לימודי ביולוגיה - מסלול מחקרי למצטיינים לתואר ראשון

לימודי ביולוגיה - מסלול מחקרי למצטיינים לתואר ראשון

מכשירים דור חדש של חוקרים להתמודדות עם אתגרי המאה ה-21
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מבנה התכנית
  • תעסוקה
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד חוגי
סגור לרישום:
תואר ראשון בביולוגיה מסלול למצטיינים (0455)

 

התואר המוענק:

B.Sc בביולוגיה תכנית מחקרית לתלמידים מצטיינים

ביולוגיה - מסלול מחקרי למצטיינים
ביולוגיה - מסלול מחקרי למצטיינים

שולחים חגבים למשימה מיוחדת

"תרנגולת אינה אלא אמצעי של הביצה לייצר עוד ביצה" - סמואל בטלר

 

הידעתם? המדען הסקוטי אלכסנדר פלמינג לא הקפיד על סדר וניקיון במעבדה שלו - וכך, בצלחת פטרי שהוזנחה, גילה את הפניצילין והציל מיליונים ממוות. עוד מיליוני בני אדם עשויים להינצל בעתיד ממוות בשבץ בזכות ערפדים - סוג של עטלפים, שברוק שלהם ישנו אנזים המפרק קרישי דם. הביולוגיה עשויה לתת מענה גם למחשוב העתידי - כשלא ניתן יהיה להגדיל עוד את כמות המידע המאוחסנת בשבבים, ייוצרו שבבים חדשים וצומחים, ממש כמו תאי מוח, במעבדות.

 

חשבו מה יקרה אם נוכל להפוך חגבים פשוטים למזל"טים מתוחכמים , תוך שליטה מרחוק בתנועות שלהם - מחקר אמיתי המתקיים כיום באוניברסיטת תל אביב. תארו לכם שבבתי חולים יהיה מחסן של חלקי חילוף לאברי הגוף השונים - ממש כמו במוסך של מכוניות; דמיינו מפעל המייצר רובוטים הבנויים מתאים אמיתיים, ונראים כמו בני אדם לכל דבר; חשבו מה יקרה אם באמצעות חיסון פשוט, נוכל למנוע את כל הסוגים של מחלת הסרטן; ונסו להעלות בדמיונכם עולם שבו הסרט "פארק היורה" הופך למציאות - לאחר שמדענים מצליחים לחלץ ולשכפל דנ"א מביצת דינוזאור מאובנת.

 

הביולוגים חוקרים את כל הדברים החיים עלי אדמות - מיצורים חד תאיים והדנ"א הפשוט שלהם, ועד לשוכני האוקיינוס הגדולים ביותר. הגנטיקה מאפשרת לנו לא רק לדעת מה כתוב בספר הגנים הפרטי של כל אחד מאיתנו, אלא גם כיצד אפשר לשנות ולתקן אותו. ביופיזיקה חישובית מאפשרת לנו לחזות את התנהגותם של נהגים שנקלעו לפקק תנועה; והאבולוציה מספרת לנו על הדרך הארוכה שעשו כל המינים בעולם מאז תחילת החיים על כדור הארץ.

 

אם ביולוגיה היא עתידכם, בואו להתפתח בתחום במסגרת בתכנית לימודים מיוחדת לתלמידים מצטיינים במסלול מחקרי בביולוגיה. תזכו ליועץ אישי בשנת הלימודים הראשונה שלכם, תבצעו פרויקטי מחקר עצמאיים ותזכו להדרכות אישיות מחוקרי הפקולטה, תקבלו "פטור" מחצי שכר לימוד ומלגות נוספות ואפילו תהיה לכם אפשרות להתקבל למסלול ישיר לדוקטורט.

 

בעקבות האורגניזמים שעוד לא גילינו - לימודי ביולוגיה

ביולוגיה על דוכן העדים

הביולוגיה המודרנית חיונית לכל תחומי חיינו - איכות הסביבה, רפואה, חקלאות, תעשייה, בטיחות ואבטחת מזון בארץ ובעולם , חינוך ומשפט. בשל כך, היא מרתקת רבים. הצטרפו למסלול המצטיינים המחקרי לביולוגיה בפקולטה למדעי החיים של אוניברסיטת תל אביב, ותרכשו ידע בכל תחומי הביולוגיה האורגניזמית והמולקולרית. בהמשך תצברו ניסיון תיאורטי ומעשי לצד הכשרה למחקר. 

 

בוגרי הפקולטה מועסקים בתעשיות המתקדמות ביותר במשק - מכוני מחקר, מוסדות לרפואה, חברות תרופות,  חברות קוסמטיקה ומזון, תעשיות ביוטכנולוגיות, חברות אלקטרוניקה ומוסדות להשכלה גבוהה. צוות מרצי החוג כולל ביולוגים בעלי שם, החוקרים מגוון תחומים ולא פעם מגיעים למסקנות מפתיעות ופורצות דרך. כך למשל, חוקרים מהאוניברסיטה שהשתתפו במחקר בינלאומי גילו כי קרם הגנה מהשמש אמנם שומר על עורם של בני האדם - אך יוצר פגיעה בלתי הפיכה בשוניות אלמוגים.

 

מלגות

  • התכנית מעניקה פטור מחצי שכר לימוד ומלגות הצטיינות ומחקר
  • לתלמידים בתכנית שיעמדו בתנאי המעבר (ממוצע 90 לפחות, והציונים בקורסים השונים יהיו 85 ומעלה) תינתן מלגת הצטיינות בסך 2,000 ₪
  • תינתן מלגה עבור כל אחד מהפרויקטים המורחבים בסך 2,500 ₪
  • ההטבות ניתנות רק למי שעמד בתנאי התכנית, לאחר קבלת ציוני סמסטר א'

לבדיקת  זכאות למענק הצטיינות »

לייעוץ ולפרטים נוספים

ייעוץ אקדמי: פרופ' מרסלו ארליך
אחראית מזכירות הסטודנטים: רווית ויתקין
03-6405852
מזכירות הסטודנטים: רביד גבריאל
03-6405610
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>