לימודי משפטים וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה עם הדגש בלימודי הסביבה

לימודי משפטים וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה עם הדגש בלימודי הסביבה

  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
שנות לימוד: 4
מתכונת לימודים: חד חוגי
סגור לרישום:
לימודי משפטים וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה עם הדגש בלימודי הסביבה (0911)

 

 

לימודי משפטים וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה עם הדגש בלימודי הסביבה
לימודי משפטים וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה עם הדגש בלימודי הסביבה

המשפט הירוק

"אומה שהורסת את הקרקע שלה, הורסת את עצמה. היערות הם הריאות של ארצנו, מטהרים את האוויר ומחזקים את האזרחים". פרנקלין ד' רוזוולט

 

האם שמעתם על הגבר שפוטר מעבודתו כי הבוסית חששה שהוא נאה מדי, ויביא לפירוק נישואיה? נשמע מופרך, נכון? לפני שנים ספורות, בדיוק אותו דבר קרה לאמריקאית ושמה מליסה נלסון, סייעת לרופא שיניים. אחרי עשר שנות עבודה משותפת, החליט הרופא לפטר אותה בטענה שהיא מושכת מדי – ומהווה איום על נישואיו. נלסון פנתה לבית המשפט של איווה, בטענה כי פוטרה על רקע אפליה מגדרית – אך השופטים פסקו פה אחד כי הפיטורים היו מוצדקים, וכי לא מדובר באפליה. נראה כי למאבק המשפטי על שוויון מגדרי עדיין רחוק ממיצוי.

 

מאבק משפטי שכן צלח התחולל ממש כאן, לחופי ישראל. פעילים סביבתיים גילו כי קיימת תכנית לבניית כפר נופש בחוף פלמחים הבראשיתי ויחד עם עמותת אדם, טבע ודין פנו לערכאות משפטיות במטרה לעצור את התכנית. לאחר מאבק בן כמה שנים, שכלל גם לחץ רב שהפעילו אזרחים וכן חוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה, נעצרה התכנית – והוכרז כי בחוף יוקם גן לאומי.

 

זה שנים רבות פועלים עורכי דין יחד עם פעילים למען זכויות האדם ולמען שמירה על הסביבה, כדי לתת קול לאלה שאין מי שידבר בעדם: לשכבות החלשות בחברה, לאלה שלא תמיד יכולים לממן ייצוג משפטי יקר, ולחופים, ליערות ולבעלי החיים. אם אתם רוצים לשלב לימודי תואר ראשון במשפטים (LLB) ביחד עם מדעי החברה ולימודי הסביבה; אם אתם מאמינים שהמשפט הוא חלק בלתי נפרד מהחברה, וכי עליו להיות נטוע עמוק בתוך הקהילה, להשפיע עליה ולהיות מושפע ממנה, אם המחשבה שלכם פורצת גבולות ונושאים של צדק חברתי וסביבתי בוערים בעצמותיכם  – הצטרפו לתכנית ללימודי משפטים וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, עם הדגש בלימודי הסביבה, באוניברסיטת תל אביב.

 

התכנית ללימודי משפטים וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, עם הדגש בלימודי סביבה מציעה מבט בינתחומי ייחודי על הקשר שבין משפטים לבין מדעי החברה, ומתאימה לסטודנטים המעוניינים לשלב לימודים אקדמיים עיוניים עם חשיבה חברתית וסביבתית, המובילה למעורבות חברתית ועשייה במישור הציבורי. כאן תמצאו מסגרת לימודים חדשנית ומאתגרת, שתאפשר לכם להתמחות בתחומים רבים. בנוסף ללימודים לתואר ראשון במשפטים תלמדו כאן את הקורסים הנכללים בתכנית הדו-חוגית של  סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, וכן קורסים בנושאי אקולוגיה וסביבה. בוגרי התכנית הם משפטנים בעלי ידע רב בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, עם זיקה לנושאי איכות הסביבה וראייה מערכתית רחבה. 

 

כבוגרי התכנית ללימודי משפטים וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, עם הדגש בלימודי הסביבה, תוכלו להצטרף לתחום המתפתח של משפט חברתי וסביבתי, באקדמיה כמו גם מחוצה לה. תוכלו להשתלב במסלולי קריירה מרתקים בארגוני המגזר השלישי, בארגונים תעשייתיים העוסקים בפיתוח מקומי ואזורי ובקיימות עירונית, בגופי רגולציה העוסקים בתחום הסביבתי בארץ ובחו"ל וגם בשירות הממשלתי.

 

היקף התכנית הוא כ 198  ש"ס:

122 ש"ס קורסים במשפטים (+15 נקודות פטור, לאור הלימודים לחוג לאחר תואר).

60  ש"ס קורסי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה

16 ש"ס קורסי לימודי סביבה, כולל מרכיבי 'מדע קשה'.

 

לא תהיה דרישה ללימודי שפה זרה נוספת ולימודי כלים שלובים להשלמת התואר.

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
Developed by
UI/UX Basch_Interactive