לימודי תולדות האמנות תואר ראשון

לימודי תולדות האמנות תואר ראשון

לימודים חווייתיים והתנסותיים בחוג המוביל בתחומו בארץ
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מבנה התכנית
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד/דו חוגי
פתוח לרישום:
תואר ראשון בתולדות האמנות (0821)

 

התואר המוענק:

B.A בתולדות האמנות


 

לימודי תולדות האמנות תואר ראשון
לימודי תולדות האמנות תואר ראשון

מאחורי הגב של בנקסי

"כל ילד הוא אמן, הבעיה היא איך להישאר כאלה גם כשאנחנו גדלים". פבלו פיקאסו

 

אתם באים? שמרנו לכם מקום! הצטרפו אלינו על הפיגומים הגבוהים בקרית הוותיקן, שם שכב מיכלאנג'לו על גבו בזמן שצייר את תקרת הקפלה הסיסטינית. עמדו יחד איתנו מאחורי האמנים הראשונים בהיסטוריה, מציירים על קירות המערה לאור האש; והתגנבו איתנו בשקט, בחסות החשיכה, לצד ציירי הגרפיטי האנונימיים שמציירים יצירות צבעוניות ועזות הבעה בחוצות הערים – ולא פעם רואים את יצירתם נמחקת כעבור שעות ספורות.

 

לבשו בגדים ישנים ובואו לסטודיו של ג'קסון פולוק –אבל בזהירות, אתם עלולים לחטוף שפריץ של צבע. עמדו בסטודיו של האמן המופלא רמברנדט, וראו איך האור ההולנדי חודר בעדינות מהחלון ומעניק לכל ציור מגע פיוטי ונוגע ללב; טיילו בין חוף הים של יפו לבתיה הראשונים והלבנים של תל אביב, בעקבות הרומנטיקן נחום גוטמן; והשתתפו ביצירתם של אמנים עכשוויים, מישראל ומהעולם כולו, בסדנאות ופעילויות במוזיאונים ובסטודיו.

סטודנטים מדברים

 

אם אתם נמשכים לאמנויות חזותיות ומבקשים לפענח את הסודות של היוצרים ויצירותיהם; אם אתם רוצים לדעת כיצד נולד אמן ואיך באה לעולם יצירת אמנות גדולה – הצטרפו ללימודי תולדות האמנות באוניברסיטת תל אביב. זהו החוג היחיד שבו תוכלו להתמחות באמנות ישראלית מהתואר הראשון ועד לתואר השלישי, והוא מציע תכניות לימודים חדשות כמו מסלול מקצועות האמנות תכנית המצטיינים במסלול החד-חוגי, הכוללת סמינריונים יישומיים במוזיאונים וגלריות בישראל, סמינר יישומי בפאריז במימון מלגות מטעם החוג, קורסים באוצרות ובמוזיאולוגיה, מבחר של כיתות אמן ועוד. החוג שם דגש רב על חיבור לשדה האמנות המקומי ומקפיד להוציא את התלמידים מהקמפוס למפגשים בלתי אמצעיים עם אמנים, אוצרים ודמויות מפתח בעולם האמנות בישראל.

כאן תוכלו ללמוד ממרצים שהם חוקרים בעלי שם בישראל ובעולם, ותיהנו מעבודה עם צוות צעיר ודינמי, הכולל אנשים שלמדו ועבדו במוסדות אקדמיים ובמכוני מחקר מובילים בישראל ובחו"ל. בזכות כל אלה, נהפך החוג לביתם של מי שמחפשים פתיחות אינטלקטואלית, סקרנות ודיון עכשווי ותוסס. מדי שנה מתקיימים בחוג כנסים, סדנאות, וימי עיון המהווים במה לשיח בין הסטודנטים ובין חוקרים מהארץ ומהעולם.

 

כשפיקסו פגש את פרויד

כדי שתוכלו להתחיל מההתחלה - תכנית לימודי תולדות האמנות מציעה היכרות וידע נרחבים של תולדות האמנות המערבית ואמנות בהקשר הגלובלי (אסיה, ארצות ערב ), לצד הכשרה מחקרית, תוך עיון ביקורתי ומקיף בתחומיה השונים של האמנות החזותית: אדריכלות, ציור, פיסול, איור – לרבות איור כתבי יד, אמנויות גרפיות, עיצוב, פרפורמנס, אמנות החפץ, צילום, סאונד אינסטליישן ווידאו-ארט. הבסיס ללימודים מקיף את התקופות: העת העתיקה, ימי הביניים, אמנות האסלאם, הרנסנס והבארוק, אמנות מודרנית, עכשווית וישראלית ואמנות גלובאלית

