לימודי קולנוע וטלוויזיה - מסלול מדיה דיגיטלית

לימודי קולנוע וטלוויזיה - מסלול מדיה דיגיטלית

מסלול ייחודי לתואר ראשון ולתואר שני בארבע שנים
משוייך ל:
 • אודות
 • איך מתקבלים?
 • לוח זמנים
 • מסלולי הלימוד
כרטיס ביקור
מתכונת לימודים: חד חוגי
סגור לרישום:
תואר ראשון בקולנוע וטלוויזיה- מסלול מדיה דיגיטלית (0851 מסלול 0120)

 

התואר המוענק:

BA בקולנוע וטלוויזיה ו MFA בקולנוע וטלוויזיה

 

 

 

מסלול מדיה דיגיטלית - תואר ראשון
מסלול מדיה דיגיטלית - תואר ראשון

בעקבות העולמות והסיפורים שעוד לא יצרנו

"זה בסדר לומר 'עשינו משהו שעוד לא נעשה' אבל צריך להיות מוכנים לעבור את כל השלבים הקשים כדי ליצור את הדברים האלה". ג'יימס קמרון

 

קניתם כרטיס לסרט ישראלי? כדאי שתשבו טוב טוב בכיסא ותתכוננו לחוויית העתיד של הקולנוע, חווייה שאתם יוצרים לצופים בארץ ובעולם בעזרת אפקטים מדהימים ובזכות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר. אתם תשתפו את הקהל בחוויה, תמיסו מכוניות, תאטו את מעוף הכדור שנורה, תגלשו לתוך לועו של לויתן, תקמטו את מגדלי עזריאלי, תרכיבו גיבור מג'ניפר לורנס ומאושרי כהן ואז תשלחו לנתניה ומשם לירח. אתם תהיו אחראיים על המטריקס הישראלי, על "התחלה", על "משחקי הרעב"  ועל "בירדמן" הבאים.

 

מאז המצאת הקולנוע הפך המסך לכלי רב עוצמה בידיהם של מספרי הסיפורים. עוצמה זו הלכה וגדלה עם הופעת פלטפורמות ומסכים חדשים כמו הטלוויזיה, המחשב האישי (PC), הטלפונים הניידים (Mobile Phone), מחשבי הלוח (Tablet Computer), המציאות המדומה (Virtual Reality) ועוד. השלב הבא הוא עבודה בפלטפורמות שעוד לא דמיינו.

 

אז בואו ליצור ולהפיק סיפורים אודיו ויזואליים עלילתיים ודוקומנטריים עבור המסכים הללו, סיפורים שיסופרו בדרכים חדשות, מהפכניות, ואינטראקטיביות.

 

בטכנולוגיית המציאות המדומה לדוגמה, האפקטים הויזואליים לא רק נראים ונשמעים על המסך, אלא גם סובבים את הקהל, מלווים אותו, מגיבים לפעולות שלו. בואו לייצר חווייה קולנועית שאופפת את הצופים שלכם, המרכיבים משקפיים מיוחדים שמאפשרים להם להביט לכל כיוון. תנו להם לשוטט בעולם הוירטואלי שיצרתם, להתערב במה שקורה ולהבין את התגובות הבלתי צפויות שהכנתם להם. אלה יסחפו אותם כגיבורים פעילים, מתוך סקרנות ומתח רב, בפיתולי הסיפור שלכם. 

בעקבות החוויות שעוד לא חווינו - לימודי מדיה דיגיטלית

מתל אביב להוליווד בארבע שנים

בית הספר לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב, אחד הטובים בעולם, מזמין אתכם להצטרף למסע להפיכת הדמיון למציאות – ולהשתלב בחזית היצירה והמחקר של הסיפורת הקולנועית במדיה הדיגיטלית. אנו מציעים לכם את האפשרות להשתלב בתעשייה שצומחת בתחומים רבים: קולנוע, סלולר, אינטרנט, מציאות מדומה, מציאות רבודה ועוד.  בבית הספר מתקיים מסלול ראשון מסוגו בארץ למדיה דיגיטלית, שבו תוכלו להתמחות ביצירה קולנועית דיגיטלית ואינטראקטיבית – בלימודי תואר ראשון (BA) ושני (MFA) בתוך ארבע שנים בלבד. המסלול מציע פרספקטיבה ייחודית בעולם, של התמקדות בבניית סיפורים קולנועיים למסך ולפלטפורמות אינטראקטיביות.

 

במסלול לימודי קולנוע וטלוויזיה במסלול מדיה דיגיטלית תקבלו את הכלים שיאפשרו לכם להשתלב בתעשיית הקולנוע הישראלית והעולמית, תוך למידה מעשית ועיונית של מדיה דיגיטלית, לצד לימודי בימוי, תסריטאות והפקה המותאמים ליצירות הכוללות אפקטים דיגיטליים. המסלול מציע שני תחומי התמחות: הראשון הוא יצירת סרטים בטכנולוגיות אינטראקטיביות, שהמשתמש מעורב פעיל בהתפתחותם; והתחום השני הוא שליטה ויצירה בתחום האפקטים הדיגיטליים (VFX), בעיבוד תמונה נעה ואמצעי פוסט פרודקשן מתקדמים בקולנוע ובטלוויזיה. יוצרי סרטים אינטראקטיביים ייחודיים שכאלה נדרשים יותר ויותר לאור מחסור בתכנים ייעודיים לטכנולוגיות אלה - מחשבים, אינטרנט, סלולר, טאבלטים, מציאות מדומה ומציאות רבודה.

 

החל משנת הלימודים השלישית בלימודי קולנוע וטלוויזיה במסלול מדיה דיגיטלית, תוכלו לממש את הכישרון שלכם ואת מה שלמדתם – בעבודה על פרויקט גמר, במסגרת מעבדה שתשמש חממה למחקר ולפיתוח של יצירות קולנועיות המערבות אפקטים דיגיטליים או פיתוח ויישום מודלים ופורמטים ליצירה בטכנולוגיות אינטראקטיביות, בדגש על סיפורת בטכנולוגיות אינטראקטיביות (future of storytelling).

 

בנוסף, המסלול מעודד ומקדם יזמות, פיתוח ומימוש של סיפורים נרטיביים, עולמות ווירטואליים ופורמטים חדשים בשלוש אופציות אפשריות - חממה/מעבדה במסגרת המסלול,  חברת ההפקות של בית הספר ושיתוף פעולה עם ארגוני מדיה מובילים.

 

תחומי יצירה, הפקה ומחקר במסלול למדיה דיגיטלית:

 • סרטים אינטראקטיביים (Interactive Storytelling)
 • סרטי ניו מדיה דוקומנטריים (New Media Documentary)
 • סרטי טרנסמדיה (Transmedia Storytelling)
 • מציאות מדומה (Virtual Reality)
 • מציאות רבודה (Augmented Reality)
 • קולנוע אימרסיבי (Immersive Filmmaking)
 • אפקטים ויזואליים (VFX - Visual Effects)

 

לבדיקת זכאות למענק הצטיינות

 

 

לייעוץ ולפרטים נוספים

מזכירת התכנית: נילי יבניאל
ימי קבלה:
א', ב', ג', ה' בשעות 15:00-10:00, יום ד' בשעות 15:00-12:00
בניין מכסיקו, חדר 116
03-6405288
יועץ אקדמי : ד"ר גל רז
ימי קבלה:
בתיאום מראש
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>