תרבות דיגיטלית, אינטרנט וחברת הרשת

תרבות דיגיטלית, אינטרנט וחברת הרשת

במסגרת לימודים לתואר שני בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות במכון כהן
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • מבנה התכנית
שנות לימוד: 2
סגור לרישום:
תואר שני בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות

 

לידיעון תשע"ג

תרבות דיגיטלית, אינטרנט וחברת הרשת
תרבות דיגיטלית, אינטרנט וחברת הרשת

הטכנולוגיות הדיגיטליות, האינטרנט וחברת הרשת, מעסיקים את העולם האקדמי מזה כשלושה עשורים: על כן, מכון כהן להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות מציע תכנית רב תחומית ללימודי תואר שני :

 

בהיסטוריה, סוציולוגיה ופילוסופיה של המדעים והטכנולוגיה בהקשרים חברתיים, פוליטיים ורעיוניים וכעת גם בדגש על תרבות דיגיטלית, אינטרנט וחברת-הרשת (בשיתוף התכנית הרב-תחומית במדעי הרוח)

אודות התכנית

 

הטכנולוגיות הדיגיטליות, האינטרנט וחברת הרשת, מעסיקים את העולם האקדמי מזה כשלושה עשורים: על כן, מכון כהן להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות מציע מעתה, במסגרת התכנית רב תחומית שלו ללימודי תואר שני בנושאי היסטוריה, סוציולוגיה ופילוסופיה של המדעים והטכנולוגיה בהקשרים חברתיים, פוליטיים ורעיוניים, ערוץ מחקר חדש בהדגש על תרבות דיגיטלית, אינטרנט וחברת-הרשת (בשיתוף התכנית הרב-תחומית במדעי הרוח).
 

גישות שונות ננקטות בהקשר למחקר בנושאים הללו, יש מי שמביט מזווית הראייה של עולם התקשורת, אחרים בוחנים את מגוון התופעות בכלים סוציולוגיים וכדומה.

 

עם זאת, יותר ויותר חוקרים ומלומדים הגיעו למסקנה כי התבוננות מחקרית בחברת הרשת מחייבת גישה רב תחומית היכולה להתממש במסגרת הרחבה והמגוונת מבחינה דיסציפלינרית שמציעות הפקולטות למדעי הרוח ומכוני המחקר המסונפים אליהן. אלה מאפשרים התבוננות, מזווית ראיה רחבה וביקורתית, בכל רבדיה וגילוייה התרבותיים, החברתיים וההגותיים של המהפכה הדיגיטלית בכלל ושל חברת-הרשת בפרט.

 

מטרת התכנית

 

מכון כהן להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות והתכנית הרב-תחומית במדעי הרוח, חברו יחדיו להציע הדגש לימודי וערוץ מחקרי לסטודנטים המבקשים מבט רחב ומגוון בכל הקשור לתרבות הדיגיטלית ולחברת הרשת. ואין טבעי יותר מחיבור זה; מכון כהן, מציע תכנית רב תחומית ללימודי תואר שני בהיסטוריה, סוציולוגיה ופילוסופיה של המדעים והטכנולוגיה בהקשרים חברתיים, פוליטיים ורעיוניים, ואילו התכנית הרב-תחומית מציעה זה שנים הקבץ לימודים עשיר (לתואר ראשון) שעניינו תרבות דיגיטלית ומציאות וירטואלית.

 

את היוזמה הזאת מנחה האמונה כי מסגרת מדעי הרוח מאפשרת לעצב תכנית מחקר אישית לתלמידי תאר שני, המבוססת על דיסציפלינות כהיסטוריה, ספרות, לינגוויסטיקה וחקר התרבות וכמובן, על הכלים הפילוסופיים-מושגיים ועל התיאוריות הביקורתיות.

 

כל אלה מהווים יחדיו ארגז כלים מצוין לכל מי שמבקש לעסוק בשאלות מטה-תיאורטיות ומתודולוגיות הקשורות בעצם מושג הרשת, הווירטואליות, חברת הרשת (כפנומן היסטורי) והזיקות שבין כל אלה להיסטוריה של המדע והטכנולוגיה.

 

מלגות

 

מכון כהן מעניק מלגות עידוד לתלמידי התואר השני ומילגות קיום לדוקטורנטים.

לייעוץ ולפרטים נוספים

פרופ' יוסי שוורץ - ראש מכון כהן
מכון כהן
03-6409198, פקס: 03-6409463
ד"ר משה אלחנתי
תכנית רב תחומית במדעי הרוח
ד"ר כרמל וויסמן
X

לפרטים נוספים >>

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive