לימודי כימיה תואר ראשון

לימודי כימיה תואר ראשון

לימודי כימיה הם כרטיס הכניסה שלך לחזית עולם הכימיה ולחברות סטארט-אפ בתחום הביוטק, הקלינטק והמוליכים למחצה
משוייך ל:
 • אודות
 • איך מתקבלים?
 • לוח זמנים
 • מבנה התכנית
 • תכניות לימוד
 • תעסוקה
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד/דו חוגי
סגור לרישום:
תואר ראשון בכימיה (0351)
תואר ראשון בכימיה וביולוגיה (0351 מסלול 0455)
תואר ראשון בכימיה ופיזיקה (0351 מסלול 0321)
תואר ראשון כפול במדע והנדסה של חומרים ובכימיה (0351 מסלול 0581)
תואר ראשון בכימיה מסלול מחקרי למצטיינים (0351 מסלול 0120)

 

התואר המוענק:

B.Sc בכימיה

לימודי כימיה לתואר ראשון- אוניברסיטת ת"א
כימיה תואר ראשון

כימיה – מהכנת תרופות חדשות ועד הכימיה עליה מבוססים הטלוויזיה והסמארטפון שלכם

 

הידעתם כי חיים ויצמן עשה את הונו מהמצאת תהליך יעיל לסינטזה של אצטון? הידעת כי כריות אוויר ברכב עובדות באמצעות תגובה כימית מהירה? כי חברת Intel יוסדה ע"י כימאי ופיזיקאי? או כי ממסכי OLED, מהמסכים המתקדמים ביותר המשמשים כיום במכשירים אקלטרוניים, מבוססים על שכבות של מולקולות ארגניות והומצאו על ידי כימאי?

 

כימאים/יות   נמצאים/ות תמיד  בחזית הטכנולוגיה והעשייה האנושית. מהמאמץ למציאת מקורות אנרגיה ודלקים חלופיים כדי לצמצם את אפקט החממה, דרך פיתוח של שיטות ייצור חדשות וחומרים חדשים, ועד ליצירה של חיישנים הניתנים להטמעה בגוף והמצאת הדור הבא של התרופות – הכימיה מובילה את הדרך.

 

עם זאת, כימיה היא בעיקר מדע. אם תמיד רצית להבין ממה מורכבים האנשים, החיות והחפצים שמקיפים אותנו; איך עובדות תרופות וכיצד הן מפותחות ומיוצרות; מה הקשר בין  נפט גולמי לפלסטיק; או מה הקשר בין מכניקת הקוונטים לכל זה אזי שיש בך ניצוץ של כימאי/ית. אם "שובר שורות" הציתה את הדמיון שלך,  - לימודי כימיה לתואר ראשון קוראים לך.. אנו הכימאים/עות חוקרים/ות את מבנה החומר, מזהים/ות את אבני היסוד המרכיבות אותו ובודקים/ות איך מולקולות נבנות מאבני בניין פשוטות יותר. לאחר שאנו רוכשים/ות את הידע הזה, ניתן לעיתים קרובות  להשתמש בו כדי לפתח טכנולוגיה חדשה.

 

הצטרפו אלינו לתואר ראשון בכימיה, ובנו יחד עמנו עולם חדש!

 

לשנות  את העולם

תעשיית הכימיה היא התעשייה הגדולה ביותר בעולם. בישראל לבדה, התעשייה הכימית ותעשיית התרופות מייצרות מוצרים בשווי של כ-5 מיליארד דולר בכל שנה. במשק הישראלי פועלות כ-200 חברות לכימיה וחברות סטארט-אפ בתחומי הננוטכנולוגיה, הפארמה, הביוטכנולוגיה, הדפוס הדיגיטלי והתלת-ממדי, החקלאות, תעשיית התרופות, איכות הסביבה, אנרגיה ירוקה, תעשיית המזון, תעשיית הצבעים והפלסטיקה, הדיאגנוסטיקה הרפואית, סוללות ותאי דלק והתעשיות הביטחוניות ועוד. אם תתחילו כאן, בלימודי כימיה באוניברסיטת תל אביב, תוכלו להגיע לכל אחת מהתעשיות האלה, להתברג לעמדות מפתח של מחקר, פיתוח ויישום.

 

אמרנו את זה קודם

בית הספר לכימיה באוניברסיטת תל אביב הוא מוסד בעל מוניטין בינלאומי, המדורג באופן עקבי כאחד ממוסדות המחקר הטובים לכימיה בעולם, בזכות רמת המחקרים הניסיוניים, היישומיים, החישוביים והתיאורטיים המתבצעים בו. בבית הספר לכימיה תמצאו את מיטב מרצי האוניברסיטה, מעבדות הוראה  מצוידות במכשור המתקדם ביותר ואוירה צעירה ותוססת עם יחס אישי לכל אחת ואחד מהסטודנטים.

 

במסגרת לימודי הכימיה תוכלו ללמוד ולחקור נושאים רבים ומרתקים העומדים בחזית המדע. בין השאר, הלימודים יציגו בפניכן תחומים כגון כימיה פיזיקלית, כימיה אורגנית, כימיה תיאורטית, ננוטכנולוגיה, מדע החומרים, אלקטרוניקה מולקולארית, אלקטרוכימיה, כימיה אנליטית, פיתוח חיישנים כימיים וביולוגיים, כימיה ביולוגית, כימיה תרופתית, אינטראקציות אור-חומר, לייזרים ושימושיהם בחקר כימי. הלימודים בבית הספר לכימיה של אוניברסיטת תל אביב הם בחזית המחקר וההוראה ומסיימי התואר הראשון שלנו נמנים על הכימאים המבוקשים ביותר בשוק העבודה.

 

אם אתם אוהבים לערבב מרכיבים שונים כדי לקבל מנה טעימה במיוחד - כאן תמצאו מגוון תכניות לתואר ראשון בכימיה:

 

 • תכנית הלימודים החד-חוגית בכימיה - מסלול מחקרי לתלמידים מצטיינים – תכנית הדגל לתלמידים המצטיינים שלנו.
 • תכנית הלימודים החד-חוגית בכימיה – התכנית המובילה של בית הספר לכימיה
 • תואר כפול במדע והנדסה של חומרים ובכימיה – לאלו מבנכים שאוהבים אתגרים ויש להם נטיה הנדסית, תכלו לסיים שני תארים ראשונים בארבע וחצי שנים.
 • תכנית לימודים דו-חוגית בכימיה ובביולוגיה – כאן תרכשו ידע כימי נרחב המוכוון להבנת יסודות החיים.
 • תכנית לימודים דו-חוגית בכימיה ובפיזיקה – במסלול זה תרכשו ידע פיזיקלי מוצק שיאפשר לכם להבין את העקרונות השולטים בחוקי הכימיה. מסלול זה יגבש לכם בסיס מוצק להמשך לימודים ועבודה בתחומי הכימיה הפיזיקלית.
 • תכנית לימודים דו-חוגית בכימיה ובמדעי המחשב – למעוניינים להמשיך לכיוון הכימיה החישובית – תחום מחקר שמקנה הבנה מיקרוסקופית של תהליכים כימיים ופיזיקליים.
 • תכנית לימודים דו-חוגית בכימיה ובמתמטיקה – החוקים המתמטיים השולטים בפיזיקה ובכימיה ופתרון המשוואות הנגזרות מהם דורשים ידע מתמטי עמוק ומכוון מטרה אותו תוכלו לרכוש במסלול זה.
 • תכנית לימודים דו-חוגית בכימיה ובמדעי כדור הארץ – הבנה כימית מעמיקה תאפשר לכם לחקור ולהבין תהליכים כימיים אטמוספריים, אוקיאניים ויבשתיים.
 • תכנית לימודים דו-חוגית בכימיה עם חוג נוסף מהפקולטות למדעי החברה, ניהול, רוח ואמנויות – מכלל המדעים המדויקים, הכימיה היא המקצוע הדורש את מירב המעוף וחדוות היצירה – במסלול זה תוכלו לשלב בין העולמות באופן סינרגטי ומרתק.

הירשמו לתואר ראשון בכימיה באוניברסיטת תל אביב

מלגות

לבדיקת זכאות למענק הצטיינות »

 

בנוסף למענקי ההצטיינות של אוניברסיטת ת"א, יעניק בית הספר לכימיה מלגות שכר לימוד, לתלמידים חדשים לתואר ראשון בעלי נתונים גבוהים.

לבדיקת זכאותך למלגה »

תעודת הוראה במקביל ללימודי תואר ראשון >>

עמוד הפייסבוק של הית הספר לכימיה 

ייעוץ אקדמי

ייעוץ אקדמי: פרופ' עודד הוד - יו"ר ועדת קבלה לתואר ראשון
רכזת ניהולית: צילה רוט בלוך
03-6409283
מזכירת סטודנטים: שרית ברטוב
03-6408761
מה לשלב עם כימיה?
צירופים דו-חוגיים אפשריים
x
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>