לימודי ביולוגיה - הדגש באבטחת מזון

לימודי ביולוגיה - הדגש באבטחת מזון

מספקים בסיס ידע לחקלאות המודרנית
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • תכניות הלימוד
  • תעסוקה
  • וידיאו
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד/דו חוגי
סגור לרישום:
ביולוגיה-הדגש באבטחת מזון (0455 מסלול 0480)
ביולוגיה תואר ראשון
ביולוגיה תואר ראשון

 

התכנית לא תפתח בשנת הלימודים תש"פ

 

 

החיים שלנו תותים?

"אנחנו חיים בעידן בו לימונדה עשויה מחומרים מלאכותיים ותרסיס להברקת רהיטים עשוי מלימונים טבעיים". אלפרד א.ניומן

 

2008 היתה שנת מפנה - המשבר הכלכלי העולמי תפס את הכותרות בעיתונים ובאתרי האינטרנט כשעוד ועוד חברות ומדינות נקלעו לקשיים כלכליים חמורים. בצל המשבר הזה, משבר נוסף החל להתגבש - משבר המזון העולמי. נשיא הבנק העולמי אז, רוברט זוליק, חשף כיצד מחירי האורז האמירו והותירו מיליוני בני אדם תחת איום ממשי של רעב. 

 

העליה במחירי האורז לא היתה הסממן היחיד למשבר: גם מחירי החיטה והסויה האמירו, כשבשנת 2012 הגיעו מחירים של מוצרים שונים לשיאים חדשים. בנוסף לכך, מחקרים שונים מצאו כי קיימת קורלציה בין מחירי הנפט למחירי המזון וכשהראשונים עולים מאמירים עימם האחרונים. 

 

בשל כך, סוגיית אבטחת המזון תופסת מקום מרכזי בשיח הציבורי בשנים האחרונות. עם הגדלת אוכלוסיית העולם, יחד עם דילול ההולך וגדל במשאבים הטבעיים, מתן אספקה מתמדת של מזון בריא ומזין הינו הכרח המאתגר מדענים ומנהיגים בעולם כאחד. 

 

אם בעיות הרעב העולמי הן נושא שנוגע לך בנשמה; אם מעניין אותך לדעת ולחקור כיצד ניתן לייצר מזון איכותי בעלות נמוכה; אם טכנולוגיה זורמת לך בעורקים ואם בשבילך חיטה היא לא רק דגן, אנחנו מזמינים אותך להצטרף לתכנית לימודים חדשה ששמה במרכזה את סוגיית המזון - לימודי ביולוגיה בהדגש אבטחת מזון.

 

בעקבות האורגניזמים שעוד לא גילינו - לימודי ביולוגיה

על חקלאות, טכנולוגיה ומדיניות ציבורית

אצלנו בתכנית תגלו שפתרונות למתן תשואה מוגברת של גידולים חקלאים, אך עם תשומות מופחתות, כמו גם פיתוח גידולים עמידים בפני שינויי אקלים ומזיקים, מחייבים גישות מתקדמות וחדשניות במדעי החיים לצד הבנה של מדיניות ציבורית הקשורה לאבטחת מזון. מתוך הבנה שמדובר בתחום שילך ויתפתח בשנים הבאות, אנחנו נכשיר אתכם כמדענים עם מודעות לפיתוח בינלאומי, בכלכלה ובמדיניות ציבורית, אשר גם בקיאים במונחי ביולוגיה וחקלאות. 

 

התכנית החד חוגית בביולוגיה בהדגש אבטחת מזון מהווה  בסיס ידע לחקלאות מודרנית, שמתבטאת בגנטיקה מולקולרית, בביוטכנולוגיה ובכלכלה מודרנית. כדי לייצר את בסיס הידע הזה התכנית תייצר שיתוף פעולה בין הפקולטה למדעי החיים, הפקולטה למדעי הרוח ומכון וולקני - מינהל המחקר החקלאי. כבוגרי התכנית, אנחנו נעניק לכם את הכלים להמשיך ללימודים מתקדמים במדעי החיים בכלל ומדעי הצמח בפרט, כמו גם בתואר שני במדיניות ציבורית.

 

* פתיחת התכנית מותנית במספר מינימלי של נרשמים

 

מלגות

בדקו את זכאותכם למענק הצטיינות »

 

 

לייעוץ ולפרטים נוספים

ראש התכנית: פרופ' מרסלו שטרנברג
03-6405765
מזכירות הפקולטה: רווית ויתקין
03-6405852
מה לשלב עם ביולוגיה - הדגש באבטחת מזון?
צירופים דו-חוגיים אפשריים
x
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive