הנדסת חשמל עם מדעי המחשב תואר ראשון

הנדסת חשמל עם מדעי המחשב תואר ראשון

הכשרת הדרג המוביל במחקר ובפיתוח תעשיית ההייטק
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מבנה התכנית
  • בחינות סיווג מתמטיקה/פיזיקה
  • שנה מתקדמת ונוהל פטורים
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 4
מתכונת לימודים: חד חוגי
סגור לרישום:
תואר ראשון לימודי הנדסת חשמל עם מדעי המחשב (0512 מסלול 0368)

 

התואר המוענק:

B.Sc תכנית משולבת בהנדסת חשמל  ובמדעי המחשב

 

 

להבין את תעשיית ההייטק מבפנים

"ההצלחה של גוגל, פייסבוק ואפל היא ההוכחה שלמדעי המחשב יש מקום כתחום שפותר בעיות שאנשים ניצבים בפניהן מדי יום". אריק שמידט, יו"ר גוגל

 

הנדסת חשמל היא תחום עיסוק ותיק, אך גם מתחדש; תחום שהביא לנו את רשת החשמל, הטרנזיסטורים והמיקרוגלים, וממשיך להוביל בחזית הטכנולוגיה, בפיתוח מערכות תקשורת חדשניות, שבבים זעירים המאפשרים לשמור מידע רב בטלפונים סלולריים, מסכי פלזמה ו-LCD, הפיכת אור השמש לחשמל ועוד. מדעי המחשב, לעומת זאת, צעירים יחסית – בני פחות ממאה שנים – אך נמצאים כיום בבסיס של כל מה שאנחנו עושים, ממערכת ההפעלה של המכונית שלנו, דרך הרפואה והמחקר מדעי בכל התחומים, וכלה בשיגור חלליות חקר אל מרחבי גלקסיית שביל החלב.

 

אם יש לכם מוח מתמטי מבריק וסקרנות שלא יודעת שובע; אם אתם מבינים שמהפכת המחשוב עוד רחוקה מסיום; אם אתם מתעניינים לא רק בשפות תכנות, אלא בעקרונות המחשבתיים והמדעיים העומדים מאחוריהן; אם אתם רואים את עתידכם בתפקיד בכיר במחקר ובפיתוח בהייטק; ואם אתם מעוניינים בלימודים שיעניקו לכם בסיס תיאורטי-מדעי חזק, שיאפשר לכם להתמודד עם כל טכנולוגיה עתידית – הצטרפו לתכנית ללימודי הנדסת חשמל ומדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב.

 

בתכנית זו תוכלו לתפוס שתי ציפורים בארבע שנים בלבד ולשלב שני תחומים מהמבוקשים ביותר בעידן הטכנולוגי שלנו: גם הנדסת חשמל, וגם מדעי המחשב. שילוב שני התחומים יעניק לכם הכשרה ייחודית והבנה מעמיקה של מערכות מחשוב, גם על צד התוכנה שלהן וגם על צד החומרה. הכשרה זו תעניק לכם יתרון מרכזי בשוק העבודה, ותסייע לכם להשתלב במשרות בכירות בחברות הייטק על התחומים הרבים שבהם הן עוסקות – תוכנה, רפואה, מחקר ועוד.

הכל מתחיל כאן - בביה"ס להנדסת חשמל

רוצים להיות יזמים? בואו לתל אביב

הנדסת חשמל ומדעי המחשב הם מקצועות הניצבים בחזית הטכנולוגיה – וזקוקים לאנשים יצירתיים ומוכשרים, כמוכם. אוניברסיטת תל אביב היא המקום לפתח את המקוריות והחדשנות הטמונות בכם: ב-2015 היא דורגה בין 100 האוניברסיטאות החדשניות בעולם, לפי חברת רויטרס; והיא נמצאת בעשירייה הראשונה של האוניברסיטאות המובילות בעולם והראשונה בישראל בשיעור הסטודנטים שלה שנהפכו ליזמים, לפי חברת המחקר PitchBook Data לשנת 2015/16. תל אביב עצמה זכתה בתואר העיר החדשנית בעולם, בכנס ערים חכמות שהתקיים בברצלונה.

 

בית הספר להנדסת חשמל  בפקולטה להנדסה של אוניברסיטת תל אביב הוא מהמובילים בתחום בישראל, והוועדה להערכת איכות של המועצה להשכלה גבוהה אף הגיעה למסקנה כי "איכות התכניות להנדסת חשמל בטכניון ובאוניברסיטת תל אביב היא בת השוואה לאלו של מיטב התכניות להנדסת חשמל באוניברסיטאות הטובות ביותר בארה"ב." פיתוחים רבים שמשמשים כל אחד מאיתנו מדי יום מקורם בהמצאות של חברי הסגל והבוגרים של בית הספר להנדסת חשמל.

 

באילו מסלולים אפשר להתמחות?

בחלק הראשון של תכנית הלימודים בתואר ראשון בהנדסת חשמל ומדעי המחשב, תקבלו בסיס רחב בפיזיקה, מתמטיקה וכן במדעי ההנדסה ובמדעי המחשב. זהו ידע שישמש אתכם בעתיד בכל תחום שבו תבחרו. בחלק השני של התכנית תוכלו להתעמק  במקצועות המיוחדים להנדסת מחשבים ולתוכנה, ובמקצועות רלוונטיים בהנדסת חשמל  ובמדעי המחשב, שמהווים את בסיס הידע המשותף לכל העוסקים במקצוע. החל משנת הלימודים השלישית תוכלו לבחור במסלולים המתאימים לכם במיוחד, ותוכלו גם להרחיב אופקים וללמוד מקצועות אחרים מתחומי ההנדסה ומדעי המחשב.

 

 מה התחום שמלהיב את הדמיון שלכם? פיתוח מחשב עתידי בעל כושר חישוב אדיר וגודל זעיר, אולי מערכות חישה שיסייעו לעיוורים לראות, או לנהל את שדות הקרב של העתיד? במסגרת לימודי הנדסת חשמל ומדעי המחשב תוכלו להתמחות בנושאים כגון עיבוד אותות, תקשורת, בקרה, חומרה אלקטרונית וכן בנושאים מתקדמים במדעי המחשב כגון אבטחת מידע ותקשורת מחשבים.

 

תכנית המצטיינים בהנדסת חשמל  עם מדעי המחשב

התכנית מיועדת לטפח את ערך המצוינות בקרב תלמידיה, לפתוח אפשרויות נוספות ללימוד ומחקר במהלך התואר הראשון ולעודד את התלמידים להמשיך ללמוד לתארים גבוהים. למידע נוסף >>

 

מלגות

לבדיקת זכאות למענק הצטיינות »

לייעוץ ולפרטים נוספים

ייעוץ אקדמי לענייני לימודים: פרופ' אבישי אייל
מזכירות הסטודנטים - נילי דותן ואוסנת ממן
03-6408547
מזכירות סטודנטים: אוסנת ממן
03-6406200
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>