מדעים דיגיטליים להיי-טק

מדעים דיגיטליים להיי-טק

המסלול הראשון מסוגו בארץ לתואר במדעים דיגיטליים להיי-טק , המשלב טכנולוגיה ויצירתיות פורצת דרך
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • בחינת סיוג במתמטיקה
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: דו חוגי
סגור לרישום:
מדעים דיגיטליים להיי-טק (0560)

 

התואר המוענק:

B.Sc  מדעים דיגיטליים להיי-טק 

מדעים דיגיטליים להיי-טק
מדעים דיגיטליים להיי-טק

האם כשקראת על האקזיטים של וייז ומובילאיי חלפה בך המחשבה "אני רוצה חלק מהדבר הגדול הבא"? האם בא לך להיות חלק מ"אומת הסטרטאפ" המאפיינת כיום את ישראל?

 

אם עד היום חשבת, או אמרו לך, שכרטיס הכניסה להייטק עובר רק דרך לימודי הנדסה או מדעי המחשב, יש לנו עבורך "עדכון גרסה": אוניברסיטת תל אביב מציעה לך תכנית חדשנית בלימודי מדעים דיגיטליים להיי-טק  בשני מסלולים:

במסלול חוג לאחר תואר - מכל תחום  שהוא למעט בוגרים מתחומי ההנדסה, המתמטיקה, הפיזיקה, הכימיה, סטטיסטיקה, מדעי המחשב ומדעי כדור הארץ.

במסלול דו - חוגי ניתן לשלב עם כל חוג למעט התחומים שמפורטים  לעיל.

הבוגרים של אוניברסיטת תל אביב מדורגים במקום ה-9 בעולם, והראשון מחוץ לארה"ב, במספר חברות ההזנק (סטארטאפ בעברית) שגייסו הון, והם נמצאים שם זו השנה הרביעית ברציפות. על-פי חברת פיצ'בוק שעורכת את הדירוג הזה, נמצאים ביניהם לא רק בוגרי הנדסה ומדעי המחשב, אלא גם בוגרי ניהול, משפטים, כלכלה, פילוסופיה, חינוך, ביולוגיה ועוד תחומים רבים. 

 

אותנו זה לא מפתיע כי אנחנו יודעים שרוב חברות ההזנק המצליחות משלבות עולמות תוכן שונים: עולם המישחוק (גיימינג) משלב טכנולוגיה עם פסיכולוגיה וחינוך, עולם הפינטק משלב טכנולוגיה עם כלכלה ומימון, ועולם הרובוטיקה משלב טכנולוגיה והנדסה עם... כמעט כל דבר.

חברות הזנק מתחילות עם רעיון ועם בעיה שמחפשת פיתרון. מרבית החברות המצליחות מיישמות טכנולוגיה קיימת על מודלים עסקיים חדשים. בדרך לשם הם נדרשות לתכניות עסקיות, להבנה כלכלית, ליצירתיות ולעבודת צוות.

 

אז אם המוח שלך קודח בניסיון להבין את הצרכים של אנשים ולמצוא את הפתרונות לבעיות שלהם; אם יש לך רעיונות מבריקים אבל חסר לך הידע כדי להפוך אותם למציאות; אם טכנולוגיה בוערת בך וההבנה שלה מרתקת אותך; אם קראת על מיזם חדש וחשבת שביכולתך לעשות את זה לא פחות טוב - אנו מזמינים אותך להצטרף אל תלמידים מצטיינים נוספים במסלול חדש שנועד לפרוץ דרכים בדרך לכיבוש פסגת ההייטק. הלימודים במסלול מדעים דיגיטליים להייטק ילמדו אותך את היסודות הנדרשים כדי לעבוד ולהתפתח בעולם ההייטק אך גם יסייע לך להבין את הטכנולוגיה הקיימת כדי להיעזר בה לפיתוחים שרצים לך במוח. 

 

התכנית החדשנית מעניקה לסטודנטים רקע מתמטי חזק יחד עם התמקדות במחשבים ובמערכות מידע, והיא מסתיימת בפרוייקט באחת מהחברות במשק. 

מחפשים את המבריקות לצד הרקע הטכנולוגי

המגמה הנוכחית בעולם ההייטק מסמלת שינוי תפישתי. לא עוד אנשים בעלי רקע טכנולוגי בלבד. אם פעם ענף ההייטק היה סגור לחסרי הרקע הטכנולוגי, היום יותר ויותר חברות מבינות שמה שחשוב זה לא הרקע אלא ההברקה, ומגייסות אנשים ממגוון של תחומים ותארים. היכולת להסתכל על הצרכן מפרספקטיבות שונות היא זו שעומדת לנגד עיניהן של חברות רבות. אנליסט השיווק למשל, מנהל קמפיין מבוסס דאטה ועליו לדעת לקשר בין האנליזה לבין העסק. מנהלי לקוח הם אלה שמוודאים כי המוצר המוטמע מצליח ונותן ערך ללקוח - והכישורים הנדרשים למקצוע כזה הם יחסי אנוש ושירותיות, לצד יכולת למידה מהירה. את המוצרים צריך לעצב ולעתים מייצרים שפה שלמה סביב אותו מוצר. לכן, הדרישה לאנשים מתחומים שונים עולה. 

 

 

 "התוכנית החדשה מביאה בשורה משמעותית ומתוכננת למשוך עוד ועוד סטודנטים למקצועות המדעיים. מדינת ישראל צריכה להגדיל את כמות הצעירים המוכשרים שבוחרים ללכת לעולם ההיי־טק כדי להמשיך ולהוביל בחדשנות, ביצירתיות ובפריצות דרך שמשנות את המציאות".  שר החינוך ויו"ר המל"ג, נפתלי בנט,  ב-17.8.2018, ישראל היום.

 

הצטרפו ללימודי מדעים להייטק באוניברסיטת תל אביב

תכנית הלימודים

להלן גרסה זמנית של תוכנית הלימודים יתכנו שינויים בהמשך.

 

קורסי תשתית: מבוא למתמטיקה בדידה, שיטות מתמטיות 1 (חדו"א), שיטות מתמטיות 2 (אלגברה), מבוא להסתברות, תכנות בפייתון.

 

קורסי ליבה: מבני נתונים ואלגוריתמים, תכנות 2 – שפת C, מבוא לחומרה, ניתוח נתונים סטטיסטי, למידת מכונה.

 

קורסים מתקדמים: פרויקט גמר בשיתוף עם התעשיה, מבוא לתכנות מערכות, מערכות מידע ובסיסי נתונים, שני קורסי בחירה מתוך מגוון נושאים כגון תקשורת מחשבים, עיבוד תמונה וראיה ממוחשבת, אבטחת מערכות מידע, ועוד.

תלמידים שיקחו את התוכנית כחוג לאחר תואר, יכולים להשלים את לימודיהם תוך שלושה סמסטרים בחלוקה הבאה. סמסטר א': קורסי תשתית, סמסטר ב': קורסי ליבה, סמסטר ג': קורסים מתקדמים. בחלוקה כזו העומס הממוצע לסמסטר הוא כ-20 שעות שבועיות.

לייעוץ ולפרטים נוספים

מזכירות התכנית: הילה כהנוביץ
036408790
מזכירות סטודנטים: נעמה גפני פלד
036406036
מה לשלב עם מדעים דיגיטליים להיי-טק ?
צירופים דו-חוגיים אפשריים
x
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>