הנדסה תואר ראשון- מידע נוסף

  • מועמדים בעלי תואר הנדסאי בעת ההרשמה, אשר נבחנו בבחינות הגמר הממשלתיות, ניתן יהיה להכיר בממוצע של בחינות אלה כמקצוע בגרות ריאלי או טכנולוגי ברמה של שבע יחידות. ההתחשבות בציונים לצורך חישוב ציון ההתאמה, תיעשה רק אם תביא לשיפור בממוצע הבגרות.
  • מועמדים בוגרי בתי-ספר תיכוניים בחו"ל שתעודתם שקילה לתעודת בגרות ישראלית: תנאי "מתמטיקה" ותנאי "מקצוע ריאלי נוסף" יתמלאו עבורם אם עמדו בשתי בחינות ברמה מתקדמת בלימודים התיכוניים או האוניברסיטאיים במתמטיקה ובמקצוע ריאלי נוסף.
  • מועמדים בוגרי בתי ספר תיכוניים בחו"ל שתעודתם אינה שקילה לתעודת בגרות ישראלית: על מועמדים אלה לסיים שנת מכינה מוכרת במסלול ריאלי. ראה מועמדים בוגרי מכינת עולים להלן.
  • מועמדים בוגרי מכינה קדם אקדמית במסלול ריאלי: קבלתם של בוגרי מכינה לפקולטה מבוססת על ציון התאמה, המורכב מתוצאת בחינת הכניסה הפסיכומטרית בשילוב עם ממוצע תעודת הבגרות, או בשילוב עם ממוצע המכינה. מועמדים בוגרי מכינה חייבים להמציא את כל האישורים על הציונים, המוכרים כבחינות בגרות, ואישור על זכאות לתעודת בגרות על פי ההנחיות בלשונית  לוח הזמנים.
  • מועמדים בוגרי מכינת עולים: ציון ההתאמה של מועמדים בוגרי מכינת עולים יורכב מממוצע המכינה (שבה נלמדו מתמטיקה ופיזיקה בהתאם לדרישות הסף), ומציונם בבחינה הפסיכומטרית. המועמדים חייבים להגיע לרמת "מתקדמים א'" לפחות באנגלית עד תחילת שנת הלימודים הראשונה. מועמדים שאין בידם תעודת בגרות ישראלית, חייבים להגיע לרמה א' לפחות בבחינת המיון בעברית עד תחילת שנת הלימודים הראשונה.
  • מוצע למועמדים לחשב את ציון ההתאמה שלהם באמצעות אתר האינטרנט לחישוב ממוצע ציוני הבגרות וציון ההתאמה', ולהחליט בהתאם לכך אם הם מעוניינים להירשם ולאילו חוגים. ניתן להעריך את סיכויי הקבלה על סמך חתכי הקבלה מהשנים הקודמות המתפרסמים בהמשך. חתכי קבלה אלה עשויים להשתנות משנה לשנה, בהתאם לביקוש ולהיצע, בטווח של עד כ-5% לכל כיוון.
  • למועמדים יש אפשרות לבחור בתחליף אחד בלבד מתוך מגמות הלימוד בפקולטה להנדסה, נוסף למגמה שבחרו בעדיפות ראשונה. מועמדים, שבחרו בעדיפות ראשונה את המגמה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה (0512) ובעדיפות שניה הנדסת חשמל אלקטרוניקה ופיזיקה (0512-321), או להיפך, רשאים לבחור בעדיפות שלישית מגמה נוספת בפקולטה. מספר המקומות בפקולטה מוגבל, לכן מומלץ למועמדים לבחור כתחליף נוסף בחוג מפקולטה אחרת. את מגמות התחליף יש לציין לפי סדר עדיפותן.
  • מועמד שעדיין משרת בצה"ל, רשאי להירשם רק אם ישתחרר עד תחילת שנת הלימודים תשע"ז. אישור על כך עליו להמציא עד 31.8.16.
  • מועמדים שהתחילו את לימודיהם בפקולטה לפני הגיוס לצה"ל (אין הכוונה לעתודאים) ונדרשו להפסיק את לימודיהם עקב הגיוס לצה"ל, לא יישמר מקומם בפקולטה לאחר שישתחררו מחובת הגיוס. מועמדים אלה יידרשו להירשם ולהתקבל ללימודים בפקולטה ככל המועמדים האחרים.
  • על מנת להקל על התלמידים בשנה הראשונה, מציעה הפקולטה קורס הכנה במתמטיקה. מטרת הקורס אינה חזרה ו"כיסוי חומר" הנלמד בתיכון ,אלא הקניית כלים ובניית מוכנות שיאפשרו להתמודד ביתר קלות עם אתגרי השנה הראשונה בלימודי המתימטיקה בפקולטה להנדסה. 

 

X

לפרטים נוספים >>

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>