ומהעבר אל ההווה והעתיד – כאן תוכלו להעמיק ולחקור את עולם היצירה מתוך גישות מתודולוגיות עדכניות ובינתחומיות, כמו פסיכואנליזה, תרבות חזותית, מגדר, סמיוטיקה, פוסט-סטרוקטורליזם, פוסט-קולוניאליזם ועוד. בחוג תוכלו לפתח את כושר הניתוח והביקורת שלכם, וליישם אותו על יצירות עכשוויות ועל עולם האמנות כולו, על מהותו הפוליטית-חברתית. וכמובן, זו ההזדמנות שלכם לראות אמנים בפעולה, בין אם בכיתות אמן ובין אם בביקורים מודרכים במוזיאונים ומפגשים עם אמנים יוצרים. החוג גם מציע סיורים מודרכים בחו"ל.

לאחר סיום לימודי תואר ראשון בתולדות האמנות, תוכלו להשתלב בעולם האמנות לגווניו הרבים – בין אם כאמנים, ובין אם בשדות אחרים בענף - אוצרות במוזיאונים ועבור גורמים פרטיים; ייזום אירועי אמנות וירידים; הקמת גלריות וייצוג אמנים; וכמובן מחקר, ניתוח וסיקור של עולם האמנות באקדמיה ובתקשורת.

 

חוקרים אמנות, רואים אמנות, כותבים אמנות

החוג לתולדות האמנות מציע מספר תכניות לימודים חדשות, עשירות ומגוונות:

 

מסלול חד-חוגי ומסלול חד-חוגי למצטיינים: תכנית ייחודית בתולדות האמנות. הלימודים מקנים כלים היסטוריים, מתודולוגיים ותיאורטיים הנחוצים לקריירה במקצועות האמנות כמו מחקר, אוצרות, ביקורת ועוד.

 

לסטודנטים בתכנית המצטיינים במסלול החד-חוגי יישמרו מקומות ייעודיים בסמינריונים יישומיים, במוזיאונים ובגלריות בארץ, סמינר יישומי בפאריס (סורבון), במימון מלגות מטעם החוג, קורסים באוצרות ומוזיאולוגיה, מבחר של כיתות אמן ועוד.

 

מסלול מקצועות האמנות ואוצרות – נועד להציע לתלמידי התואר הראשון, במסלול הדו חוגי ובמסלול החד חוגי, תכנית לימודים שתכלול מגע עם שדה האמנות, העשייה האמנותית המוזיאלית והאוצרותית בארץ ובעולם. מטרתו להביא את התלמידים למפגשים בלתי אמצעיים עם אנשי המקצוע במוזיאונים, בגלריות, במחלקות החינוך ועם האמנים עצמם, ולהביא אותם להתנסות בשורה של מיומנויות שעשויות לשמשן בשוק העבודה כדוגמאת הדרכה, כתיבת קטלוגים, והכרה של התהליך האוצרותי.

 

מקבץ בלימודי אמנות בישראל- הקורסים המוצעים במקבץ משתנים בכל שנה ועוסקים בנושאים כגון: מבוא לתולדות האמנות בישראל; אמנות פלסטינית; היבטים מגדריים באמנות בישראל; וידיאו וצילום באמנות ישראלית עכשווית; השפעת הפטרונים והאספנות על שדה האמנות בישראל ועוד. בנוסף, בתכנית יתקיימו כיתת אמן, סדנאות מחקר של נושאים שונים מתוך אוספים פרטיים וציבוריים, וכן כנסים בהשתתפות חוקרים מהארץ ומהעולם.

 

 

מלגות

בדיקת זכאות למענק הצטיינות

 

קבלה ללימודי תולדות האמנות ללא פסיכומטרי

לייעוץ ולפרטים נוספים

עוזרת מנהלית: דפנה הורוביץ
ימי קבלה:
א', ב', ג' ה' 15:00-10:00; יום ד' 15:00-12:00
בניין מכסיקו, חדר 112
03-6408482
מזכירות סטודנטים: הילה פלק
ימי קבלה:
א', ב', ג' ה' 15:00-10:00; יום ד' 15:00-12:00
בניין מכסיקו, חדר 111
03-6409481
מה לשלב עם תולדות האמנות ?
צירופים דו-חוגיים אפשריים
x
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>