הנדסת חשמל תואר ראשון

הנדסת חשמל תואר ראשון

הכשרת הדרג המוביל במחקר ובפיתוח תעשיית ההייטק
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מבנה התכנית
  • בחינות סיווג מתמטיקה/פיזיקה
  • שנה מתקדמת ונוהל פטורים
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 4
מתכונת לימודים: חד חוגי
סגור לרישום:
תואר ראשון בהנדסת חשמל (0512)
תואר ראשון בהנדסת חשמל - סמסטר ב' (0512)

 

התואר המוענק:

B.Sc בהנדסת חשמל

 

 

ואם לא היו מחשבים – איך הייתם קוראים את הדף הזה?

"מדע האלקטרוניקה גילה לנו את טבעו האמיתי של האור, סיפק לנו אינספור מכשירים וכלי מדידה ושיפר לאין שיעור את הידע המדעי שלנו". ניקולא טסלה

 

דמיינו עולם בלי מחשבים, בלי טלפונים ניידים, בלי טלוויזיה, בלי לוויינים ובלי מנועים חשמליים; עולם בלי מערכות ניווט ובלי מערכות המשגרות טילים ומפקחות על מטוסים; עולם בלי מערכות תקשורת, ובלי חשמל המגיע לכל בית. נשמע חשוך ודי משעמם, לא? למרבה המזל ולמרבה הנוחיות, בני האדם המציאו את הנדסת החשמל כבר במאה ה-19 – כחלק ממחקר הפיזיקה - ומאז הם ממשיכים לשכלל אותה ולהרחיב את השימושים בה לכל תחום אפשרי.

 

הנדסת חשמל  היא תחום עיסוק ותיק, אך גם מתחדש; תחום שהביא לנו את רשת החשמל, הטרנזיסטורים והמיקרוגלים, וממשיך להוביל בחזית הטכנולוגיה, בפיתוח מערכות תקשורת חדשניות, שבבים זעירים המאפשרים לשמור מידע רב בטלפונים סלולריים, מסכי פלזמה ו-LCD, הפיכת אור השמש לחשמל ועוד.

 

אם אתם רואים את עתידכם בתפקיד בכיר במחקר ובפיתוח בהייטק, אם אתם רוצים לחקור לעומק מגוון תחומים הנדסיים-מדעיים המקיפים כמעט את כל תחומי התעשייה עתירת הידע; ואם אתם מעוניינים בלימודים שיעניקו לכם בסיס תיאורטי-מדעי חזק, שיאפשר לכם להתמודד עם כל טכנולוגיה עתידית – הצטרפו לתואר ראשון בהנדסת חשמל באוניברסיטת תל אביב. עם סיום לימודיכם תוכלו להשתלב בתעשייה המתקדמת במגוון תפקידים - מתכנון ופיתוח רכיבים אלקטרוניים, דרך תכנון ופיתוח מערכות תקשורת ובקרה ועד לפיתוח ויישום מחשבים. בנוסף, תעמוד בפניכם האפשרות להשתלב בלימודים לתארים מתקדמים ובמחקר בתחומי ההנדסה השונים וכן במדעים מדויקים - מתמטיקה, פיזיקה ומחשבים.

למה ללמוד תואר ראשון בהנדסת חשמל?

רוצים להיות יזמים? בואו לתל אביב

הנדסת חשמל ניצבת בחזית הטכנולוגיה – והיא זקוקה לאנשים יצירתיים ומוכשרים, כמוכם. אוניברסיטת תל אביב היא המקום לפתח את המקוריות והחדשנות הטמונות בכם: ב-2015 היא דורגה בין 100 האוניברסיטאות החדשניות בעולם, לפי חברת רויטרס; והיא נמצאת בעשירייה הראשונה של האוניברסיטאות המובילות בעולם והראשונה בישראל בשיעור הסטודנטים שלה שנהפכו ליזמים, לפי חברת המחקר PitchBook Data לשנת 2015/16. תל אביב עצמה זכתה בתואר העיר החדשנית בעולם, בכנס ערים חכמות שהתקיים בברצלונה.

 

בית הספר להנדסת חשמל בפקולטה להנדסה של אוניברסיטת תל אביב הוא מהמובילים בתחום בישראל, והוועדה להערכת איכות של המועצה להשכלה גבוהה אף הגיעה למסקנה כי "איכות התכניות להנדסת חשמל בטכניון ובאוניברסיטת תל אביב היא בת השוואה לאלו של מיטב התכניות להנדסת חשמל באוניברסיטאות הטובות ביותר בארה"ב." פיתוחים רבים שמשמשים כל אחד מאיתנו מדי יום מקורם בהמצאות של חברי הסגל והבוגרים של בית הספר להנדסת חשמל .

 

המעבדה החשמלית

בשלב הראשון במסגרת לימודי הנדסת חשמל , תרכשו את התשתית הפיזיקלית והכלים המתמטיים שיידרשו לכם  בהמשך לימודיכם ובפעילותכם העתידית כמהנדסים, ותכירו מקצועות בסיסיים במדעי ההנדסה. בהמשך הלימודים תרחיבו את התשתית ותעמיקו במקצועות הליבה של הנדסת החשמל , על מגוון ענפיה, שמהווים את בסיס הידע המשותף לכל העוסקים במקצוע. החל משנת הלימודים השלישית תוכלו לבחור בתחומי ההתמחות המעניינים אתכם במיוחד – כמו מחשבים, תקשורת, בקרה, עיבוד אותות, התקנים אלקטרוניים, אלקטרואופטיקה, קרינה וגלים, אנרגיה ומערכות הספק, ביו-אלקטרוניקה וחומרים. תוכלו גם להתמקד במקצועות הנדסיים אחרים, או בלימודים נוספים במתמטיקה או במדעים מדויקים.

 

כחלק בלתי נפרד מהלימודים לתואר ראשון בהנדסת חשמל , תשתתפו בשיעורי מעבדה, על מנת לבסס את החומר העיוני הנלמד בהרצאות ולקבל ניסיון וגישה ישירה למכשירים, לרכיבים, לשיטות מדידה ולמערכות, שבאמצעותם מיישם המהנדס את רעיונותיו. בנוסף, תבצעו פרויקט הנדסי פרי התכנון שלכם, שבו תוכלו להביא לידי ביטוי את הידע שרכשתם.

 

תכנית המצטיינים בהנדסת חשמל

התכנית מיועדת לטפח את ערך המצוינות בקרב תלמידיה, לפתוח אפשרויות נוספות ללימוד ומחקר במהלך התואר הראשון ולעודד את התלמידים להמשיך ללמוד לתארים גבוהים. למידע נוסף >>

 

מלגות

לבדיקת זכאות למענק הצטיינות »  

 

לימודי הנדסת חשמל  בשילוב מדעי הרוח >>

לייעוץ ולפרטים נוספים

ייעוץ אקדמי לענייני לימודים: פרופ' עופר עמרני
מזכירות סטודנטים - אודליה דוד נילי דותן ואוסנת ממן
03-6408547 03-6406200 03-6404845
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>