החוג בהנחיית חבר סגל בכיר, וזאת בהתאם לתחום התעניינותם. המסלול מתאים במיוחד לסטודנטים המעוניינים להמשיך לתואר שני במסלול מחקרי.

 

למתכננים קדימה

לימודי התואר הראשון בחוג מהווים בסיס ללימודי תואר שני בחוג אך מותנים בעמידה בתנאי הקבלה ללימודי תואר שני.

לבוגרי תואר ראשון קיימת אפשרות ללימודי המשך  במסגרת לימודי התואר השני במסלול מחקרי (עם תזה) או במסלול עיוני (ללא תזה) באחת מתוכניות הלימוד לתואר שני: מסלול כללי (הכולל את תחום הסביבה הפיזית); התמחות בגיאו-אינפורמטיקה; התמחות בלימודי סביבה, חברה ותכנון; התמחות בלימודי תכנון ועיצוב עירוני-אזורי.

 

מלגות

בדיקת זכאות למענק הצטיינות על פי ציון התאמה»

 

 

קבלה ללימודי גיאוגרפיה וסביבת האדם ללא פסיכומטרי

לייעוץ ולפרטים נוספים

יו"ר ועדת הוראה ויועץ אקדמי: פרופ' דרור אבישר
מזכירות הוראה וכוח אדם: ענת זיסקינד
בניין יד אבנר, חדר 214
03-6409162
מזכירות סטודנטים: קרן בן ציון
ימי קבלה:
קבלה במהלך הסמסטר: ימים: א', ב', ד' 9:30 – 13:00 יום ג': 12:00 – 13:00, 15:00 – 18:00 בחופשת סמסטר: ימים: א', ב', ג', ד' 9:30 – 13:00
בניין יד אבנר, חדר 214
03-6409896
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>