תואר ראשון בתיאטרון ואמנויות הבמה בחוג הוותיק בישראל

אמנות התיאטרון תואר ראשון

תואר ראשון בתיאטרון ואמנויות הבמה בחוג הוותיק בישראל

שילוב של לימודים תיאורטיים מעמיקים והתנסות מעשית בחוג ללימודי אמנות התיאטרון הוותיק ביותר בארץ
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • תכניות הלימוד
  • הפקות
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד/דו חוגי
פתוח לרישום:
תואר ראשון בלימודי אמנות התיאטרון (0811)

 

התואר המוענק:

B.A באמנות התיאטרון

לימודי תיאטרון באוניברסיטת ת"א
אמנות התיאטרון תואר ראשון

מה מסתתר בין שורות המחזה?

הידעתם ש... המחזאי הצרפתי מולייר, שכתב את המחזה "החולה המדומה" ונהג ללעוג לרופאים, התמוטט על הבמה בזמן ששיחק את ההיפוכונדר בלב ההצגה – ומת שעות ספורות לאחר מכן? הידעתם שתיאטרון הגלוב, בו הופיעה להקתו של שייקספיר, היה מקורה באופן חלקי בלבד – ואלה שקנו את הכרטיסים הזולים נרטבו לא פעם בזמן שצפו בהצגה בלונדון הגשומה? ואם לא די בכך, הרי שכדור שנורה מתותח שהיה חלק מהתפאורה במחזה "הנרי השמיני", הצית את גג התיאטרון, שנשרף כולו. והידעתם שמיטב שחקני הקולנוע רואים את ההופעה בתיאטרון כפסגת הקריירה המקצועית שלהם?

 

אבל עכשיו הגיע הזמן להפסיק לדבר; האורות כבו, הטלפונים הסלולריים הושתקו, המסך עולה וכל העיניים נעוצות בכם – בין אם אתם על הבמה, ובין אם מאחורי הקלעים, מנצחים על ההצגה. אם אתם מדמיינים את הסצינה הזאת מדי יום ביומו; אם בראש רצים לכם סיפורים שחייבים לקרום עור וגידים; אם אתם יודעים לברוא עולמות חדשים ולהיכנס לעורם של אנשים אחרים, מנסיך שחי לפני מאות שנים ועד לדמויות העצובות אך הכה אנושיות של חנוך לוין – בואו לתואר ראשון בתיאטרון באוניברסיטת תך אביב!

 

סטודנטיות וסטודנטים מספרים

בואו לעשות תיאטרון

אם בשבילכם התיאטרון הוא החיים עצמם – – במסגרת לימודי תיאטרון באוניברסיטת ת"א, תוכלו להכיר לעומק את כל התחומים המתקשרים לתחום אמנויות הבמה תוכלו להכיר לעומק את אמנות התיאטרון תוך לימודים תיאורטיים מעמיקים והתנסות מעשית בתחומי התיאטרון השונים. דרמטורגיה, מחקר תיאטרון, הבנת טקסטים וההשראה שעומדת מאחוריהם – את כל זה ועוד הרבה יותר תלמדו בחוג לאמנות התיאטרון באוניברסיטת תל אביב. החוג שלנו  הוא הוותיק והגדול ביותר ללימודי אמנות התיאטרון בארץ. זהו המקום בו תינתן לכם ההזדמנות ללמוד באופן מעמיק ורב כיווני את תחום התיאטרון ולהפוך ליוצרי תיאטרון החשופים למגמות התיאטרון והמופע הבולטות כיום בארץ ובעולם.

 

בחוג לאמנות התיאטרון אנו מציעים שילוב ייחודי בין לימודים מעשיים ועיוניים כך שבוגרי החוג מסיימים את לימודיהם עם תואר אקדמי כשהם בשלים להשתלב באופן מקצועי במגוון תחומי היצירה והעבודה שעולם התיאטרון מציע ובכלל זה משחק, בימוי, עיצוב במה, דרמטורגיה, תיאטרון בקהילה, הפקה, מחקר ועוד. בהיותם בוגרי אוניברסיטה ובעלי תארים בתחום, תלמידנו ובוגרינו לוקחים חלק מרכזי בעיצוב תרבות התיאטרון בארץ ובעולם.

 

במסגרת החוג לאמנות התיאטרון פועל תיאטרון האוניברסיטה אשר מעלה בכל שנה הצגות שהנן פרי יצירתם המשותפת של תלמידי החוג בהנחיה וחונכות של סגל המורים והמרצים.  

 

רבים מתלמידי החוג ללימודי אמנות התיאטרון נמנים כיום עם עמודי התווך של היצירה התיאטרונית בישראל – שחקנים, במאים, מחזאים מעצבים ומנהלי תיאטראות. השחקנים ששון גבאי, יונה אליאן, מוני מושונוב, דליק ווליניץ, שלמה בראבא, איציק ויינגרטן, דביר בנדק, לימור גולדשטיין, טל פרידמן, צביקה הדר, רמי ורד, דן שפירא, עלמה זק עשו כאן את צעדיהם הראשונים; הבמאים חנן שניר, רות קנר, יעל קרמסקי, דודי מעיין, יגאל עזרתי, משה קפטן, סיני פתר ושיר גולדברג יצאו מכאן לקריירה ענפה; וכמוהם גם המחזאים שמואל הספרי, הילל מיטלפונקט, עדנה מזי"א, שחר פנקס, חנה אזולאי-הספרי, אייל וייזר, עודד ליפשיץ ואחרים.

 

התיאטרון הוא המקום בו תוכלו לספר בדרככם סיפורים מתוך מחזות שנכתבו לפני שנים רבות כמו גם מתוך מחזות שנכתבים בימים אלו בארץ ובעולם. התיאטרון הוא המקום בו נפגשים אמנים, יוצרים וקהל לאירוע חי ומעורר מחשבה, צחוק והתרגשות דרך דימויים ורעיונות שיוצרים המחזאים, הבמאים, המעצבים, השחקנים, מנהלי ההצגה, המפיקים והדרמטורגים.

 

מסלול לימודי תיאטרון קהילתי: לשנות את העולם באמצעות התיאטרון

תחום ייחודי שמתקיים בחוג ללימודי אמנות התיאטרון הוא התיאטרון הקהילתי, שבמסגרתו תקבלו הכשרה כיצד להשתמש בכלים התיאטרוניים בקרב קהילות שונות ומגוונות בחברה ולסייע להן ליצור תיאטרון המיועד לחברי הקהילה עצמה. אם אתם מאמינים בסגולותיו הייחודיות של התיאטרון ליצור שינוי ולאפשר לאוכלוסיות שונות, בחלקן מודרות, להביא את עצמן לידי ביטוי באמצעות התיאטרון – לימודי תיאטרון קהילתי מתאימים לכם. 

 

מסלול לימודי בימוי: להפוך מחזה להצגה וליצור שפה תיאטרונית

החוג  לאמנות התיאטרון מציע מסלול ללימודי בימוי בתואר הראשון המבנה תשתית ללימודי בימוי מתקדמים בתואר השני. המסלול מתמקד בפיתוח כלים אמנותיים ואינטלקטואליים לבימוי בתיאטרון. במסגרת הלימודים תלמידי המסלול לוקחים חלק בהפקות התיאטרון ולומדים לביים סצנות, לנתח מחזות מנקודת מבט של מי שמוביל את הקו האמנותי של יצירת תיאטרון, לחשוב על התיאטרון מנקודת מבט חזותית, לעבוד עם שחקנים, ועוד.

 

תכנית המצטיינים במשחק תואר ראשון ותואר שני - BA ו-MFA בארבע שנים.

לבוגרים יוענק תואר "בוגר אוניברסיטה" (BA) ו-"מוסמך אוניברסיטה באמנויות" (MFA) תוך 4 שנים. בתכנית זו תלמדו להיות שחקני תיאטרון מקצועיים תוך פיתוח המיומנויות הנדרשות לתחום: משחק, קול, תנועה, ניתוח מחזות, הבנת המרחב התיאטרוני, עבודה עם במאי ומעצבי תיאטרון ועוד.

 

מלגות

לבדיקת זכאות למענק הצטיינות »

 

קבלה ללימודי אמנות התיאטרון ללא פסיכומטרי

לייעוץ ולפרטים נוספים

ראש החוג: ד"ר שרון אהרונסון-להבי
עוזרת מנהלית: ליאורה טופז
ימי קבלה:
יום א' ב' ג' ה' 10:00- 15:00 יום ד' 12:00 - 15:00
בניין מכסיקו, חדר 104
03-6408612
מזכירת סטודנטים: דנה אורן
ימי קבלה:
א', ב', ג', ה' – 15:00-10:00; יום ד' 15:00-12:00
בניין מכסיקו, חדר 105
03-6408612
מה לשלב עם תואר ראשון בתיאטרון ואמנויות הבמה בחוג הוותיק בישראל?
צירופים דו-חוגיים אפשריים
x
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>