לימודי אדריכלות תואר ראשון

לימודי אדריכלות תואר ראשון

רכישת השכלה אקדמית ומקצוע יוקרתי גם יחד
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מבנה התכנית
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 5
מתכונת לימודים: חד חוגי
סגור לרישום:
תואר ראשון באדריכלות (0881)

 

התואר המוענק:

B.Arch באדריכלות

אדריכלות
אדריכלות

הסטודנטים לאדריכלות מדברים

להטביע חותם על קו הרקיע

"אדריכל העתיד יהיה חייב לחקות את הטבע משום שזו הדרך ההגיונית והחסכונית ביותר לאורך זמן". אנטוני גאודי

 

כבר לפני יותר מ-2,000 שנה, קבע האדריכל והסופר הרומאי ויטרוביוס כי בנייה טובה היא האמנות של שילוב בין יופי, עמידות ויעילות. יצירות אדריכליות גדולות ומרשימות נבנו כמובן הרבה לפני ויטרוביוס – מהפירמידות במצרים ובדרום אמריקה, ועד המבנים המרשימים של יוון העתיקה. ואולם תמיד היה על האדריכלים ללהטט בין שני העולמות, בין היופי לשימושיות, וליצור את השילוב הטוב והעמיד ביותר שלהם.

 

האם הייעוד שלכם הוא להפוך את העולם למקום יפה יותר – וגם יעיל יותר? האם תמיד חלמתם לרתום את היצירתיות שבכם לטובת יצירת צדק סביבתי? האם בניינים ומבנים מרתקים אתכם כי הם גורמים לכם לחשוב איך הייתם עושים זאת טוב יותר? צודק יותר? נכון יותר? האם אתם תמיד מחפשים התאמה בין הצורה לתוכן, ובין הייעוד לתכנון? והאם אדריכלות, עבורכם, היא לא רק הנדסה, שרטוט ולבני בניין – אלא גם הבנה מעמיקה של הרוח האנושית?

 

אם כן, התכנית לתואר ראשון באדריכלות, בבית הספר לאדריכלות של אוניברסיטת תל אביב, נוצרה עבורכם. כאן תלמדו שהסוד בתכנון אדריכלי ועיצובי מוצלח טמון, קודם כל, בחקירה ובחיפוש: בלמידה על נפש האדם, בהכרת התרבות שלו, ובידיעת הסביבה הגיאוגרפית, האקלימית והחברתית. בבית הספר תכירו את היצירות הגדולות של האדריכלות, מיוון העתיקה ועד מנהטן ודובאי; ותתוודעו לעקרונות המנחים אדריכלים כבר 2,000 שנה, ודנים בפרופורציות, שימושיות ופשטות. במקביל, תיחשפו לחידושים הטכנולוגיים בענף הבנייה, שמאפשרים פריצות דרך חברתיות, תכנוניות וסגנוניות ביצירת מבנים מעבר לכל דמיון.

 

הסטודיו של הסטודנטים

לימודי אדריכלות לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב נמשכים חמש שנים, וכוללים קורסים אקדמיים רחבי יריעה ומאתגרים, לצד הזדמנויות רבות להתנסות בעבודה מעשית ויצירתית. הלימודים העיוניים והמעשיים באדריכלות יעניקו לכם את הידע הנדרש לתכנון ועיצוב מבנים – ובנוסף לכך, תלמדו מבחר נושאים ממדעי החברה, הרוח והאמנויות, כדי להבין טוב יותר את הדרך לבנייה נכונה מבחינה חברתית וסביבתית וגם את הלקוחות, המשתמשים והשופטים של המבנים שתבנו – הלא הם בני האדם. כמו כן, כוללת התכנית חטיבת לימודי הנדסה, מדעים מדויקים וטכנולוגיה.

 

כל תלמיד משובץ בכיתת סטודיו, הכוללת ציוד עבודה מתאים לכל סטודנט. במהלך לימודי אדריכלות בחוג הסטודנטים מנסים את כוחם בתכנון פרויקטים אדריכליים בהנחיה של שני אדריכלים מנוסים וכן זוכים בליווי תומך של סגל ההוראה במשך כל לימודי התואר. בבית הספר תמצאו גם ספריה עם אוסף ספרים גדול בנושאי אדריכלות, מעבדת מחשבים ברמה גבוהה ותוכנות עדכניות, מעבדה דיגיטלית עם הציוד העכשווי ביותר בתחום הדיגיטציה וסדנה לעבודות עץ. בנוסף, במהלך הלימודים תשתתפו בסיורים וסמינרים לימודיים ברחבי ישראל, כדי להכיר מקרוב דוגמאות וסוגים שונים של אדריכלות.

 

עם תום חובותיכם במסגרת תואר ראשון באדריכלות באוניברסיטת תל אביב, תוכלו להשתלב במגוון תחומים – אדריכלות, תכנון ערים, עיצוב פנים וחוץ; כמו כן, תוכלו להמשיך ללימודי תואר שני באדריכלות, או להשתלב בצוותי הוראה במכוני לימוד שונים, ובאגפים ומחלקות המוקדשים לתכנון בשירות הציבורי.

 

מלגות

לייעוץ ולפרטים נוספים

ייעוץ אקדמי : ד"ר נועם שקד
ימי קבלה:
בתיאום מראש
מזכירות תלמידים: רונית פרומר לזרוב
ימי קבלה:
ימים א',ב', ג, ה' בין השעות 09:00-14:30, יום ד' בין השעות 12:00-15:00
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>