לימודי עבודה סוציאלית תואר ראשון

לימודי עבודה סוציאלית תואר ראשון

להוביל שינוי אישי וחברתי
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מבנה התכנית
  • קבלה לשנה ב'
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד חוגי
פתוח לרישום:
תואר ראשון בעבודה סוציאלית (1110)

 

התואר המוענק:

B.S.W בעבודה סוציאלית

עבודה סוציאלית תואר ראשון
עבודה סוציאלית תואר ראשון

הצטרפו ללימודי עבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב

 

בית הספר לעבודה סוציאלית: להוביל שינוי אישי וחברתי

 

"תמיד תהיתי למה מישהו לא עושה משהו לגבי זה. ואז הבנתי שאני היא המישהו..." לילי טומלין

 

אם חשוב לך לקדם שינוי בחיים של אנשים ולתרום לחברה הוגנת וצודקת יותר, אנחנו מזמינות אותך להצטרף אלינו – לבית הספר לעבודה סוציאלית ע"ש בוב שאפל.
אוניברסיטת תל אביב מזמינה אותך להצטרף לשורותיו של מקצוע שהחברה שלנו אינה יכולה להתקיים בלעדיו, ולהתחיל לימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית. הלימודים יאפשרו לך לנתב את היכולות, הערכים והמחויבות החברתית שלך למקצוע משמעותי ומספק.

תכנית הלימודים לתואר ראשון בעבודה סוציאלית כוללת קורסים תיאורטיים במגוון התחומים הרלוונטיים לעבודה הסוציאלית, קורסים יישומיים בקבוצות קטנות לתרגול מיומנויות ברמות התערבות שונות (פרט, משפחה, קהילה וחברה) והכשרה מקצועית בארגוני רווחה שונים, בהדרכת עובדים סוציאליים בעלי ותק וניסיון.

לאורך כל הדרך תהיה לך מעטפת אקדמית תומכת של סגל אקדמי מובחר העוסק בעולמות התוכן המרכזיים של העבודה הסוציאלית, שיקנה לך את כל הכלים הנדרשים להצליח בתחום ולסייע לאלה שיפנו לעזרתך.

 

מהי עבודה סוציאלית?

עבודה סוציאלית היא מקצוע שמטרתו לעזור לאנשים ולקהילות המתמודדים עם אתגרי חיים שונים, להעמיד לרשותם משאבים נחוצים ולשפר את מצבם, בין היתר על ידי שינוי התנאים הסביבתיים בהם הם חיים. עובדות ועובדים הסוציאליים חותרים להעצים את הפונים אליהם, ולסייע להם להחזיר את השליטה בחייהם.

עבודה סוציאלית דרושה במיוחד במצבים של משבר, שינוי חברתי מהיר, מגבלות חברתיות וקיפוח חברתי, ומיועדת להפחית את הפער הקיים בין הצרכים של הפרטים לבין המשאבים החברתיים העומדים לרשותם. עובדות ועובדים סוציאליים מפעילים התערבויות עם כל שכבות הגיל באוכלוסייה (ילדים, בני נוער, מבוגרים והגיל השלישי), בתחומים מגוונים כמו: התעללות והזנחה, בריאות נפשית ופיסית, התמכרויות, מוגבלויות פיזיות, נפשיות והתפתחותיות, עוני, הדרה חברתית, אלימות במשפחה ובחברה, טראומה שכול ואבדן, ועוד. שיטות ההתערבות רבות: התערבות פרטנית, זוגית, משפחתית וקבוצתית, קהילתית וכלל-חברתית.

 

רישיון לטפל

תכנית לימודי העבודה הסוציאלית של אוניברסיטת תל אביב מקנה לבוגריה רישוי להיות עובדים סוציאליים. עם סיום התואר תינתן לך האפשרות לעסוק במקצוע ולהשתלב במגוון רחב של ארגונים ציבוריים ופרטיים. עובדות ועובדים סוציאליים מועסקים בין השאר במחלקות לשירותים חברתיים, בארגונים חברתיים, בבתי סוהר, בבתי חולים, בשירותי מבחן, בצה"ל וכן במגוון רחב של חברות ותעשיות במשק כגון: עמותות, פנימיות ובתי ספר, שירותי הביטחון, חברות סיעוד ובתי אבות, מסגרות טיפוליות לילדים ובני נוער בסיכון ועוד. 

 

 

מלגות

לייעוץ ולפרטים נוספים

יו"ר ועדת הקבלה: דר' יפית סולימני-אעידן
מזכירות סטודנטים: חגית שטיין
ימי קבלה:
א'- ה'
בניין עבודה סוציאלית, חדר 109
03-6409410
X

לפרטים נוספים >>

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>